Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Ukrajina s výletom do Černobyľu

Destinácia: Ukrajina
Kód zájazdu: 841877
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2018!!! Ukrajina , jedna z najväčších európskych krajín , doposiaľ neobjavená turizmom. Skrýva prírodné krásy a množstvo historických klenotov. V metropole Kyjev s nami spoznáte krásu tohto moderného veľkomesta. Na juhu krajiny zažijete neopakovateľnú atmosféru elegantných prímorských letovísk na slnečných čiernomorských plážach.

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Odchod z Olomouca v skorých ranných hodinách. Smer ukrajinské hranice. Po prekročení hraníc predpokladaný príchod do Lvova v popoľudňajších hodinách. Ubytovanie neďaleko historického centra Lvova. Toto pôvodné poľsko-židovské mesto je dnes najvýznamejším centrom západnej Ukrajiny. Má jedinečnú atmosféru , ktorú si je možné vychutnať hlavne vo večerných hodinách v miestnych kaviarňach. Možnos´t výstupu na hradný vrch s výhľadom na mesto. Prechádzka historickým centrom. Nocľah v Lvove.


2.deň: Po raňajkách odchod smerom k hlavnému mestu Kyjevu. Cestou zástavka pri hrade Olesko, v ktorom strávil prvé roky svojho života slávny kozácky hetman Bohdan Chmelnický. Možnosť prehliadka hradu. Popoludní príchod do Žitomiru, historického centra a jedného z najstarších miest Ukrajiny. V meste sa nachádza Múzeum kozmonautiky Sergeja Koroljova. Ubytovanie v hoteli , možnosť oddychu a večere.


3.deň: Po raňajkách prejazd do Kyjeva. prvé zoznámenie s mestom : bulvár Chreščatyk - monumentálna architektúra socialistického realizmu, srdce mesta - námestie Nezávislosti , Zlatá brána , budova Ukrajinskej národnej opery , katedrála svätej Sofie a ďalšie. Popoludní prejazd k najvýznamnejších duchovných centier pravoslávnej cirkvi . Prehliadka tunajších katedrál , múzeí a taktiež jaskyne, v ktorých sú pochované telá svätých. Nocľah v Kyjeve.


4.deň: Celodenné individuálne voľno v Kyjeve k návšteve pamätihodností , k nákupom či len načerpania atmosféry tohoto moderného mesta. Pre záujemcov možnosť jedinečného výletu do 140 km vzdialenej Uzavretej zóny Černobyľskej jadernej elektrárne.,ktorý organizuje miestna cestovná kancelária. Jedinečná príležitosť , kde od tragickej havárie jaderného reaktoru v roku 1986 vznikla jedinečná prírodná rezervácia takmer nedotknutá rukou človeka. Večer voľno k zábave v uliciach Kyjeva, napríklad v obľúbenej štvrti Podil , plnej reštaurácií a kaviarní. Nocľah v Kyjeve .


5.deň: Po raňajkách odchod z Kyjeva , popoludní príchod do prístavného mesta Odesy na brehoch Čierneho mora. Ubytovanie v hoteli a celé popoludnie a večer poznávanie skvelej atmosféry tohto ukrajinského mesta.


6.deň: Po raňajkách dokončenie prehliadky mesta a možnosť kúpania na plážach. Celodenný relax. Nocľah.


7.deň: Po raňajkách voľný program, odpočinok pri mori, popoludní späť do Kyjeva, nocľah.


8.deň: Po raňajkách dokončenie prehliadky Kyjeva - Kláštor svätého Michala so zlatými kupolami , ulica Andrejevskij Spusk plná umelcov a obchodíkov, možnosť plavby loďou po rieke Dnepra. Vo večerných hodinách odchod z Kyjeva späť domov.


9.deň: Okolo obeda návrat do Olomouca.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom , 7 x ubytovanie v 3* hoteloch , 7 x raňajky , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , vstupy

Poznámky a informácie:
Uvidíte s nami miesta ako Lvov - Žitomir - Kyjev - Černobyľ - Odesa Pre cestu do Ukrajiny nie sú potrebné víza , len cestovný pas platný minimálne 3 mesiace. Pozor tento zájazd poriadame len z odchodom z Olomouca !!!!!


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,55 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?