Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Podkarpatsko a skvosty východného Slovenska

Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Spišský hrad Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Užhorod Chrám Krista Spasiteľa Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Košice Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Košice Dóm sv. Alžbety Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Košice Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Levoča Radnica Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Levoča drevenný oltár Majstra Pavla Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Levoča drevenný oltár Chrám sv. Jakuba Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Mukačevo hrad Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Užhorod Katedrála Povýšenia sv. kríža
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 956614
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x raňajky


Užhorod - Mukačevo - Košice - Solivar - Prešov - Žehra - Spišský hrad - Levoča - Spišský Štvrtok


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do ukrajinského mesta Užhorod, ktoré je unikátne svojou rozmanitou architektúrou s mnohými stavbami z československej éry, ruskou architektúrou z obdobia, kedy Podkarpatská Rus patrila Rusku, či architektúrou Rakúska – Uhorska. Prehliadka mesta zahrňuje skanzen rusínskej architektúry, synagógu, chrám Krista Spasiteľa, krásnu katedrálu Povýšenia sv. kríža, hrad, bustu T.G. Masaryka, Československé námestie. Individuálne voľno a možnosť navštíviť známy užhorodský trh alebo najlepšiu čokoládovňu v okolí s ručne vyrábanou čokoládou. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň – raňajky, návšteva Mukačeva - mesta, ktoré kedysi patrilo Československu. Prehliadka historickej časti mesta – Radnica, Rákocziho palác, Zakarpatské divadlo, súsošie Cyrila a Metoda. Hrad Palanok s múzeom a expozíciami celého Podkarpatska patrí k najzachovalejším a najznámejším pamiatkam tejto oblasti. Po prehliadke transfer na Slovensko, popoludní príchod do Košíc – metropoly východného Slovenska. Návšteva historického centra mesta, ktoré tvorí najväčšiu pamiatkovú rezerváciu na Slovensku – Dóm sv. Alžbety, Kaplnka sv. Michala, Urbanova veža, Levočský dom, Andrášiho palác, radnica, Biskupský palác, Jakabov palác, mestské hradby. Individuálne voľno, ubytovanie v hoteli a nocľah.

3. deň – raňajky, návšteva Solivaru - národnej kultúrnej pamiatky, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia. Návšteva Prešova – prehliadka zahŕňa Ortodoxnú synagógu, nádherný Rákocziho palác, v ktorom sídli krajské múzeum, Konkatedrálu sv. Mikuláša, Radnicu. Autobusový presun na Kalváriu s kaplnkami krížovej cesty, kostolom sv. Kríža a unikátnou vyhliadkou na celý Prešov. Zastávka v spišskej obci Žehra, ktorá je známa vďaka vzácnemu kostolu Ducha svätého (UNESCO). V interiéri kostola sa zachovali jedinečné nástenné maľby, ktoré vznikali postupne od druhej polovice 13. st. do konca 15. st. Návšteva Spišského hradu, ktorý patrí medzi najrozsiahlejšie stredoveké hrady Európy (UNESCO). Z hradu, ktorý sa vypína na vápencovej skale v nadmorskej výške 634 m, je krásny výhľad na Spišské Podhradie a Spišskú Kapitulu. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.

4. deň – raňajky, krátky transfer do Levoče, prehliadka historického centra (UNESCO) so známymi pamiatkami - Thurzov dom, Radnica, Námestie Majstra Pavla a gotický Chrám svätého Jakuba s najvyšším drevenným gotickým oltárom na svete, ktorého autorom je známy rezbár Majster Pavol. Krátky transfer a návšteva skvostnej gotickej kaplnky európskeho významu v Spišskom Štvrtku - Zápoľského kaplnka - ktorá vychádza z typu kráľovskej pohrebnej kaplnky Saint Chapelle v Paríži. Transfer a príchod vo večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 55 EUR. Nástupné miesta: BA – 10 EUR, NR, TT – 8 EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, MT, RK, LM, PP – bez príplatkov.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,44 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?