Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Papua – Nová Guinea

Destinácia: Papua - Nová Guinea
Kód zájazdu: 864974
Cena od: 6 499 €
Príplatky od: 629 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

04.08.2020 13 dní 6 499 € +629 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:


1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy do Port Moresby.

2. deň LET NA TRASE

3. deň PRÍLET DO PORT MORESBY

Prílet do Port Moresby, transfer do hotela a relaxácie po dlhom lete. Popoludní prehliadka hlavného mesta Papuy-Novej Guiney. Nocľah v Port Moresby.

4. deň PORT MORESBY – RABAUL – KOKOPO

Raňajky. Prelet do Rabaul a transfer do mesta Kokopo na ostrove New Britain. Vtáčia perspektíva nám názorne ukáže ako pestrá je Papua Nová Guinea - tropická džungľa, vrcholky hôr týčiace sa do výšky viac ako 4.000 m, koralové útesy, belostné pláže, modrý oceán. Popoludní prehliadka mesta a okolia. Navštívime mestské múzeum a ďalšie zaujímavé miesta vrátane miestneho trhu. Večer podnikneme výlet za tajomnými guinejskými svetluškami. Nocľah v Kokopo.

5. deň POLOSTROV GAZELLE

Raňajky. Celodennú výpravu dodnes živou vulkanickou krajinou polostrova Gazelle zahájime prehliadkou Rabaul, ktorého juhovýchodná časť bola takmer zrovnaná so zemou pri ničivom zemetrasení 1994 a teraz doslova povstáva z popola. Na ceste polostrovom prehliadka početných pozostatkov z druhej svetovej vojny - vrakov lodí či lietadiel. Začiatkom roku 1942 tu spojenecké vojská utrpela porážku, po ktorej nasledovala japonská okupácia a výpady smerom k Austrálii. Japonské vojsko tu zriadilo základňu, ktorej súčasťou bol aj tunelový systém, v ktorom sídlil štáb. Celková dĺžka (aspoň známej časti tunelov) dosahuje na 170 km. Prezrieme si niektoré zatopené kaldery a z diaľky tiež vulkán Tavurvur, ktorý má na svedomí väčšinu erupcií a čaká nás prvé stretnutie s domorodcami. Najprv navštívime kmeň Tola, a potom zhliadneme neobyčajný ohnivý tanec kmeňa Baining. Nocľah v Kokopo.

6. deň RABAUL – MADANG

Raňajky. Transfer na letisko a cez Port Moresby prelet do prímorského strediska Madang. Po prílete a ubytovaní prehliadka mesta. Nocľah v Madang.

7. deň MADANG A POBREŽIE

Raňajky. Ráno sa vydáme po pobreží do dediniek na sever provincie Madang, kde uvidíme dnešný život a predstavenie ich folklóru. Popoludní nás čaká prechádzka vyhliadkovým člnom po prístavu a okolitých ostrovčekoch. Mesto bolo počas druhej svetovej vojny úplne zničené, muselo byť postavené znova na zelenej lúke. Vďaka tomu ide tiež o jedno z najpôvabnejších miest v krajine. Nocľah v Madang.

8. deň MADANG - GOROKA

Raňajky. Papua Nová Guinea je povestná etnickou a kultúrnou pestrosťou . Nemenej pestrá je však aj jej krajina, fauna a flóra ; na ceste z pobrežia do úrodného a hornatého vnútrozemia prechádza trávnaté savany s pribúdajúcimi výškovými metrami v alpínske lúky . Priesmykom Kassai Pass prídeme k priehrade Yonki , ktorej hlavnou štruktúru tvorí obyčajná zemina , a ktorá je jednou z najväčších svojho druhu na svete. Príchod do Goroky , nocľah.

9. deň GOROKA – BAHENNÝ ĽUD

Raňajky. Celodenná prehliadka mesta a okolia. Navštívime jednu z pražiarni kávy a múzeum legendárneho strážcu poriadku JK McCarthyho, v ktorom sa nachádza obsiahla expozícia najrôznejších predmetov zo života Papuáncov, pričom z niektorých exponátov behá mráz po chrbte. Po tom sa vydáme do dediny bahenných ľudí, ktorí nás zasvätia do tajomstva vzniku charakteristických masiek a rituálu potieranie tiel bahnom z rieky Asari. Nocľah v Goroke.

10. deň GOROKA – MOUNT HAGEN

Raňajky. Výpravný prejazd dychberúcimi scenériami horskej džungle do Mount Hagen, tretieho najväčšieho mesta Papuy-Novej Guiney. Sprevádzať nás budú úchvatne farebné papagáje, či podivní Kazuár prilbou. Nocľah v Mount Hagen.

11. deň MOUNT HAGEN – ÚDOLIE RIEKY WAGHI

Raňajky. Krátka prehliadka mesta so zastávkou na trhovisku a následný odchod k horskému hrebeňu Kuta . Táto oblasť bola až do objaviteľskej cesty Taylora a Leahyho v roku 1933 považovaná za neobývanou . Návšteva dedín Avi a Pogla s kultúrnym predstavením hagenských kmeňov , kmeňa Sili Muli a " kostlivcov ". Návrat do hotela, nocľah v Mount Hagen .

12. deň DEDINA PAIAGONA

Raňajky. Cestou do regiónu Tambul a dediny Paiagona sa môžete zastaviť na jednom z mnohých trhovísk, ktorá preverí obchodné schopnosti pri výmennom obchodovaní s miestnymi obyvateľmi. V Paiagone nás čaká zoznámenie so životom kmeňov v džungli, predstavenie rôznych rituálov (lovu, pytačiek či pohrebe) a následná hostina z lahodných pokrmov pripravených v tradičnej zemnej peci Mumu. Návrat do Mount Hagen, nocľah.

13. deň MOUNT HAGEN - TARI

Raňajky. Prejazd do mesta Tari. Po ceste budeme obdivovať viac ako 4000 m vysoké horské štíty. Papua-Nová Guinea je jednou z mála krajín tak blízko rovníka, kde padá sneh. Nocľah v Tari.

14. - 15. deň TARI – KMEN HULI

Raňajky. Jednou z najvýraznejších a najsymbolickejších kultúr Papuy - Novej Guiney je kmeň Huli . Jeho príslušníci sú známi ako obávaní bojovníci , ktorí však majú jednu takmer ženskú vlastnosť - posadnutosťou vlasmi. Podľa typických vysokých parochní im britskí kolonizátori začali hovoriť parochniar ( wigmen ). Počas týchto dvoch dní sa ponoríme do sveta tohto ľudu , ktorý tvrdošijne odmieta prijať výdobytky modernej civilizácie. Nocľah v Tari .

16. deň PORT MORESBY – PRAHA

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Port Moresby a následný odlet do Prahy.

17. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Port Moresby – Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
prelety Port Moresby – Rabaul – Madang, Tari – Port Moresby
13 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami
tradičnú hostinu mumu
všetky transfery
výlety podľa programu vrátane vstupov
českého sprievodcu + asistenciu partnerskej CK


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 549,- EUR
fakultatívne výlety / stravu mimo raňajok
vízum 80,- EUR (nutné dopredu, zaistí CK)
odletový poplatok 30 Kina (cca. 10 EUR)
fakultatívne výlety nad rámec programu
inú stravu a dopravu
cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň
iné služby


Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?