Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Silvester v Lisabone

Destinácia: Portugalsko, Stred
Kód zájazdu: 1349940
Cena od: 1 099 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

29.12.2024 4 dni First Minute 1 099 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

1. deň:
Odlet do Lisabonu. Po prílete nás čaká krátka autobusová okružná jazda Lisabonom, ktoré si dokázalo uchovať kultúrnu identitu a jedinečnosť.

2. deň:
Lisabon - mesto, nad ktorým bdie socha Krista. Ide o presnú repliku slávnejšej sochy v Riu de Janeiro. Lisabon sa vďaka svojmu prístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodným prístavom a križovatkou sveta s najväčšími suchými dokmi na európskom kontinente. O jeho veľkoleposti a jedinečnej atmosfére sa presvedčíme počas prehliadky. Historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť
Belém s Kláštorom Hieronymov (vrchol manuelskej architektúry), veža Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo) či maurská pevnosť Castelo de Sao Jorge , odkiaľ vedú uličky do najstaršej štvrte Alfami založenej Feničanmi. Pravý portugalský kolorit zažijeme na Placa do Comercio , jedno z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu. Železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela) sa vyvezieme na vyhliadku, kde si užijeme pohľad na starý Lisabon z výšky.

3. deň:
Celodenný výlet do okolia Lisabonu nás presmeruje na trasu Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra , bývalé letovisko portugalskej šľachty plné palácov rôznych štýlov a krivolakých ulíc s kaviarňami a múzeami, je najnavštevovanejším miestom Portugalska (UNESCO). Neprehliadnuteľné panské sídla patria k najzachovalejším príkladom romantickej portugalskej architektúry. Spomeňme známy Palácio da Pena či letná rezidencia portugalského kráľa Palácio Nacional de Sintra. Z najzápadnejšieho cípu kontinentálnej Európy, Cabo da Roca , si vychutnáme výhľad a rybárske mestečko Cascais zaujme miestnou rybacou špecialitou. Spoznáme tiež portugalské Monte Carlo – Estoril.

4. deň:
Po raňajkách sa presunieme na letisko a odletíme do Viedne.

Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,68 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?