Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Petrohrad - letecký poznávací zájazd

Destinácia: Rusko
Kód zájazdu: 614302
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

PROGRAM ZÁJAZDU:


1.deň
- odlet z Košíc priamou linkou do Varšavy, pokračovanie letu do Petrohradu. Po prílete Vás na letisku bude očakávať sprievodkyňa. Transfer z letiska je zároveň začiatkom prvej prehliadky mesta t.j. Petropavlovskej pevnosti (bývalé centrum starého mesta) s Petropavlovskou katedrálou, hrobkami cárskej rodiny Romanovcov - prehliadka so sprievodkyňou cca 2 hod. Ubytovanie sa v hoteli v centre mesta. Večer individuálne voľno.

 
2.deň
- po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer mikrobusom na prehliadku Petrodvorca - prehliadka parku s viac ako 160 fontánami, vodotryskami a vodnými kaskádami, prehliadka Veľkého paláca, individuálne obed a návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno.


3.deň
- po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer mikrobusom do mestečka Puškin - prehliadka unikátneho Jekaterinského paláca s legendárnou Jantárovou komnatou a prehliadka parku. Individuálne obed v typickej ruskej krčme Podvorie (degustačné menu špecialít ruskej kuchyne v cene cca 1250 rubľov), návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno, alebo sa presunúť peši k prístavu pri Ermitáži, „otváranie mostov“ – 1,5 hod. plavba veľkou loďou (cena cca 600 rubľov).


4.deň
– po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou, následne sa peši presuniete na prehliadku Izakovského chrámu, návšteva múzea Ermitáž (cca 3 hod.), prechádzka po Palácovom námestí. Individuálne obed, prechádzka peši k Chrámu Spasiteľ na krvi (Chrám Kristovho vzkriesenia) - návšteva chrámu. Večer individuálne voľno.


5.deň

 – po raňajkách od ubytovanie sa z hotela (check - out do 12:00 hod.), individuálny program. Odchod z hotela. Transfer na letisko. Odlet z Petrohradu linkou do Varšavy a následne prílet do Košíc.

 

Zmena programu vyhradená.

Cena zahŕňa:
- 4x ubytovanie v 3*** hoteli s raňajkami, - pobytovú taxu,  - letenku na trase Košice - Varšava - Petrohrad- Varšava- Košice, - 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru), - transfer z letiska s miestnou slovensky hovoriacou sprievodkyňou a s okružnou prehliadkou mesta, - transfer z hotela na letisko, - počas pobytu - mikrobus resp. autobus na výlety do Cárskeho Sela a do Petrodvorca, - miestneho slovensky hovoriaceho sprievodcu podľa programu, - vstupenku do Jekaterinského paláca a parku, - program (bez vstupov) a DPH.

Cena nezahŕňa:
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)  129,- €, - komplexné cestovné poistenie UNION, - vstupy počas programu - Balíček KOMPLET 50,- €/osoba. - Vízové poplatky 85,- € / osoba, pri zakúpení zájazdu 35 dní pred odletom   (poplatok za vybavenie víz pri zakúpení menej ako 35 dní pred odletom je 125,- € / osoba).

„ČO MUSÍTE VIDIEŤ“ v Petrohrade podľa odporúčaní svetových cestovateľských portálov?

Jantárová komnata
- skvost Katarínskeho paláca v meste Puškin (Rusko). - bola považovaná za ôsmy div sveta. - jednalo sa o 4 jantárové panely doplnené zrkadlami, mozaikami z drahokamov, pozlátenými ornamentmi a sochami. Mozaiky zobrazovali ľudské zmysly – sluch, čuch, zrak a spoločne hmat a chuť. - miestnosť s rozlohou 96 metrov štvorcových osvetľovalo 565 sviec. - výzdoba bola dokončená v 60. rokoch 18. storočia. - použili 450 kg jantáru. - od začiatku II. svetovej vojny začali práce na záchranu cárskych pokladov. - 30. júna 1941 začala 83-dňová evakuácia pokladov do Novosibirska, Sverdlovksa, Sarapulu a Leningradu. - panely jantárovej komnaty ostali v paláci (obavy z poškodenia) - 17. septembra 1941 obsadili mesto Puškin nacisti. - trvalo 36 dní, kým Jantárovú komnatu presunuli do zámku v Kaliningrade (nemecky Königsberg). - po skončení vojny sa Jantárová komnata stratila.