Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Za krásami Arménska

Destinácia: Arménsko
Kód zájazdu: 813830
Cena od: 799 €
Príplatky od: 290 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

21.09.2018 7 dní Last Minute 799 € +290 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Úvod:

7-dňový poznávací zájazd.


Program:


1. deň:

Odlet z Viedne do Arménska.


2. deň:

V ranných hodinách prílet do nádherného mesta Jerevan. Deň venujeme prehliadke mesta, ktorú začneme na námestí

Republiky (majstrovské dielo architekta Alexandra Tamaniana). Pozrieme sa do historického múzea, kde budeme môcť obdivovať viac ako 400 artefaktov od prehistorickej doby až po súčasnosť. Navštívime múzeum moderného umenia pod holým nebom Cascade s masívnym schodiskom, vedúcim až do Victory Park, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto. Pozrieme si budovu Opery a námestie Slobody obkolesené parkami s množstvom kaviarničiek a jazerom Swan.


3. deň:

Do minulosti sa prenesieme pri návšteve kláštora Khor Virap. Cesta z Jerevanu nás povedie cez malebné dedinky a vinohradnícke oblasti. Stráž nad nami bude držať počas celej cesty biblická hora Ararat. Kláštor je vystavaný na vrchu hory a je miestom, ktoré každoročne navštívi množstvo mníchov aj turistov. Následne sa presunieme do kultúrneho a náboženského centra z 13. st., do kláštora Noravank, ktorý sa nachádza uprostred nedotknutej prírody, s ktorou je vo zvláštnej symbióze. Kláštor Tatev (UNESCO) je unikátnym majstrovským dielom z 10. st. a často je nazývaný aj „kláštor stojaci na konci ničoho“. Goris.


4. deň:

Po raňajkách sa vydáme do historickej oblasti Yegheghis. Zastavíme sa v stredovekej Selim Caravanserai, ktorá hrala dôležitú úlohu na Hodvábnej ceste. Tu oddychovali obchodníci počas svojej cesty cez pohorie Selim. Malá dedinka Noratus na brehu jazera je známa svojím cintorínom, kde sa nachádza zbierka viac ako tisícky khatchkars, čo sú historické arménske kríže (symboly arménskeho národa). Pozrieme sa k jazeru Sevan, druhému najväčšiemu horskému jazeru na svete.


5. deň:

Na polostrove jazera Sevan si pozrieme kláštor. V Garni navštívime pohanský chrám, ikonický monument z hellenistickej éry. Povyše rokliny rieky Azat sa nachádza ďalší monument arménskej architektúry, kláštor Geghard, zapísaný do zoznamu UNESCO. Po návrate do Jerevanu navštívime miestnu fabriku na výrobu brandy.


6. deň:

Pred nami je návšteva miesta Matenadaran, ktoré je depozitárom starovekých rukopisov a rôznych historických dokumentov z Európy a Ázie. Tu je uložená aj prvá kópia Biblie v Arménsku. Za návštevu určite stojí pamätné miesto Tsitsernakaberd a múzeum genocídy. 20 km od Jerevanu je mesto Echmiadzin s nádhernou katedrálou, kde sídli hlava arménskej cirkvi. Cestou sa zastavíme v kostole St. Hripsime, kde sa udial jeden zo siedmych arménskych zázrakov a v chráme Zvartnots, ktorý je perlou architektúry zo 7. st. a je zapísaný do zoznamu UNESCO.


7. deň:

Transfer na letisko, odlet do Európy.


Ubytovanie:

3* hotely.


Stravovanie:

Raňajky.


Doprava:

Letecká.


Max. veľkosť skupiny:

16


Upozornenie:

Vzhľadom na rôzne otváracie dni pamiatok, môže byť program v rámci niektorých dní prevádzke pamiatok prispôsobený.


Cena zahŕňa:

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 6x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Vstupy do pamiatok. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.


Cena nezahŕňa:

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Cestovné poistenie.


Povinné doplatky:

Servisné poplatky 290 EUR. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 30 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete).


Ostatné doplatky:

Príplatok za jednolôžkovú izbu 240 EUR. Príplatok za polpenziu 150 EUR.
Osvedčenie SACKA

Počasie

Echmiadzin
dnes:   34 °C
Jerevan
dnes:   34 °C
Garni
dnes:   34 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,70 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 6,64 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »