Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Portugalsko - dedičstvo templárov

Destinácia: Portugalsko, Stred
Kód zájazdu: 1333814
Cena od: 790 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

15.10.2024 5 dní First Minute 790 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Počas zájazdu na vás čakajú panoramatické výhľady na Atlantik, najznámejšie sakrálne klenoty Portugalska, pútnická Fatima, templárske tajomstvá, mesto slávnych moreplavcov a objaviteľov Lisabon, nádherné farebné paláce, zámky a záhrady v mestečku Sintra.
     

Program zájazdu
Deň 1: prílet - stredoveké Obidos - kláštor Alcobaca - panoramatické Nazaré
Voliteľný tranfer do z Bratislavy do Viedne, ranný odlet do Lisabonu. Po prílete súkromný transfer do starobylého mestečka Obidos. Mestečko si vďaka krivolakým uličkám s bielymi domčekmi a kamennými hradbami s dominantným hradom zachovalo stredoveký ráz. Majestátny hrad bol jedným z kráľových svadobných darov Isabele Portugalskej. Kulisy dotvárajú mestské hradby miestami vysoké až 14 metrov. Následne transfer do kláštora Alcobaca, ktorý je považovaný za jednu z najkrajších gotických stavieb Európy. Kláštor nechal postaviť kráľ Alfons I. z vďaky za dobitie mesta Santarém. Mnísi premenili toto miesto na oázu pokoja, vedomostí a jedinečných pochutín. 
Na záver dňa navštívime pobrežné mestečko Nazaré preslávené obrími vlnami miestami dosahujúcimi až 10 metrov. Navštívime pevnosť Forte de Sao Miguel Arcanjo, z ktorej sa nám naskytne panoramatický výhľad na Atlantický oceán. Tradičný rybolov nám pripomenú farebné lodičky, ktoré dotvárajú malebnosť tohto miesta. V podvečerných hodinách nás čaká ubytovanie v obľúbenom hoteli s bazénmi, skvelou reštauráciou s panoramatickým výhladom. 
      

Deň 2: kláštor Batalha - zázračná Fatima - templársky Tomar
raňajky, súkromný transfer do kláštora Batalha, ktorý je jedným zo 7 divov Portugalska. Kláštor bol zasvätený Panne Márii ako prejav vďaky za portugalské víťazstvo proti Kastílčanom. Vďaka jedinečnej histórii a architektúre je jedným z najnavštevovanejších kláštorov sveta. Transferom sa presunieme na miesto zázrakov vo Fatima, kde sa zjavila Panna Mária. Vyrozprávame si celý príbeh zjavenia Anjela pokoja, slnečného zázraku, kanonizácii malých pastierov, či návšteve Jána Pavla II. Po prehliadke transfer do jednej z najväčších porgutalských pamiatok, ktorým je Kláštor Kristovho rádu. Kláštor bol stáročia sídlom rádu Templárov, čo odzrkadluje jeho jediečná architektúra. Nahliadneme do domova rádu opradeného rúžkom tajomstiev. Po prehliadke transfer do hotela.
      

Deň 3: celodenná prehliadka mesta Lisabon
Raňajky, presun metrom na prehliadku mesta, ktorú začneme na námestí Rossio z ktorého sa presunieme do štvrte Baixa, kde sa výťahom Elevador de Santa Justa postavenom v neogotickom štýle vyvezieme na vyhliadku z ktorej môžeme obdivovať celé historické centrum Lisabonu. Pokračovanie v prehliadke na námestie Praça do Comércio, ktorého vchod tvorí Víťazný oblúk s vyhliadkou. Možnosť nákupov na miestnom trhovisku Mercado da Ribeira, ktoré je rajom pre milovníkov dobrého jedla. prehliadka malebnej historickej štvrte Alfama s typickou maurskou architektúrou. Návšteva katedrály Sé a hradu sv. Juraja týčiaceho sa nad mestom s veľkolepým panoramatickým výhľadom na mesto. Možnosť jazdy typickou portugalskou električkou, ktorá je jedným zo symbolov mesta. Osobné voľno, návrat metrom do hotela.
      

