Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Okruh Južnou Kóreou

Destinácia: Južná Kórea
Kód zájazdu: 341601
Cena od: 2 809 €
Príplatky od: 369 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

17.04.2020 13 dní 2 809 € +369 € odlet: Praha letecká
02.10.2020 13 dní 2 809 € +369 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:
1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO SOULU

2. deň SOUL
Prílet na letisko Incheon v popoludňajších hodinách. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer možnosť návštevy Kórejskej veže s výhľadom na Soul.

3. deň SOUL
Raňajky. Celodenná prehliadka Soulu vrátane paláca Kyongbokkung, sídla dynastie Čoson s pavilónmi v kórejských záhradách. V paláci sa nachádza vynikajúce folklórne múzeum s prehliadkou kórejskej kultúry. Pokračovanie návštevou uličky Insadong a budhistického chrámu Čogyesa a svätyne Čongmyo, hlavnej kórejskej svätyne predkov, založenou dynastiou Čoson. Nocľah v Soule.

4. deň KOSUNG – WHAJINPO – SEORAKSAN
Po raňajkách prejazd do Kosungu, ktorý sa nachádza na demarkačnej línii s KĽDR. Krátka zastávka na výhliadke zjednotenia. Ďalšia zastávka nasleduje v prímorskom meste Whajinpo. Pred Kórejskou vojnou (1950-1953) toto územie patrilo Severnej Kórei. Návšteva letného sídla Kim Ir-sena, kde tento bývalý severokórejský diktátor so svojou rodinou pobýval až do roku 1950. V susedstve tiež nájdete sídlo prvého kórejského prezidenta Ly Synmana (1919). Krátka zastávka v Daejine, prístavnom mestečku, nachádzajúcom sa na severovýchodnom cípe hraníc s KĽDR. Neskoro popoludní presun do Seoraksanu. V tomto národnom parku o rozlohe 360 kilometrov štvorcových sa nachádza množstvo horských potôčikov prechádzajúcich do kaskád a vodopádov. Ubytovanie a nocľah.

5. deň SEORAKSAN
Po raňajkách prehliadka chrámu Sinheungsa (7. st.), ktorý je považovaný za najstarší ženský budhistický chrám na svete. Údolím Cholbundong sa dostaneme k Pisondae plató. Jedna z legiend hovorí o nebeských nymfách hrajúcich sa v jazierkach schovaných medzi tiesňavami pred ľudským zrakom. Krátkou prechádzkou sa dostaneme k vodopádom Piryong a Yuktam. Deň ukončíme výletom lanovkou na horu Kwongumsong s nádhernym výhľadom po okolí národného parku. Návrat do hotela. Nocľah.

6. deň SEORAKSAN – ULJIN – POHANG – KYONGJU
Po raňajkách pôjdeme scénickou prímorskou cestou do Kyongju. Cestou prehliadka jaskyne Songygul v Uljinu. Jaskyňa byla formovaná pred 250 miliónmi rokov, meria takmer 500 metrov a nájdeme tu množstvo kvapľových útvarov a jazierok s hĺbkouloubkou až 30 metrů. Po prohlídce budeme pokračovat do Pohangu, kde navštívíme muzeum majáků, které vlastní více než 3.500 předmětů, které byly v tomto oboru využívány. Blízko muzea nalez - nete sousoší zdvižených rukou, symbolizující harmonii. Místní si toto místo oblíbili při svítání k vítání nového dne. Večer příjezd do Kyongju.

7. deň KYONGJU
Predpoludním navštívite dva chrámy zapísané v zozname UNESCO. Sokuram Grotto , kde sa nachádza pokojný kamenný Budha a potom chrám Pulkuksa postavený počas vlády slávneho kráľovstva Shilla . Sokuram Grotto je z bielej žuly a patrí medzi najkrajšie budhistické svätyne v celej Ázii. Neďaleko je Pulkuksa , jeden z najznámejších chrámov v celej Kórei , pripomínajúce úspech starovekého Ďalekého východu. Popoludní nasleduje prehliadka múzea s mnohými pokladmi kórejskej histórie, Anapa Pond z r 674 nl , krásna záhrada postavená ako spomienka na víťazstvo kráľovstvo Shilla a neskôr používaná ako letné sídlo kráľovskej rodiny. Ďalej Chomsungdae známy ako svetovo najstaršie astronomické observatórium , altánok Divooký , tajné sídlo kráľa či hrobku Kim Yushina , generála slúžiaceho pod kráľom Muyolem , Zjednotiteľom krajiny v 7. storočia. Na záver sa pozrieme do chrámu Punwhangsa , s 10 metrov pagodou a studničkou , ktorá ozdravila kráľovstvo.

8. deň KYONGJU – HAEINSA – SOKNISAN
Po raňajkách nasleduje výlet do pohoria Kayasan scénickou krajinou , kde navštívime slávny chrám Haeinsa , ktorý bol postavený v 9. storočí k propagácii filozofie Avatamsaka - sútry . Nájdeme tu 81 000 drevených kvádrov s vyrytými posvätnými kórejskými textami Tripitaka z 13. storočia, ktoré mali chrániť krajinu pred nepriateľmi. Cesta pokračuje k malebnému pohoriu Soknisan , kde navštívime budhistický chrám Bopjusa z r 553 nl , ktorý sa pýši národným dedičstvom - vzácnou 5-stupňovou pagodou zo 17. storočia. V Palsangjonu nájdeme 33 metrov vysokú a 160 ton ťažkú ??sochu Budhu . Gigantická železná nádoba s priemerom 2,7 metrov bola používaná v 12. storočí k nasýteniu 30 000 tunajších mníchov. Ubytovanie. Nocľah .

9. deň SOKNISAN – FOLKLÓRNA DEDINA – SOUL
Raňajky. Odchod do Soulu . Zastávka v Korean folk Village - skanzenu venovanému histórii a bežnému životu Kórejcov . Uvidíte tu miestnych remeselníkov v ľudových krojoch pri výrobe tradičných výrobkov. V tomto skanzene tiež objavíte typické kórejskej stavby, v ktorých sa tu žilo v minulých storočiach . Denne je na programe tiež vystúpenie miestnych akrobatov . Záverom možnosť nákupu tradičných suvenírov a ochutnávky miestnej kuchyne . Návrat do hotela.

10. deň SOUL – PRAHA (VIEDEŇ) 
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy. Prílet do Prahy je plánovaný vo večerných hodinách.

Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?