Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Burundi, Rwanda, Uganda, Kongo

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479700
Cena od: 4 980 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

08.08.2019 10 dní 5 350 € +0 € odlet: Viedeň letecká
07.11.2019 10 dní 4 980 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Vydajte sa na cestu, akú absolvovalo len absolútne minimum Slovákov a Čechov, a dajte sa prekvapiť. Exkluzívna cesta s výborným ubytovaním s odborníkmi na Afriku. Zbavte sa predsudkov a navštívte krajinu vyspelejšiu a čistejšiu ako Slovensko. Vnorte sa do džungle, trekujte na úpätí sopiek a pozrite sa do očí horskej gorile. Zaplávajte si v jazere Kivu a dajte dúšok shirazu v bazéne s výhľadom na džungľu.

1. deň:
BURUNDI. Maličká krajina v srdci kontinentu, rozdelená medzi Hutuov a Tutsiov. Transfer do nášho hotela a nocľah v hlavnom meste BUJUMBURA.

2. deň:
Prehliadka BUJUMBURY a náš dotyk s jazerom Tanganika, na brehu ktorého Bujumbura leží. Zaplávame si v jazere? Začneme rozprávaním o kmeňoch Hutu a Tutsi, ktoré dominujú v Burundi, ako aj v Rwande. Poobede sa presunieme jemne zvlnenou krajinou do Rwandy. BUTARE: Univerzitné mesto a historicky hlavné mesto Rwandy. Národné múzeum krajiny leží práve tu. Husto zaľudnené oblasti s bolestivou minulosťou. RWANDA: krajina so zlým renomé, ktoré si vôbec nezaslúži. Bezpečná, malá a jedinečná krajina, kde na území veľkosti tretiny Slovenska nájdete 4 000 metrov vysoké hory, hustú džungľu, opice a tajomné rovníkové jazerá. Rwanda je srdce Afriky, ktoré bije silno. Veľmi čistá a perfektne zorganizovaná krajina. Vedeli ste, že prezident Kagame v Rwande zakázal používať igelitové tašky? Že je to krajina s najväčším zastúpením žien v parlamente na svete? Na mieste sa dozviete viac!

3. deň:
Skoro ráno odchádzame do pralesa. Národný park NYUNGWE FOREST. Ľudské obydlia nechávame za sebou. Cesta vedie hustým lesom, ktorý je posledným svojho druhu vo východnej Afrike. Práve tu sa láme povodie dvoch mohutných afrických veľtokov – Níl a Kongo. Už dnes absolvujeme prechádzku v hlbokom lese, kde budeme stopovať opice guerézy, ktoré sa v stovkách preháňajú v korunách stromov. Príroda mimo parku je nádherná. Ako prirodzená záhrada, tisícky kopcov s čajovými, banánovými, kávovými plantážami v sýtej zelenej farbe. Voľné popoludnie na čajovej plantáži a individuálny relax.

4. deň:
Opustíme Nyungwe. Čaká nás presun pozdĺž jazera Kivu (jedno z najhlbších na svete) cez rozprávkovú oblasť kopcov, plantáží a zahmlených vrcholkov hôr na jeho konžskom brehu. KIBUYE: malebná dedinka, ktorá pripomína skôr talianske Gargano ako Rwandu. GISENYI: centrum oblasti Kivu, rezort priamo na brehu jazera, 500 metrov od hraníc s Kongom. Úžasná lokalita s nebezpečne sa blýskajúcou aktívnou sopkou v pozadí a teplučkou vodou jazera pred Vami.

5. deň:
Dnes nás čaká výlet do krajiny, ktorá je azda najdivokejšia na svete. Východné Kongo a mesto GOMA. Jedno z najväčších miest Konga priamo pod aktívnym vulkánom Nyaragongo. Absolútne žiadny turisti a nefiltrované zážitky s domácimi. Tento výlet závisí vždy od aktuálnej politickej situácie vo východnom Kongu. Ak je situácia nestabilná a hranice zatvorené, strávime náhradný deň v Gisenyi. Večer návrat do Rwandy.

6. deň:
Skorý ranný budíček a vyrážame do RUHENGERI za fantastickým zážitkom. Spolu s hmlou, ktorá sa ráno drží kmeňov stromov, vstaneme aj my a vydáme sa na trek nášho života do srdca Afriky v národnom parku Virunga, kde zažijeme fantastické stretnutie zoči–voči horským gorilám. Horské gorily sú väčšie a tmavšie ako ich príbuzní z nížin. Na svete sú už len dve miesta, kde ich môžete vidieť, a my Vás k nim privedieme. Jedna gorila pripadá na pätnásť miliónov ľudí, patria k najohrozenejším živočíchom našej planéty. Máme čas, aby sme gorily pozorovali v ich prirodzenom prostredí. Za magickú hodinku budete mať dojem, že prešlo desať rokov.

7. deň:
Cesta nádhernou krajinou, pripomínajúcou Švajčiarsko, nás dovedie až do národného parku QUEEN ELIZABETH. Cestou sa zastavíme v malej pygmejskej dedinke a porozprávame o si pôvodných obyvateľoch rovníkovej džungle. Večer sa započúvame do zvukov divočiny a pripravíme sa na vynikajúce safari. Slovenský sprievodca Vám do detailov popíše zvieratá, ktoré nás čakajú a vašou úlohou bude vychutnať si ich v ich prirodzenom prostredí.

8. deň:
Skvelé safari a poobedňajšia plavba prírodným kanálom Kazinga, ktorý spája jazerá Edward a George. Zaostríme náš zrak na hrochy, krokodíly, antilopy, levy. Uganda spolu s Keňou, Tanzániou a Botswanou patrí ku krajinám s najlepším safari na svete a presvedčíte sa o tom na vlastné oči. Safari v dramatickom prostredí.

9. deň:
Príchod do ENTEBBE na brehu Viktóriinho jazera. Prehliadka KAMPALY: múzeum Ugandy, hrobky Kasubi a večer odlet domov.

10. deň:
Prílet.

Cena zahŕňa:
  • medzinárodnú letenku
  • 8 x ubytovanie v 4* hoteloch
  • 8 x raňajky, 5 x obed a 5 x večera
  • vstupné do národných parkov
  • stopovanie gueréz
  • safari v Ugande
  • privátnu dopravu terénnym autom počas celého pobytu
  • slovenského sprievodcu
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti- asistenčné služby CK

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza  cca 170 eur, povolenie na stopovanie goríl  na 1 hodinu v sume 750 USD (podľa aktuálneho kurzu)


Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?