Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Veľká expedícia cez Strednú Áziu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 989422
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Neopakovateľná cesta cez najkrajšie štáty Strednej Ázie. Pre skutočných nadšencov spoznávania a vnímania odlišného sveta.

Popis zájazdu

Neopakovateľná cesta cez najkrajšie štáty Strednej Ázie.
Kazachstan, Kirgizsko, Tadžikistan, Turkmenistan, Uzbekistan
Pre skutočných nadšencov spoznávania a vnímania odlišného sveta


Program zájazdu  
1.–3.deň:
Odlet z Viedne a prílet do hlavného mesta Kazachstanu Astana. Novovybudované mesto v stepi a vstupná brána do nového Kazachstanu. Večerná atmosféra so symbolom mesta, veža Bajterek. Vnútroštátny let do Almaty. Bývalé hlavné mesto Kazachstanu z čias Sovietskeho zväzu. Ortodoxný Chrám Nanebovstúpenia Pána, ktorý sa nachádza v Panfilovom parku a bol dokončený v roku 1907. Južne od Almaty sa vypína Zailysky Alatau. časť pohoria Tian Shan, ktorého najvyššie vrchy majú až 5000m. Na večeru zájdeme do tradičnej kazašskej reštaurácie kde budeme mať možnosť ochutnať typické kazašské jedlá. Noc v Almaty.

4.–5.deň:
Ráno odchádzame do nepoznanej časti juhovýchodného Kazachstanu- kaňon Charyn. Poobedný príchod a nocľah v jurtovom tábore, ktorý sa nachádza v priamo v kaňone. Prekračujeme hranicu do Kirgizska a smerujeme k jazeru Issik Kul. Budeme spať na jeho južnej strane, užijeme si krásnych pohľadov na jazero a hôr za ním, a urobíme si nenáročný výlet do prekrásneho kaňonu Skazka. Noc pri jazere.

6.–8.deň:
Presun do Biškeku, prehliadka mesta a odlet do mesta Oš. Otvorený trh, ktorý je najväčší v celej strednej Ázii. Čaká nás cesta cez niekoľko priesmykov, najvyšší priesmyk Taldyk je vysoký 3600m. Dedinka Sary-Taš, v ktorej prespíme v sympatickom guest house. Odchod do Tadžikistanu, do Autonómnej oblasti Horný Badachšan, tzv. GBAO. Cez priesmyk Kizil-Art, ktorý je hranicou, prejdeme do Tadžikistanu. Naša scenéria sa náhle zmení. Po zelenom Kirgizsku nás čaká cesta vyprahnutou oblasťou Pamir Highway. Cez ďalší priesmyk Ak-Bajtal (4655m), ktorý je najvyšší na našej ceste, prídeme do mestečka Murgab. Murgab je hlavné administratívne sídlo východného Pamíru. Malé mestečko vo výške 3600m. Noc v Murgab.

9.-10.deň:
Pokračujeme po legendárnej a ľudoprázdnej ceste Pamir Highway. V tento deň si do sýtosti vychutnáme pohľad na majestátne hory naokolo. Jednoduchý obed si dáme v dedinke Aličur a v podvečerných hodinách prichádzame do správneho strediska Pamíru – mesta Chorog, v ktorom prespíme. Pokračujeme našimi džípmi po pamírskej ceste do mestečka Kuljab. Afganistan je stále na dosah! Posledná noc na území autonómnej oblasti GBAO.

11.-13.deň:
Našimi džípmi vchádzame do hlavného mesta Tadžikistanu. Prehliadka hlavného mesta a noc v Dušanbe. Presun do Samarkandu. Ponoríme sa do jeho fascinujúceho centra a začneme priamo na námestí Registan. Perla Hodvábnej cesty a podľa miestnych aj najkrajšie mesto sveta. Dáme im za pravdu? Samarkand je mimoriadne významným mestom, ktoré v 14. storočí Timur pretvoril na centrum svojej obrovskej ríše Prezývajú ho aj „mesto modrých kupol“ a my hneď pochopíme prečo.

14.–16.deň:
Raňajky a opäť Samarkand! Najznámejší obrázok z Uzbekistanu sa opäť objaví pred našimi očami! Tvorí ho Ulugbekova medresa, medresa Šherdor a napokon medresa Tillya Kari. Pozrieme sa do fantasticky vyzdobeného mauzólea Gur Emir, kde je pochovaný obávaný vládca Timur so svojimi synmi. Skvelý obed a čaká nás cesta do ďalšej uzbeckej perly – Buchary. Mesto, o ktorom sa právom tvrdí, že je najviac nedotknutým mestom Strednej Ázie a jedným z najzaujímavejších miest na svete. Zaprášenými uličkami prejdeme Bucharu skrz naskrz a objavíme všetky jej poklady. Odchod do mesta Chiva

17.–18.deň:
Chiva. Starobylé uličky jedného z najkrajších miest strednej Ázie. Mešita Džuma, ikonický, nedokončený minaret Kalta Minor alebo nádherné mauzóleum Pahlavana Mahmúda. Fantastický a pohodový deň! Ranný odchod do Turkmenistanu. Dnes nás čaká dlhší prechod cez hranicu do najuzatvorenejšej krajiny strednej Ázie. Pozrieme si zvyšky starého mesta Konye-Urgenč, najvyšší minaret Kutlug Timur či mauzóleum Turabeg Chanym. Pokračujeme autami na juh, do Darwaza – Brána do Pekla. Unikátny plynový kráter. Po prehliadke a večeri pokračujeme do hlavného mesta Ašchabad. Neskorý nočný príchod do Ašchabadu a nocľah.

19.–20.deň:
Prehliadka mramorového mesta. Mesto, ktoré sa nepodobá na žiadne iné v strednej Ázii a niektorí cestovatelia ho stavajú aj nad Dubaj. Pýcha púštnej krajiny sa zjavuje ako zázrak – majestátne nudovy postavené z mramoru, nerezové semafory, minimálna doprav a dnes už legendárne zlaté sochy Turkmenbašiho. Skorý ranný odchod na letisko. Prílet do Viedne.  

Trasa zájazdu Astana – Almaty – kaňon Charyn – Biškek – Oš – Sary Tash – Murghab – Aličur – Khorog – Dušanbe – Samarkand – Buchara – Chiva – Urgenč – Konye Urgenc (Turkmenistan) – Darwaza – Ašchabat

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku na trase Viedeň – Astana, Taškent – Viedeň, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch, po ceste Pamírskou cestou v jednoduchých ubytovniach typu guest house a v jurtovom kempe, let na trase Biškek – Oš, Astana – Almaty, Dušanbe – Taškent, Taškent – Urgenč, prenajaté džípy v Tadžikistane, všetky pozývacie listy a povolenia nutné pre získanie víz, organizačné zabezpečenie víz, poistenie proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Víza, stravu, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?