Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Podkarpatsko a skvosty východného Slovenska

Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Spišský hrad Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Užhorod Chrám Krista Spasiteľa Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Košice Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Košice Dóm sv. Alžbety Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Košice Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Levoča Radnica Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Levoča drevenný oltár Majstra Pavla Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Levoča drevenný oltár Chrám sv. Jakuba Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Mukačevo hrad Autobusový poznávací zájazd Podkarpatsko a východ SR Užhorod Katedrála Povýšenia sv. kríža
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 956614
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x raňajky


Užhorod - Mukačevo - Košice - Solivar - Prešov - Žehra - Spišský hrad - Levoča - Spišský Štvrtok


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do ukrajinského mesta Užhorod, ktoré je unikátne svojou rozmanitou architektúrou s mnohými stavbami z československej éry, ruskou architektúrou z obdobia, kedy Podkarpatská Rus patrila Rusku, či architektúrou Rakúska – Uhorska. Prehliadka mesta zahrňuje skanzen rusínskej architektúry, synagógu, chrám Krista Spasiteľa, krásnu katedrálu Povýšenia sv. kríža, hrad, bustu T.G. Masaryka, Československé námestie. Individuálne voľno a možnosť navštíviť známy užhorodský trh alebo najlepšiu čokoládovňu v okolí s ručne vyrábanou čokoládou. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň – raňajky, návšteva Mukačeva - mesta, ktoré kedysi patrilo Československu. Prehliadka historickej časti mesta – Radnica, Rákocziho palác, Zakarpatské divadlo, súsošie Cyrila a Metoda. Hrad Palanok s múzeom a expozíciami celého Podkarpatska patrí k najzachovalejším a najznámejším pamiatkam tejto oblasti. Po prehliadke transfer na Slovensko, popoludní príchod do Košíc – metropoly východného Slovenska. Návšteva historického centra mesta, ktoré tvorí najväčšiu pamiatkovú rezerváciu na Slovensku – Dóm sv. Alžbety, Kaplnka sv. Michala, Urbanova veža, Levočský dom, Andrášiho palác, radnica, Biskupský palác, Jakabov palác, mestské hradby. Individuálne voľno, ubytovanie v hoteli a nocľah.

3. deň – raňajky, návšteva Solivaru - národnej kultúrnej pamiatky, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia. Návšteva Prešova – prehliadka zahŕňa Ortodoxnú synagógu, nádherný Rákocziho palác, v ktorom sídli krajské múzeum, Konkatedrálu sv. Mikuláša, Radnicu. Autobusový presun na Kalváriu s kaplnkami krížovej cesty, kostolom sv. Kríža a unikátnou vyhliadkou na celý Prešov. Zastávka v spišskej obci Žehra, ktorá je známa vďaka vzácnemu kostolu Ducha svätého (UNESCO). V interiéri kostola sa zachovali jedinečné nástenné maľby, ktoré vznikali postupne od druhej polovice 13. st. do konca 15. st. Návšteva Spišského hradu, ktorý patrí medzi najrozsiahlejšie stredoveké hrady Európy (UNESCO). Z hradu, ktorý sa vypína na vápencovej skale v nadmorskej výške 634 m, je krásny výhľad na Spišské Podhradie a Spišskú Kapitulu. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.

4. deň – raňajky, krátky transfer do Levoče, prehliadka historického centra (UNESCO) so známymi pamiatkami - Thurzov dom, Radnica, Námestie Majstra Pavla a gotický Chrám svätého Jakuba s najvyšším drevenným gotickým oltárom na svete, ktorého autorom je známy rezbár Majster Pavol. Krátky transfer a návšteva skvostnej gotickej kaplnky európskeho významu v Spišskom Štvrtku - Zápoľského kaplnka - ktorá vychádza z typu kráľovskej pohrebnej kaplnky Saint Chapelle v Paríži. Transfer a príchod vo večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 55 EUR. Nástupné miesta: BA – 10 EUR, NR, TT – 8 EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, MT, RK, LM, PP – bez príplatkov.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Nenašli ste, čo hľadáte?