Deň 4: celodenný výlet do honosnej Sintry
Raňajky, odchod vlakom na celodenný výlet do bývalého letoviska portugalskej šľachty Sintry. Táto malebná oblasť je plná palácov rôznych štýlov, záhrad, parkov a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi, kaviarňami a múzeami je najnavštevovanejším miestom Portugalska (UNESCO). Návšteva najznámejších pamiatok  Sintry: historické centrum Sintry, Národný palác Sintra (alebo Quinta da Regaleira), Národný palác v Pena. V podvečerných hodinách návrat vlakom späť do hotela.
      

Deň 5: celodenná prehliadka mesta Lisabon - odlet do Viedne
Raňajky, presun metrom do slávnej štvrte Belém s najvýznamnejšími pamiatkami mesta: kláštor sv. Hieronyma, kde leží hrobka slávneho moreplavca Vasca de Gamu a Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo), ktorá patrí k najfotografovanejším miestam Lisabonu. Návšteva pamätníka moreplavcov Padrao dos Descobrimentos, krátke osobné voľno, návrat metrom do hotela, prevzatie batožina a transfer súkromným autobusom na letisko, odlet do Viedne.


Ubytovanie Portugalsko ***:
Miramar Sul Hotel 4*
Nazare R. Caminho Real, 2450-060 Pederneira
Hotel s výborným hodnotením a reštauráciou Atlântico View s miestnou a medzinárodnou kuchyňu ponúka panoramatickým výhľadom na Atlantický oceán. Opaľujte sa na slnečnej terase pri bazéne s nekonečným okrajom a vychutnávajte si drink v bare. Hostia majú na výber z 3 bazénov alebo si môžu zahrať  minigolf. K dispozícii Wi-Fi zdarma. Izby sú vybavené SAT TV, balkón, vlastná kúpelňa, sušič vlasov, toaletné potreby. Raňajky podávané formou bufetu. 

VIP Executive Zurique Hotel 3*
Lisbon, Rua Ivone Silva, 18, Avenidas Novas
Hotel s dobrým hodnotením sa nachádza cca 7 minút chôdze od stanice metra, ktorou sa pohodlne prepravíte do centra Lisabonu za cca 20 minút. Nachádza sa v blízkosti záhrad a múzeí komplexu Fundaçao Calouste Gulbenkian. Hotel ponúka bar, reštauráciu s medzinárodnou kuchyňou a bazén. 
Izby sú vybavené klimatizáciou, satelitnou TV s plochou obrazovkou, písacím stolom, súkromnou kúpelňou a toaletnými potrebami. K dispozícii je tiež samoobslužná bufetová reštaurácia, v ktorej si môžete vychutnať ľahšie jedlá. Raňajky podávané formou bufetu. 

Doprava:
Predbežné letové časy: Viedeň - Lisabon 5:45 - 8:30 / Lisabon - Viedeň 20:05 - 00:35 hod.
Trvanie letu: 3:20 hod.
    

Cena zahŕňa
letenka Viedeň - Lisabon - Viedeň
servisné a palivové príplatky 
rezervácia seadiel v lietadle pri sebe
1 x príručná batožina 5 kg (40x30x20cm) 
1 x batožina do podpalubia 10 kg (55x40x23cm)
check-in leteniek 
súkromné transfery podľa programu
transfer letisko - hotel - letisko
4 x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch
4 x bufetové raňajky
služby slovenského sprievodcu CK
sprievodca je s vami počas celého zájazdu
prehliadky podľa programu bez vstupov
poistenie insolventnosti CK
    

Cena nezahŕňa
prípadné vstupy do múzeí a pamiatok 
miestna doprava v Lisabone a Sintre cca 25 € 
pobytová taxa (platí sa na mieste)
     

Orientačné ceny vstupov
kláštor Batalha 6 € / osoba


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,68 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?