Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Réunion - Maurícius - Seychely

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 417653
Cena od: 4 929 €
Príplatky od: 469 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

12.10.2019 16 dní 4 929 € +469 € odlet: Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:
1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie 2 hodiny pred odletom. Odlet na Réunion.

2. deň RÉUNION
Prílet na ostrov Réunion, uvítanie na letisku, transfer do letoviska St. Gilles. Ubytovanie v hoteli. Popoludní voľno.

3. deň RÉUNION
Raňajky. Odchod na celodenný výlet k sopečnému kužeľu Piton de La Fournaise . Prejazd pozdĺž juhozápadného pobrežia ostrova do Plaine de Sables - obrovského piesočnatého nánosu lunárneho vzhľadu. Prejazd na Pas de Bellecombe s panoramatickým výhľadom na magickú krásu sopečného kužeľa Piton de La Fournaise . Odvážnejší z Vás sa môžu prejsť po sopečnom kuželi sa stále unikajúci sopečnou sírou . Po obede navštívite Múzeum sopky. Návrat do hotela.

4. deň RÉUNION
Raňajky. Celodenný výlet do horskej oblasti Cilaos . Prejazd pozdĺž juhozápadného pobrežia s následným stúpaním do horskej oblasti Cilaos úzkou kľukatou cestou s prekrásnymi výhľadmi na krajinu. Príchod do Cilaos , ktorá je známa teplými prameňmi , vodopády a je ideálnou oblasťou na výlety, trekking a pozorovanie nádhernej prírody. Prejazd zaujímavou prírodnou oblasťou so zastávkami na fotografovanie a ochutnávku miestneho vína. Krátka prechádzka na " Zázračnú skalu " s fascinujúcim výhľadom do údolia. Prehliadka mestečka Cilaos s tradičným domom  na výrobu výšiviek . Obed v miestnej reštaurácii . Návrat do hotela v St. Gilles .

5. deň RÉUNION - MAURÍCIUS
Raňajky. Transfer na letisko a odlet na 220 km vzdialený ostrov Mauritius. Transfer do hotela. Voľno. Večera a nocľah.

6. deň MAURÍCIUS
Raňajky. Odchod na celodenný výlet do hlavného mesta - Port Louis spojený s prehliadkou botanickej záhrady Pamplemousses , jednej z najstarších botanických záhrad na svete. V meste Port Louis navštívite rozmanitý trh a farebný tamilských chrám. Po obede si budete môcť zakúpiť miestne suveníry na promenáde - Caudan Waterfront alebo navštíviť slávne múzeum Blue Penny (vstup cca 5 , - Euro ) , kde budete môcť uvidieť svetoznámej exponáty známok Modrý a Červený Mauritius . Návrat do hotela. Večera a nocľah.

7. deň MAURÍCIUS
Raňajky. Odchod smerom do južnej časti ostrova - návšteva 200 m širokého vyhasnutého krátera sopky , pokojného mestečka Curepipe a miestne dielne na výrobu modelov historických plachetníc - obľúbeného suveníru z ostrova. Voľno na nákup suvenírov či veľmi lacného značkového textilu ( Ralph Lauren , Polo) . Po obede zastávka pri nádrže Grand Bassin - posvätného pútnického miesta miestne hinduistickej komunity , vodopádov Chamarel , zastávka pri Sedmibarevné pôdy - miesta, kde vulkanická pôda bohatá na kovy vytvára sedmibarevné spektrum. Po celodennom výlete návrat späť do hotela. Večera a nocľah.

8. deň MAURÍCIUS
Raňajky. Individuálne voľno na kúpanie , opaľovanie či využitia širokej ponuky vodných športov, ktoré sú už zahrnuté v cene pobytu. Večera a nocľah .

9. deň MAURÍCIUS – SEYCHELY
Raňajky. Transfer na letisko a odlet na Seychely. Prílet do hlavného mesta Victoria na ostrove Mahé. Transfer do hotela, ubytovanie. Voľno. Nocľah.

10. deň MAHÉ
Raňajky. Odchod do hlavného mesta Victoria , kde si prezriete trh , katedrálu a zmenšenou napodobeninu londýnskeho " Clock Tower ". Potom navštívite unikátnu botanickú záhradu. Pri prejazde najvyšším pohorím ostrova , ktorého bujná vegetácia je chráneným národným parkom , budete obdivovať endemické druhy stromov , kochať sa nádhernými výhľady aj na okolité ostrovy a na čajové plantáži ochutnáte miestny čaj. Potom obídete južnú časť ostrova s mnohými zastávkami a obedom v kreolskej reštaurácii. na záver navštívite trh s predajom typických suvenírov vrátane ukážky modelu miestnej lodenice. Nocľah na Mahé .

11. deň MAHÉ - PRASLIN
Raňajky. Transfer do prístavu a plavba katamaránom na ostrov Praslin. Transfer do hotela. Voľno na kúpanie. Nocľah.

12. deň PRASLIN
Raňajky. Odchod na návštevu farmy na spracovanie perál. Potom si prezriete unikátny národný park Vallee de Mai , kde medzi najrôznejšími stromy a rastlinami môžete obdivovať aj svetoznáme endemické palmy Coco de Mer , ktoré produkujú najväčšie orechy na svete s váhou až 9 kg a patrí medzi seychelské kuriozity . Rovnako môžete uvidieť aj vzácneho čierneho papagája . Pozdĺž severného " Zlatého pobrežia" , kde bude zastávka , dôjdete na najkrajšiu pláž ostrova Anse Lazio , kde po obede v kreolskom štýle bude voľno na kúpanie a relaxáciu. Následný transfer do hotela a nocľah.

13. deň LA DIGUE
Raňajky. Prejazd loďou na susedný ostrov La Digue . Typickým volím poťahom budete prevezení do L ' Union Estate , kde sa zoznámite so spracovaním kokosových orechov na kôpru a prezriete si vanilkovú a klinčekovú plantáž . Navštívite pôvodnej zrekonštruovaný koloniálnej dom, kde sa natáčali filmy Emanuelle , uvidíte obrie korytnačky a jednu z najkrajších pláží sveta. Po obede voľno na kúpanie. Preprava loďou späť na ostrov Praslin , transfer do hotela, nocľah.

14. deň SEYCHELY - PRAHA (VIEDEŇ)
Raňajky. Transfer na letisko a prelet na ostrov Mahé. Náväzný odlet do Európy a prílet do Prahy.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú dopravu Praha - Réunion - Mauritius - Seychely - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)  

transfery letisko – hotel – letisko na všetkých ostrovoch

3x nocľah s raňajkami v hoteloch na Réunione

4x nocľah s polpenziou v hoteloch na Mauríciuse

5x nocľah s raňajkami v hoteloch na Seychelách

výlety podľa programu

česky hovoriaceho sprievodcu

preprava mezi Seychelskými ostrovmi

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové a bezpečnostné taxy 469,- EUR

fakultatívne výlety

cestovné poistenie ECP 2,70 EUR/osoba/deň

možné príplatky za večere

Poznámka: Tento zájazd možno absolvovať i individuálne pri uplatnení zľavy 369,- Eur/dospelá osoba zo základnej ceny.

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,82 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,83 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?