Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Riga a Tallin

SCANDIC SCANDIC SCANDIC
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1218150
Cena od: 760 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.09.2022 5 dní First Minute 760 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh:
1. DEN

Odlet z Prahy do Rigy. Transfer do hotela a nocľah.


2. DEN

Po raňajkách pešia prechádzka pôsobivým historickým centrom Rigy, niekdajšieho hanzového mesta, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto sa vyznačuje výraznou secesnou architektúrou a množstvom pamiatok, ako je napríklad románska monumentálne katedrála, považovaná za najväčší kostol v pobaltských štátoch. Môžete sa prejsť cez Radničné námestie, uvidíte Metzendorffský palác, Múzeum okupácie Lotyšska či Pamätník slobody, ktorý bol postavený Karlis žiaľom medzi rokmi 1931-1935 a mal symbolizovať Lotyšsko ako mladý, slobodný a nezávislý štát. Iste sa vám bude páčiť kramářské ulice, Katedrálne námestie a Rižský hrad. Nocľah.


3. DEN

Po raňajkách prejazd do estónskeho Tallinnu. Cestou zastávka v národnom parku Gauja, ktorému sa hovorí "Lotyšskej Švajčiarsko", a prehliadka hradu Turajda zo 13. stor. Časť priecestí povedie pozdĺž Rižského zálivu. Príjazd do Tallinnu, ubytovanie a individuálne voľno. Nocľah.


4. DEN

Po raňajkách prehliadka hlavného mesta Estónska, Tallinnu. Hlavným turistickým cieľom je Staré mesto s hradným vrchom Toompea. Práve toto historické jadro mesta bolo zapísané na listinu svetového dedičstva UNESCO. Ďalej uvidíte Radničné námestie, Dominikánsky kláštor, pravoslávny kostol Alexandra Nevského alebo zachovalé mestské hradby s vežami "Tučná Markéta" a "Dlhý Hermann". Možnosť návštevy historických objektov a niekoľkých veľmi zaujímavých múzeí. Nocľah.


5. DEN

Po raňajkách individuálne voľno podľa letového poriadku. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Minimálny počet účastníkov: 15

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha - Riga a Tallinn - Praha s možným prestupom, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko - hotel - letisko, 4 noci v 2lôžkovej izbe v hoteloch ***, 4x raňajky, dopravu autobusom počas výletov, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, cestovné na miestnu hromadnú dopravu, vstupy

Príplatok:
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (2 990 Sk) • 4x večera (2 990 Sk)

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,63 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 18,20 TRY
Americký dolar  EUR 1,01 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?