Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Azorské ostrovy – po klenotoch Atlantiku

Destinácia: Azorské ostrovy (Portugalsko)
Kód zájazdu: 1263911
Cena od: 2 099 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.07.2023 10 dní 2 099 € +199 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Ponta Delgada s prestupom v Lisabone. Po prílete transfer do hotela, nocľah.

2: PONTA DELGADA, VÝLET ZA VEĽRYBAMI A DELFÍNMI
Raňajky. Dnes nás čaká prehliadka hl. mesta Ponta Delgada a jeho najvýznamnejších pamiatok. Prehliadka začína návštevou kostola Igreja de Sao Sebastiao a taktiež nesmieme vynechať kostol Senhor Santo Cristo, kde sa nachádza najuznávanejší náboženský obraz na ostrove, ktorý bol v 15. storočí privezený z Ríma a na ktorého počesť sa každoročne, piatu nedeľu po Veľkej noci, konajú veľké slávnosti s veľkolepou procesiou. Ďalším kostolom, ktorý navštívime, je kostol Sao José. Všetky kostoly sú postavené v barokovom štýle. Súčasťou prehliadky mesta je aj návšteva múzea Art Sacra a tradičného trhu. Voľný čas na obed. Popoludní pozorovanie veľrýb a delfínov. Zážitok, ktorý ponúka príležitosť vidieť niektoré z viac ako 20 druhov veľrýb na Azoroch. Bude nás sprevádzať profesionálny tím kapitánov, pozorovateľov a biológov. Na dobrodružný výlet sa môžeme vydať na pevných nafukovacích a laminátových člnoch, pre pohodlnejší výlet môžeme zvoliť katamarán. Výlet trvá približne 3 hodiny. Návrat do hotela.

3: ČAJOVÁ PLANTÁŽ CHÁ GORREANA, TAJOMNÉ ÚDOLIE FURNAS, HORÚCE PRAMENE
Raňajky. Odchod z hotela na severné pobrežie ostrova. Prvou zastávkou v rámci nášho dnešného putovanie je vyhliadka „Santa Iria“, odkiaľ môžeme obdivovať neskutočné výhľady na oceán a pobrežné útesy. Ďalej navštívime jedinečnú čajovú plantáž Chá Gorreana vrátane továrne na výrobu čaju, kde si vychutnáme miestny čaj. Nezabudnuteľným zážitkom je návšteva botanického parku Terra Nostra, kde sa môžeme okúpať v prírodnom bazéna s horúcou vodou. Potom sa vydáme k jazeru Furnas, kde budeme sledovať tradičný rituál s vyťahovaním hrncov "cozido" = (tradičný portugalský pokrm, ktorý sa skladá z rôznych druhov mäsa a zeleniny. Vo Furnas je však cozido zvláštne tým, že sa varí vo veľkom hrnci, ktorý je umiestnený pod zemou a varí sa v pare z horúcich prameňov, kde sa varí 5 až 6 hodín v závislosti na poveternostných podmienkach). Potom sa vrátime do údolia na „cozido“ obed v miestnej reštaurácii. Po obede prehliadka pokračuje návštevou horúcich prameňov. Cestou späť sa vrátime pozdĺž južného pobrežia so zastávkou vo dedinu Vila Franca do Campo, prvom hlavnom meste ostrova s ??krásnou architektúrou zahŕňajúcou napríklad budovu radnice a hlavného kostola na námestí. Návrat do hotela.

4: ÚDOLIE SETE CIDADES, CALDEIRA VELHA, JAZERO FOGO - PRELET NA OSTROV PICO
Raňajky. Dnešný deň začneme návštevou Faja de Baixo, kde preskúmame miestne ananásové plantáže s niekoľkými skleníkmi, ktoré nám priblížia ukážku štádia rastu malých ananásov a pracnej metódy, ktoré z nich robia tak sladkú a šťavnatú pochúťku. Po prehliadke sa vydáme k západnej časti ostrova. Krátka zastávka na vyhliadke, odkiaľ sa nám naskytne úžasný výhľad na najužšiu časť ostrova. Táto krajina vznikla pred miliónmi rokov erupciou 290 malých sopiek. Cesta pokračuje na Vista do Rei, slávnu vyhliadku ostrova s ??nádherným výhľadom na údolie Sete Cidades s modrými a zelenými jazierkami. "Vista do Rei" v preklade znamená Kráľov výhľad a pripomína prvú návštevu portugalského kráľa Carlosa I. na tomto ostrove. Kráľ Carlos I. zavítal na ostrov v roku 1901 a práve na tomto mieste mu bola ponúknutá hostina. Pri zostupe do údolia sa zastavíme na vyhliadkach Serrado das Freiras a Santiago, aby sme mohli obdivovať obe jazerá Lagoa das Sete Cidades. Pokračujeme horskou cestou ku Caldeira Velha, obľúbenej prírodnej pamiatke s bujnou vegetáciou, vodopádom a horúcimi prameňmi. Potom sa premiestnime ku kráterovému jazeru Lagoa do Fogo, kde nás čakajú neskutočné výhľady na ostrov aj vulkanické jazero v nadmorskej výške 900 m. Návrat do Ponta Delgada. Koniec prehliadky v cca 15 hod a transfer na letisko. Let SP 434 na ostrov Pico. Transfer do hotela, voľný program.

