Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Japonsko - Južná Kórea

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 809509
Cena od: 3 169 €
Príplatky od: 369 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.05.2020 13 dní 3 169 € +369 € odlet: Praha letecká
09.10.2020 13 dní 3 169 € +369 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Tokia.

2. deň PRÍLET DO TOKIA

Prílet do Tokia, transfer do hotela. Nocľah v Tokiu.

3. deň TOKIO

Raňajky. Celodenná prehliadka hlavného mesta Tokia za použitia miestnej dopravy. Tokio sa rozprestiera v dĺžke 130 km pozdĺž celého zálivu, má okolo 28 miliónov obyvateľov a predstavuje najväčší mestský konglomerát na svete. Navštívite svätyňu Meidži Džingu, okolie cisárskeho paláca, areál Asakusa s chrámom bohyne Hase Kanon a tokijskú vežu. Prehliadku mesta zakončíte v modernom obchodnom centre na Ginze. Nocľah v Tokiu.

4. deň NIKKÓ

Raňajky. Celodenný výlet do národného parku Nikkó, ktorý je známy svojimi svätyňami, chrámami a nádhernou prírodou. Počas dňa navštívite svätyňu Tóšógú venovanú slávnemu šógunskému vojvodcovi. Popoludní sa „cikcakovou“ cestou vydáte k jazeru Čúzendžiko a prezriete si 97 metrov vysoký vodopád Kegon. Návrat do Tokia. Nocľah.

5. deň KAMAKURA – JOKOHAMA – TOKIO

Raňajky. Odjazd vlakom na celodenný výlet do Kamakury a Jokohamy. Prehliadka chrámov v Kamakure a známe bronzové sochy Budhu Daibucu, jokohamskej veže, parku Jamšita a ultramoderného centra Minato Mirai 21. Nocľah.

6. deň TOKIO – HAKONE – HORA FUDŽI – KJÓTÓ

Raňajky. Transfer miestnou dopravou na stanicu a odjazd superexpresom šinkansen do Ondawary. Zastávka v Hakone, výlet lanovkou na Owakudani s horúcimi prameňmi a s výhľadom na posvätnú horu Fudži. Plavba výletnou loďou po horskom jazere Aši. Večer odjazd šinkanzenom do Kjóta. Nocľah.

7. deň NARA – OSAKA

Raňajky. Transfer vlakom do mesta Nary. Návšteva parku s posvätnými jeleňmi s rozlohou 526 hektárov. Obdivuhodná je svätyňa Kasuga a chrám Tódaidži s najväčšou sochou Budhu pochádzajúcou z 8. storočia. V popoludňajších hodinách odjazd do Osaky (návšteva osackého hradu a plávajúceho záhradného observatória). Večer návrat do Kjóta, nocľah.

8. deň HRAD HIKONE

Raňajky. Odchod do mesta Hikone. Nasleduje prehliadka miestneho hradu postaveného v období Edo začiatkom 17. storočia. Dnes sa jedná o pozostatky jedného z najstarších pôvodných hradov v Japonsku. Po prehliadke hradu navštívite japonskú záhradu Genkyuen. Cesta pokračuje do mesta Fušimi, kde navštívite saké múzeum a svätyňu Fušimi Inari Tajša. V poobedných hodinách návrat do Kjóta. Nocľah v Kjóto.

9. deň KJÓTÓ

Raňajky. Celodenná prehliadka mesta Kjóta, ktoré bolo hlavným mestom v rokoch 794 až 1868 a patrí medzi najkrajšie japonské mestá. Nevšedným zážitkom sa stáva návšteva hradu Nidžo, ktorý bol postavený v druhej polovici 14. storočia ako súčasť rezidencie šogúna. Ďalej prehliadka Zlatého pavilónu Kinkakudži, ležiaceho v typickej japonskej záhrade a svätyne Kijomizudera, odkiaľ sa rozprestiera výhľad na Kjótó. Nocľah.

10. deň KJÓTÓ – SOUL

Raňajky. Odchod vlakom na letisko Kansai. Odbavenie, odlet do Soulu. Prílet do Soulu v popoludňajších hodinách. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer možnosť návštevy Kórejskej veže s výhľadom na Soul. Nocľah.

11. deň SOUL

Raňajky. Celodenná prehliadka Soulu, vrátane paláca Kyongbokkung, sídla dynastie Čoson s pavilónmi v kórejských záhradách. V paláci sa nachádza vynikajúce folklórne múzeum s prehliadkou kórejskej kultúry. Pokračovanie návštevou pitoresknej uličky Insadong a budhistického chrámu Čogyesa a svätyne Čongmyo, hlavnej kórejskej svätyne predkov, založenej dynastiou Čoson. Nocľah v Soule.

12. deň SOUL – PCHANMUDŽOM – SOUL

Raňajky. Celodenný výlet do Pchanmudžomu na demarkačnú líniu so Severnou Kóreou. Tu bolo podpísané v roku 1953 prímerie a k vzájomným kontaktom slúži jedna budova, stojaca priamo na demarkačnej línii. Nocľah.

13. deň SOUL – PRAHA (VIEDEŇ)

Raňajky. Transfer na letisko, odlet. Prílet do Prahy (Viedne) vo večerných hodinách.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

  • leteckú dopravu Praha – Soul – Tokio a Osaka – Soul – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • 11 x nocľah s raňajkami v hoteloch 3*- 4*
  • preprava batožiny medzi Tokiom a Osakou
  • transfery verejnou dopravou (autobus a šinkanzen), v Kórei mikrobusmi
  • program podľa itineráru a so vstupmi
  • služby českého sprievodcu (pri minimálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

  • letiskové a odletové taxy 369,- EUR
  • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň
  • fakultatívne výlety

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?