Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Island

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1121810
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Zažite neopakovateľnú atmosféru nádherného ostrova v Atlantickom oceáne s prvkami severskej klímy, ktorý je jedinečným skvostom Európy. Krajina plná hučiacich vodopádov, čiernej lávy, spiacich sopiek, rozľahlých ľadovcov a pokrytá zeleným machom v ktorej prežijete neopakovateľné zážitky.


PROGRAM:

1.Deň ODLET Z VIEDNE

Priamy let do Reykjaviku. Následne presun do jedného z najpokojnejších miest Európy – Islandského Reyjkjaviku a krátka prehliadka mesta - Perlan- s nádhernou panorámou na mesto, Vila Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986, symbol mesta kostol Halgrímskirkja a na záver nákupná ulička Laugarvegur, budova parlamentu, prístav a moderná budova filharmónie. Ubytovanie Reykjavik.


2.deň POLOOSTROV REYKJANES

Výlet na poloostrov REYKJANES, ktorý je zapísaný aj do svetového dedičstva UNESCO a uvidíte nádherné vulkanické fumaroly a solfatary pri meste Krysuvik, stroskotané lode pri rybárskom mestečku Grindavik, následne pocítite silu prírody pri vriacom prameni GUNNUHVER, kde si spravíme aj krátku prechádzku po pobreží s nádhernými výhľadmi na maják a útesy, následne sa presunieme k vystupujúcej trhline medzi dvomi zemskými doskami a na záver dňa presun na oddych do najnavštevovanejšieho miesta Islandu - termálnych kúpeľov BLUE LAGOON spojené s nezabudnuteľným kúpaním sa v termálnej vode bohatej na minerály. Ubytovanie Reykjavik.


3.deň ZÁPADNÉ POBREŽIE ISLANDU

Osobné voľno v Reykjavíku s možnosťou FAKULTATÍVNYCH AKTIVÍT – dopoludnia pozorovanie veľrýb alebo jazda na svetoznámych islandských koníkoch, popoludní výlet na západné pobrežie - do oblasti fjordov HVALLFHORDUR a BORGARFJORDURU , kde nebude chýbať zastávka pri najväčších horúcich prameňoch na Islande – DEILDARTUNGUHVER, taktiež pri kúzelných vodopádoch HRAUNFOSSAR, kde priamo z pod mohutného lávového poľa záhadne vyteká ľadovcová rieka HVÍTA a vytvára tieto úžasné vodopády spojené s vodopádom BARNAFOSS v pozadi s druhým najväčším ľadovcom na Islande – Langjökul.


4.deň ISLANDSKÝ “GOLDEN CIRCLE““

Dnes sa vydáme po najnavštevovanejšej trase Islandu “Golden circle – zlatého okruhu“, ktorý nás povedie do Národného parku THINGVELLIR zapísaného do svetového dedičstva UNESCO a kde bol v roku 930 založený prvý demokratický parlament sveta, ďalej uvidíte asi najkrajší vodopád Islandu - GULLFOSS, slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom, jeho mladšíeho brata STROKKUR a neskôr navštívime aj sopečný kráter Kerid, ktorý je zaplavený malým jazierkom na ktorom mala v roku 2011 koncert aj známa Islandská speváčka Bjork. Ubytovanie okolie Selfoss.


5.deň JUŽNÉ POBREŽIE – VODOPÁDY, KÚPANIE V PRAMENI A ĽADOVEC

Tentokrát zamierime na južné pobrežie Islandu až na dohľad svetoznámej sopky HEKLA a pozrieme sa na dva fantastické vodopády SELJALANDSFOSS, poza ktorý sa budete môcť aj prejsť a SKOGAFOSS. Okúpeme sa v horúcich prameňoch priamo pod známou sopkou Eyjafjallajokull, ktorá vybuchla v r. 2010, pokračujeme k najjužnejšiemu mysu Islandu DYRHOLAEY obklopenom nádhernými čiernymi plážami a skalnými útesmi odkiaľ je úchvatný pohľad na Atlantik. Po ceste späť sa zastavíme pri ľadovci – SOLHEIMAJOKULI, ktorého budeme mať možnosť sa aj dotknúť. Ubytovanie Reykjavik.


6.deň REYKJAVIK, ODLET

V dopoludňajších hodinách prehliadka hlavného mesta ISLANDU – REYKJAVIKU, ktorého panoráme dominuje HALLGRIMOV KOSTOL, osobné voľno na nákupy, následne presun na letisko a odlet z Islandu do Viedne.CENA ZAHŔŇA:

medzinárodnú letenku priamym letom z Viedne do Reykjaviku a späť vrátane leteckých, bezpečnostných a palivových poplatkov, 5x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami v 3* hoteloch slovenský sprievodca počas celého zájazdu poistenie insolventnosti


PRÍPLATKY:

jednolôžková izba – 290€ poistenie UNION – od 2,00€/osoba/deň výlet loďou za veľrybami z Reykjaviku – 78€/osoba vstup do kúpeľov Blue lagoon – od 70€/osoba jazda na koňoch - 90€ výlet na západné pobrežie - 50€ iná ako príručná batožina


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?