Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Letecký zájazd do Kyjeva s návštevou Černobylu

Destinácia: Ukrajina
Kód zájazdu: 787192
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program zájazdu:


1. deň:

Odlet z Bratislavy do Kyjeva v podvečerných hodinách. Ubytovanie na hoteli, voľný program.


2. deň:

Po raňajkách sa vydáme k nádhernému komplexu chrámov, kláštorov a jaskýň – dlhých úzkych podzemných chodieb podobných katakombám - Kyjevsko-pečerskej lavre. Monastier bol založený v roku 1051 pustovníkmi. Bol centrom kultúry a duchovného života Kyjevskej Rusi. V súčasnosti patrí monastiersky komplex pravoslávnej cirkvi. Je sídlom metropolitu a od roku 1990 je zapísaný do zoznamu UNESCO. Pozrieme si pravoslávne svätyne a odvážlivci budú mať možnosť vstúpiť do jaskynného komplexu kláštora. V komplexe sa nachádzajú obchody ktoré ponúkajú ručne maľované Ikony, miestne produkty suveníry aj pohľadnice. Po prehliadke môžete si dať obed alebo občerstvenie v malej miestnej reštaurácii kde aj miestny mnísi stretávajú svojich návštevníkov. Po obede sa vydáme na vyhliadku k soche Matka Vlasti ktorá svojou výškou 102 metrov prekonala aj Sochu Slobody v New Yorku. Vyhliadka na jej vrchu až z výšky 91 metrov, ponúka neskutočný výhľad. Blízkosti monumentu sa nachádza vojenské múzeum. Nadšenci tankov lietadiel tiež si nájdu svoje.  Následne navštívime najznámejšie dejisko oranžovej revolúcie, Námestie nezávislosti (Majdan Nezaležnosti) a bulvár Khreschatyk – hlavný bulvár Kijeva.  Prejdeme si ešte Katedrálu sv. Sofie a najstaršiu dochovanú bránu mesta, Zlatú bránu z 11. storočia.  Po prehliadke presun naspäť na hotel, voľný program.


3. deň:

Po raňajkách možnosť celodenného voľného programu, alebo celodenného výletu do Černobylu (za príplatok). V prípade výletu - pred hotelom nás vyzdvihne objednaný minibus. Bude nasledovať 2 hodinový presun do Černobyľu. Najprv navštívime dedinu Kopachi, potom presunieme sa do Prypjať, kde vojdeme do plavárne, prejdeme sa po hlavnom námestí, cez lunapark, futbalové ihrisko, Polissya hotel, policajnú a požiarnu stanicu, vojenský závod Jupiter. Budete mať možnosť porovnať si súčasný stav s fotografiami z pred 30-tich rokov. Bývalo tu 50 000 obyvateľov, ktorých evakuácia trvala len 4h. Mohli si zobrať so sebou len najdôležitejšie veci, veď im povedali, že za 2 dni sa vrátia domov. Teraz už len mesto duchov.  Ďalej naša cesta pokračuje k Černobyľskej elektrárni kde uvidíme nový sarkofág na vybuchnutom 4. reaktore. Najťažšia pohybujúca sa konštrukcia na svete. Po výstupnej kontrole radiácie bude nasledovať obed v miestnej kantíne (všetky suroviny pochádzajú mimo radiáciou infikovanú zónu a sú ekologicky čisté. Vegetariánske menu je k dispozícii, treba pri rezervácii nahlásiť). Dostaneme sa aj k najväčšiemu radaru sveta – Černobyl 2 –Duga radar, o rozmeroch 490mx150m, ktorý mal ako prvý oboznámiť Sovietsky zväz o prípadnom útoku zo západu.  Návrat do Kyjeva na hotel okolo 19:30. Voľný program.


4. deň:

Po raňajách transfer na letisko a odlet, prílet na Slovensko.


Zmena programu vyhradená.

Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. 


Doprava:

• letecky z Bratislavy do Kyjeva a späť

• transfer v Kyjeve z letiska na hotel a späť 


V cene je zahrnuté:

• letenka Wizzair: Bratislava - Kyjev vrátane všetkých poplatkov

• 1x príručná batožina do 10 kg (max rozmer 42 × 32 × 25 cm)

• 3x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou

• 3x kontinentálne raňajky

• prehliadka Kyjeva so sprievodcom

• možnosť celodenného výletu do Černobylu (za príplatok)

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona č. 281/2001 Z.z.


Cena nezahŕňa:

• cena za kompletnú dopravu v Kyjeve počas celého zájazdu (transfer letisko - hotel - letisko je už v cene zájazdu)

• príplatok za jednoposteľovú izbu (90 € na celý zájazd)

• celodenný výlet do Černobylu, ktorý zahŕňa dopravu, vstup, prehliadku so sprievodcom podľa programu a obed - 90 € / osoba

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov) • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď nižšie) • odporúčané vreckové min. 120 € na osobu


UPOZORNENIE: 

Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovolujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,82 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,54 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?