Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Prechod strednou Amerikou

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 986028
Cena od: 2 950 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

26.10.2019 16 dní 2 950 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Najzachovalejšie mayské pamiatky v Guatemale, Hondurase a El Salvadore. Fantastické Národné parky, prírodné a kultúrne dedičstvá UNESCO.
Kombinácia toho najlepšieho, čo Stredná Amerika ponúka.
Aktívna sopka El Fuego neďaleko koloniálneho mesta Antigua, za zvukov marimby.
Guatemala nás privíta, ako sa patrí!
Mayské chrámy v Xunantunich a mahagónové drevo navôkol.
Áno, sme v Belize.
Karibské, černošské Belize je také iné od hispánskej Guatemaly.
A čím nás prekvapí Honduras alebo Pompeje Strednej Ameriky a lá El Salvador?
Nechajte sa prekvapiť!
Na záver zaslúžený oddych na krásnych plážach Tichého oceánu a drink pri panamskom kanále.

Program zájazdu:
1.-3.deň:
Odlet z Viedne do Guatemaly a pokračovanie do mesta ANTIGUA. Váš splnený sen o Guatemale. Zem Indiánov, kvetov, plantáží kávy a aktívnych sopiek. Antigua – dôkladne si prezrieme najkrajšie mesto Strednej Ameriky ležiace medzi tromi sopkami. Fakultatívne vystúpime k vrcholu sopky PACAYA. Budeme opäť cítiť žiar lávy? Odlet do mesta Flores. Najväčšia mayská pamiatka ukrytá v džungli – stratené mayské mesto TIKAL. Veľké námestie, Centrálna Akropola a pohľad do džungľového nekonečna z vrcholu pyramídy. Fantázia! Odchod do Belize. Prehliadka mesta BELIZE CITY so svojou neopakovateľnou atmosférou. Jediná krajina Strednej Ameriky, kde je úradný jazyk angličtina a kde panuje nefalšovaná karibsko-jamajská atmosféra. Noc v Belize City.

4.-6.deň:
Odlet na trase Belize City – Punta Gorda a plavba do guatemalského mestečka LIVINGSTON, kde žije černošské obyvateľstvo, kmeň Garífuna. Pokračujeme plavbou po rieke RÍO DULCE až na miesto nášho ubytovania. Ochutnáte výdatnú špecialitu tapado?
QUIRIGUÁ – najväčšie kamenné stély mayského sveta, aké boli kedy vyrobené! 60 ton vážiaca stéla ‚E’ a presun do Hondurasu. Návšteva svetovej majskej pamiatky COPÁN s geniálnymi plastikami. Kópia chrámu Rosalila a filmový príbeh jej objavenia. Fascinujúca história panovníkov Osemnásť králik, Dymová mušľa či Strapatá hlava. Nocľah v mestečku Copán.

7.-8.deň:
Prechod do EL SALVADORU a návšteva jediného miesta v El Salvadore, ktoré je pod patronátom UNESCO – JOYA DE CERÉN, známe ako Pompeje Strednej Ameriky. Najzachovalejšie koloniálne mesto El Salvadoru – SUCHITOTO. Odlet do najpriateľskejšej krajiny Strednej Ameriky. NIKARAGUA a prehliadka hlavného mesto MANAGUA. O sandinistickej histórii, revolúcii, ale aj o ničivom zemetrasení si povieme priamo na námestí. Obed a typické nikaragujské špeciality. Krátky presun do koloniálnej perly – mesto GRANADA.

9.-10.deň:
Typické suveníry v mestečku MASAYA a pohľad do „pekelnej brány“ v Národnom parku VOLCÁN MASAYA. Výlet po jazere NICARAGUA a návšteva ostrovčekov LAS ISLETAS. Vedeli ste, že v jazere žijú sladkovodné žraloky? Vstupujeme do KOSTARIKY. Čaká nás zaslúžený oddych pri krásnych plážach TICHÉHO OCEÁNA v Tamarindo. Skúsime si opäť zasurfovať vo vlnách Pacifiku?

11.-13.deň:
Odchod do La Fortuna a pobyt pri najaktívnejšej sopke Kostariky – EL ARENAL. Nenáročný výlet v NP VOLCAN ARENAL, počas ktorého prejdeme lávovým poľom a dostaneme sa až na územie dažďového lesa. Príchod do hlavného mesta krajiny SAN JOSÉ.

14.-16.deň:
Ranná prehliadka hlavného mesta Kostariky a prelet do PANAMA CITY. Prehliadka historického centra Panama City, ktoré je pod patronátom UNESCO, a tak trochu pripomína kubánsku Havanu. PANAMSKÝ KANÁL a jeho fungovanie pri plavebnej komore Miraflores. Odlet z Panamy a príchod domov.

Trasa zájazdu:
Guatemala City – Antigua – Flores – Tikal – Belize City – Punta Gorda – Livingston – Rio Dulce – Copan – Joya de Ceren – Suchito – San Salvador – Managua – Masaya – Granada – La Fortuna – San José – Panama City

CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v pohodlných hoteloch s raňajkami, 9-krát obed alebo večeru na jednu osobu, prenajatú dopravu iba pre našu skupinu, let na trase Guatemala City – Flores, let Belize City – Punta Gorda, medzinárodný let na trase San José – Panama City, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Fakultatívne výlety, let San Salvador – Managua /cca 290 EUR, stravu (okrem raňajok), vstupy do pamiatok, vstupy a výstupy z krajín, povinné príplatky (580 €), poistenie lieč. nákladov. Doprava z Trnavy a Bratislavy na/z letisko Schwechat je doplnkovou službou CK (18 €).


PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 575 €

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?