Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Kefalónia a jej 50 odtieňov modrej

Destinácia: Grécko
Kód zájazdu: 1304532
Cena od: 1 359,32 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

13.06.2024 8 dní First Minute 1 359,32 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Ostrov Kefalónia je najväčším z Iónskych ostrovov s rozlohou 781 km2. Nachádza sa pri západnom pobreží Grécka a je vyhľadávanou destináciou na luxusnú dovolenku i pre tých najnáročnejších turistov. Ostrov zatiaľ uniká masovému turizmu, preto je ideálny na dovolenku pri ktorej možno zažiť skutočne pôvodné Grécko. Kefalónia je pomerne hornatý ostrov s plážami obľúbenými u morských korytnačiek a nachádzajú sa tu i malebné zátoky na pobreží. Na ostrove možno prežiť dovolenku plnú zájazdov a výletov trajektom, motorovým člnom alebo jachtou na okolité Iónske ostrovy - Lefkáda, Zakynthos či Ithaca.

Program:
1. deň:
Odlet z Bratislavy na Kefalóniu. transfer na hotel, večera a ubytovanie.

2. deň:
Kalimera Kefalonia! Ešte svieže ráno nás stihne v hlavnom meste Argostoli, kde kedysi stálo antické mesto Krani i obrovské kyklopské hradby. V ranných hodinách nastúpime na trajekt a pôjdeme spoznať mesto Argostoli zblízka. Po prehliadke mesta zastavíme vo vinárskom závode Omala. Neobídeme ani jaskyňu „nýmf“ Melissani, kde sa mieša sladká voda so slanou. V atraktívnej dedinke Karavomilos sa zastavíme na obed a v nádhernej dedinke Assos zažijeme naozaj typickú grécku atmosféru a vychutnáme si poobedňajšiu kávičku. Cestou späť sa zastavíme na vyhliadke, ktorá ponúka nezabudnuteľný výhľad na jednu z najkrajších pláži Myrtos. Návrat na hotel. Večera.

3. deň:
Raňajky, dnes sa zastavíme na jednej z najkrajších pláži Myrtos. Budeme pokračovať cez zelené cyprusové stromy až do  malebného mestečka Agia Efimia. Možnosť ochutnať mäsové guľky „keftade“ alebo niečo tredičné z gréckej kuchyne. V severnej časti ostrova nás očarí mestečko Fiskardo, ktoré ako jedno z mála miest nebolo zničené pri zemetrasení v roku 1953. Zachovalo si bohémsky pôvab a dnes patrí medzi najkrajšie v Stredomorí. Návrat na hotel, voľný program, večera.

4. deň:
Skoré raňajky. Aby sme sa dozvedeli o osude Odyssea a jeho vernej manželky Penelope, musíme sa trajektom vydať do jeho vlasti, na ostrov Ithaka. Ostrov má necelých 100 km2 a aj Homérovi sa zdal príliš malý. Pochádza však z neho prešibaný trójsky hrdina. Tu ho celé roky čakala Penolepe a kým plietla rubáš, odháňala od seba 108 nápadníkov, lebo viera v návrat jej muža a láska boli silnejšie než čokoľvek. Ithaka bola príťažlivá aj pre Dianu, ktorá tu s Charlesom strávila medové týždne. Ostrov má veľa malebných prístavov a zálivov, a vraj sa tu stále v jaskyni Nýmf ukrýva Odysseov poklad. V hlavnom meste Vathi nás očarí príjemná ostrovná atmosféra a krásne výhľady do okolia. Po prehliadke nás čaká zástavka v kláštore Kathara. Obed si vychutnáme v pokojnej dedinke Kioni s malebnými uličkami a poobedňajší relax nás čaká v dedinke Stavros. Odchod do prístavu a vylodenie na Kefalónii, návrat do hotela. Večera.

5. deň:
Raňajky, individuálne voľno a oddych pri mori, služby all inclusive v hoteli.

6. deň:
Raňajky, individuálne voľno a oddych pri mori, služby all inclusive v hoteli.

7. deň:
Raňajky, individuálne voľno a oddych pri mori, služby all inclusive v hoteli.


8. deň:
Raňajky, doobeda odubytovanie a podľa letových časov odlet do Bratislavy.


Ubytovanie:
7 x v 4* hoteli

Stravovanie:
Polpenzia, počas voľných dní v hoteli služby all inclusive.


Doprava:
Letecká.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer letisko - hotel – letisko. Miestne autokarové a lodné transfery podľa programu. 7x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou. Počas voľných dní v hoteli služby all inclusive, sprievodcu CK. 

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Obedy počas 2. až 4. dňa. Fakultatívne výlety mimo programu a vstupy. Ležadlá a slnečníky na pláži. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie. Servisné poplatky.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,33 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 31,45 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?