5: CELODENNÁ PREHLIADKA OSTROVA PICO
Raňajky. Celodenná prehliadka ostrova Pico, kde sa nachádza najvyšší rovnomenný vrchol Portugalska – Ponta do Pico (2351 m.n.m.). Ostrov je preslávený hlavne svojim kvalitným vínom, ktoré je ako kultúrna pamiatka zapísaný na zozname svetového dedičstvo UNESCO. Navštívime malebnú dedinku Cachorro a pokračujeme do mesta Sao Roque, odkiaľ sa napojíme na horskú cestu, ktorá nás prevedie okolo malebného jazera Lagoa do Capitao. Ďalšou zastávkou je mestečko Lajes, kde navštívime múzeum veľrýb. Pozdĺž južného pobrežia sa vraciame späť do Madaleny – obce s kulisou úchvatnej hory Pico. Nesmieme si nechať ujsť návštevu Museu do Vinho - múzea vína, kde sa dozvieme viac o tejto starobylej ostrovnej tradíciu. Rovnako budeme obdivovať zrenovovaný kostol v Sao Mateus, ktorého pôvodnú barokovú výstavbu zničila sopečná erupcie v roku 1808. Nasleduje transfer na hotel, voľný program.

6: CELODENNÝ VÝLET NA OSTROV FAIAL
Raňajky. Celodenná prehliadka ostrova Faial (30 min loďou z ostrova Pico), počas ktorej sa pokocháme úchvatnými výhľadmi do údolia Flamengos a tiež blízky ostrov Pico. Navštívime obrovský kráter Caldeira, najvyšší bod ostrova. Pokračujeme do Capelo, kde nás čaká obed v miestnej reštaurácii (nie je v cene). Po obede sa vydáme k vulkánu Capelinhos, ktorý je súčasťou väčšieho vulkanického komplexu Capelo. Sopka Capelinhos je posledná zo sopiek v tejto línii, ktorá vznikla v dôsledku erupcie, ktorá prebehla v rokoch 1957 až 58. Navštívime tu tiež Interpretačné centrum sopky Capelinhos (CIVC), ktoré má najmä informačné, vzdelávacie a vedecké poslanie. Návrat loďou na ostrov Pico, transfer do hotela.

7: OSTROV PICO - MOŽNOSTI FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV - PRELET NA OSTROV TERCEIRA
Raňajky. Dnes nás čaká voľnejší deň, ktorý môžeme využiť na fakultatívne aktivity. V ponuke je napr. prechádzka po vinárskej oblasti Criaçao Velha s obedom a ochutnávkou vína, výstup na vulkán Pico (2351 m.n.m.) s miestnym sprievodcom alebo poldenný výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov na lodi typu Zodiak. Viac informácií k výletom nájdete v odkaze "Výlety a predĺženie". V popoludňajších hodinách transfer na letisko a odlet na ostrov Terceira. Transfer na hotel, voľný program.

8: OSTROV TERCEIRA - PREHLIADKA MESTA ANGRA DO HEROÍSMO
Raňajky. Dopoludňajšia prehliadka historického mesta Angra do Heroísmo, ktoré je od roku 1983 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Počas tejto príjemnej prehliadky preskúmame najvýznamnejšie miesta a pamiatky, mimo iné palác Capitaes-Generais, katedrálu "Sé", námestie Praça Velha či prístav Porto Pipas. Popoludní voľný program.

9: OSTROV TERCEIRA - MONTE BRASIL, JASKYŇA ALGAR DO CARVAO, JAZIERKA BISCOITOS
Raňajky. Celodenné poznávanie ostrova, ktoré sa prezýva „najväčšia európska exotika“. Odchod na polostrov Monte Brasil, kde z vrcholu Pico das Cozinhas budeme mať mesto Angra do Heroísmo (UNESCO) ako na dlani. Následný odchod malebnou krajinou južného pobrežia k druhému najvýznamnejšiemu mesto ostrova Praia da Vitoria. Cestou budeme obdivovať renesančný kostol Sao Sebastiao, ktorý postavili prví usadlíci. Horská cesta nás priblíži na vyhliadku Serra do Cume s výhľadom na "mozaiku" zelených pastvín. Potom objavíme prírodnú krásu jaskyne Algar do Carvao, ktorá je prepojená so sopkou Guilherme Moniz. Ďalej zastavíme vo vinárskej oblasti Biscoitos s prírodnými bazénmi z čiernej sopečnej horniny. Návrat späť malebnými dedinkami Altares, Raminho Serreta, Doze Ribeiras a Sao Mateus pozdĺž západného pobrežia.

10: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne) cez Lisabon.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Azory (Sao Miguel, Terceira) - Praha s prestupom (odlet z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
vnútroštátnu leteckú dopravu Sao Miguel - Pico - Terceira
9 x nocľah v hoteloch 3 * alebo 4 * s raňajkami
1 x tradičný "cozido" obed vo Furnas
všetky transfery a vstupy podľa programu
pozorovanie veľrýb a delfínov na ostrove Sao Miguel
česky hovoriaceho sprievodcu (min. 12 osôb) a miestneho sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 199,- EUR
prepitné
ostatné stravovanie - príplatok za večere 270,- EUR
ďalšie fakultatívne výlety
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň

Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,63 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 25,09 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?