Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Tibet, Nepál

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 990160
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Strecha sveta – magický Tibet, svet aký ste doteraz nepoznali a ktorý musíte spoznať. Tibetskí mnísi, kláštory, trhy,  Lhasa a Potala, vlajočky trepotajúce vo vetre za zvukov recitovaných mantier. Nepál a jeho čarovní ľudia, ktorí sa dokázali pozviechať z devastujúceho zemetrasenia a ktorým práve našou návštevou dokážeme pomôcť.

Popis zájazdu
Pohľady a zážitky, ktoré sa nám nezmazateľne zapíšu do duše.
Tibetskí mnísi, kláštory, trhy, Lhasa a Potala, strecha sveta, skrátka Tibet ako sa patrí.
Kde iní končia, my len začíname.
Magické Himaláje a gigant medzi veľhorami Mount Everest v nás vzbudia pocit rešpektu. Úchvatné jazero Yamdrok bude pastvou nielen pre oči, ale aj naše fotoaparáty.
A na záver pulzujúce Káthmandú s historickým Bhaktapurom v Nepále.
Ani tie najkvetnatejšie opisy nevyjadria presne krásu, ktorú treba jednoducho vidieť na vlastné oči.
Sľubujeme zážitky, ktoré sa vám dostanú pod kožu a vaše telo i myseľ si ich budú ešte dlho intenzívne pamätať.

Program zájazdu:
1.-2.deň:
Odlet z Viedne do PEKINGU, noc v lietadle. Prelet do tajomného TIBETU, ubytovanie v centre starej LHASY, kde sa postupne aklimatizujeme na výšku 3 600m n. m.

3.- 5.deň:
Uvidíme to najlepšie z Lhasy a z okolia. Palác POTALA – pýcha Tibetu a sídlo tibetských dalajlámov. Kláštor DŽOKHANG – 1 300 rokov starý, najzachovalejší chrám tibetského budhizmu, kde roztočíme naše prvé modlitebné mlynčeky. Prejdeme sa po posvätnom okruhu BARKHOR s pestrofarebným mixom Tibeťanov a zbožných pútnikov. Osviežime sa čajom s jačím maslom. Navštívime tiež živé tibetské kláštory SERA a DREPUNG, kde si povieme o živote v Tibete pred a po príchode čínskej administratívy. Nevynecháme ani kláštor GANDEN. To treba vidieť na vlastné oči!

6. – 8.deň:
Odchod do druhého najväčšieho tibetského mesta ŠIGATSE, kde si nenecháme ujsť kláštor TAŠILHUNPO, sídlo tibetských pančenlámov. Cestou sa zastavíme pri výhľade na tyrkysové jazero YAMDROK. Pri peknom počasí z dediny TINGRI sa pokocháme majestátnou krásou Mount Everestu, pričom navštívme aj ZÁKLADNÝ TÁBOR pre výstup na túto magickú horu. Počas celého presunu budeme obdivovať dych berúcu krásu divokosti magického Tibetu s roztrúsenými nomádskymi príbytkami navôkol, či stádami jakov v nedozerných diaľkach. Cez zasnežené sedlo vo výške 5 300 m n. m. sa presunieme na nepálske hranice a prudkým klesaním na výšku 1 600 m n. m. pokračujeme do hlavného mesta NEPÁLU. Svieža zeleň, ryžové políčka, jazda vľavo a o poznanie teplejšie počasie. Paličky pri jedle vymeníme za ruky, ktorými sa tu bežne jedáva. Úplne iný svet! Noc na hraniciach Číny a Nepálu, kde je všetko možné – máte chuť ísť sa pozrieť na miestnu karaoké zábavu, kde mladí Nepálci tancujú a spievajú Bollywood v najrôznejších šatách?

9.-13.deň:
Presun prenajatou dopravou cez Nepál. KÁTHMANDU s námestím DURBAR (UNESCO) a so svätyňou KUMAR DEVI – je sídlom jedinej živej bohyne sveta, hinduistický chrám PAŠUPATINATH a pohrebné rituály – spopolňovanie zosnulých. Najznámejšia nepálska budhistická stúpa BOUDHANATH a spomienka na zlaté časy hippies na FREAK STREET. Nevynecháme ani Opičí chrám a mnoho iného. Záujemcovia si urobia let k najvyššiemu štítu sveta MOUNT EVEREST. Stíhame aj celodenný výlet do nádherného historického mestečka BHAKTAPUR. Domov odlietame plní neuveriteľných zážitkov a poznania.

Trasa zájazdu:
Lhasa – Shigatse – Tingri – Zhangmu – Káthmandu – Bhaktapur

CENA ZAHŔŇA:

Sprievodcu CK  a miestneho vynikajúceho TIBETSKÉHO a nepálskeho sprievodcu, medzinárodnú letenku, prehliadky všetkých navštívených miest, kvalitné ubytovanie počas celej cesty, 4-hviezdičkový hotel v Lhase s raňajkami v cene, ak v programe nie je uvedené inak, kvalitnú dopravu počas celej cesty, permity do Tibetu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 470 €

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,82 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,47 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?