Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Holandsko - výstava kvetov, unikátny syrový trh, Haag a Amsterdam

Destinácia: Holandsko
Kód zájazdu: 944278
Cena od: 229 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

29.04.2020 5 dní First Minute 229 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Krajina tulipánov, veterné mlyny, syry, typické klopkajúce dreváky, nádherná záplava kvetov na výstave Keukenhof, večerná plavba Amsterdamom, slávny syrový trh - to všetko zažijete počas 5 dní na našom zájazde do Holandska.

Program:
1. deň :
odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách.
2. deň :
príchod do Holandska v ranných hodinách, návšteva prekrásnej kvetinovej výstavy Keukenhof. Areál parku sa rozprestiera na ploche 32 ha a hlavnou kvetinou je prirodzene tulipán. Majú tu až 800 rôznych druhov tejto rastlinky. Pre milovníkov kvetov je Keukenhof doslova raj. Pestrofarebný koberec tulipánov, hyacinty, oslnivo sfarbené narcisy, nekonečná záplava kvetov, jednoducho neopísateľná krása. Vystavené je neskutočné množstvo tulipánov a kvetov rôznych farieb, vôní a druhov priamo v parku v obrovských záhonoch. Na výstave sa nachádza aj zopár pavilónov, výstava je však sústredená do krásneho parku. Z kvetov sa vytvárajú rôzne obrazce inšpirované holandskou kultúrou. Výstavu navštívi 800 tisíc návštevníkov za 2 mesiace ročne. Vo večerných hodinách odchod na hotel, kde sa ubytujete. Nocľah.
3. deň:
po raňajkách navštívite slávne syrové trhy od roku 1593. Žiadny návštevník Holandska si túto udalosť nemôže nechať ujsť, jedná sa o veľkolepé predstavenie. Dokonca sa hovorí, že kto nenavštívi tento syrový trh, tak nebol poriadne v Holandsku. Celá plocha námestia je pokrytá veľkými oranžovými bochníkmi syru. Páni v bielych plášťoch si špeciálnymi vývrtkami vytiahnu vzorku na degustovanie a po určení stupňa kvality sa špeciálnymi historickými gestami akéhosi potlesku pri podávaní rúk potvrdí dohodnutá cena. Dohode predchádza tvrdé zjednávanie. Dané slovo spolu s opísanými ceremoniálom znamenalo to isté ako v súčasnosti zmluvný vzťah. Potom vás čaká neskutočné divadlo, keď nosiči prenášajú dohodnuté objemy syrových bochníkov do pristavených vozov ťahaných koňmi. V popoludňajších hodinách navštívite Den Haag, sídlo Medzinárodného súdneho dvora a holandskej vlády. Po krátkej prechádzke centrom mesta, budete mať čas na individuálne voľno. Deň zakončíte v prístavnej štvrti Scheveningen s dlhou plážou, príjemnými kaviarňami a reštauráciami. Kedysi rybárska dedinka, dnes luxusné prímorské kúpele. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.
4. deň :
po raňajkách sa vyberiete do populárneho skanzenu Zaanse Schans - múzea pod šírym nebom, kde nájdete populárne veterné mlyny, obytné domy, hospodárske budovy a spoznáte tradičný život Holandska. Čaká tu na Vás ukážka výroby drevákov, syrov a taktiež si môžete holandské syry ochutnať a následne aj zakúpiť. V obedných hodinách navštívite hlavné mesto Holandska Amsterdam – tolerantné a svojhlavé mesto, kde nájdete 160 vodných kanálov, nespočetné množstvo bicyklov, stánky s kvetmi, elegantné domy,... Prehliadnete si historické centrum mesta s našim sprievodcom: Námestie Dam, Kráľovský palác, kostol Oude Kerk, múzeum voskových figurín Madame Tussaud, kvetinový trh, Rijksmuseum (individuálne) a podvečer si môžete vychutnať plavbu loďou po amsterdamských grachtoch (kanáloch). Vo večerných hodinách odchod autobusom späť na Slovensko.
5. deň :
príchod na Slovensko v obedných hodinách. Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
2 x ubytovanie v 3* hoteli
2 x raňajky
služby overeného sprievodcu
vstupné do Zaanse Schans - zadarmo
prehliadku Amsterdamu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka
 8 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...)
príplatok za jednolôžkovúizbu
 30 € /osoba/noc
parkovné turistického autobusu
 4 € /osoba ( parkovanie na oficiálnych parkoviskách v Amsterdame. Cena rozpočítaná na každú cestujúcu osobu )
poplatok za dvojsedadlo
125 € ( v prípade, že chcete sedieť na dvojsedadle sám/sama )
komplexné cestovné poistenie UNION
 - 2 € / deň
vstupné na výstavu
 cca 15,50 € / dospelá osoba ( po skupinovej zľave)
prípadná pobytová taxa
 2 € / osoba ( platí sa priamo na mieste, v hoteli)
plavba ľoďou v Amsterdame
 cca 12 € / osoba
Rijksmuseum
 - 17,50 € / dospelá osoba, do 18 rokov vstup zadarmo
múzeum voskových figurín Madame Tussauds
 - 23,50 € / dospelá osoba, 8,50 € / deti, do 4 rokov vstup zadarmo


nástupné miesta

Nitra 8 € (garantovaný zvoz) Sereď 8 € (garantovaný zvoz) Trnava 8 € (garantovaný zvoz) Bratislava 0 € (garantovaný zvoz) Všetky nástupné miesta budú realizované.


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,39 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?