Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Taiwan, Hongkong, Macao, Filipíny

/uploads/usr/10937/samo_klc_hong_kong_img_0158-58.jpg Začíname v modernej metropole Taiwanu, Taipei. foto: Archív BUBO V uliciach Taipei sa snúbi moderný život s konfuciánskou tradíciou. foto: Adam Záhorský - BUBO V noci by ste nepovedali, že v Taipei žije vyše 7 miliónov ľudí. foto: Adam Záhorský - BUBO Aj napriek modernite rytmus života v Taipei udávajú tradície. foto: Adam Záhorský - BUBO Ak viete kde hľadať tak aj v metropole ako Taipei nájdete tiché uličky a zelené kúty. foto: Adam Záh Divoké severné pobrežie Taiwanu s úžasnými kamennými tvarmi vytvorenými eróziou v národnom parku Yeh Pieskovec v parku postupne eroduje a vytvára útvary podobné hríbom, ktoré potom dostávajú exotické m Okrem známych hríbových útvarov vytvára erózia v národnom parku Yehliou aj úžasne hladké plochy, kto Mestečko Jiufen je obľúbené turistické centrum severného Taiwanu. Práve tu vznikla zlatá horúčka, kt Rezance vo vývare s kúskami hovädzieho mäsa sú, podobne ako u nás halušky, národným jedlom Taiwanu. Prapôvodná kultúra Taiwanu pred čínskou kolonizáciou bola príbuzná skôr polynézii ako Číne. foto: Ad Čaká nás Hong Kong alebo Voňavý prístav foto: Samuel Klč - BUBO Doprajte si luxusný pobyt  uprostred živého a rušného Kowloonu v hoteli The Mira. foto: The Mira Hon Ozone je bar a reštaurácia s najkrajším výhľadom v meste a priamo zo strechy najvyššieho hotela v kr V hoteli The Mira máte možnosť vybrať si spomedzi 6 reštaurácii či barov, ktoré sú považované za jed Nenechajte si ujsť možnosť ubytovať sa v najvyššie položenom hoteli na svete v The Ritz Carlton Hong Ak hľadáte osobité a jedinečné hotely, ktoré Vám spríjemňujú pobyt na zájazde, a zároveň vo Vás vyvo V Hong Kongu nás víta symfónia svetiel - najväčšia každodenná laserová show na svete. foto: Samuel K Prevezieme sa najstrašou mestskou hromadnou dopravou v meste - Hviezdnym trajektom. Jazda, ktorá je Najslávnejší pohlad na Hong Kong nájdeme na preslávenej vyhliadke Victoria Peak. 
 foto: Samuel Klč Vyhliadka na Victoria Peak je krásna či už si ju pozrieme cez deň, alebo v noci. foto: Martin Šimko Z vrchu vyhliadky vidíme ako sa pod nami rozprestiera celý Vicotriin prístav - pulzujúce srdce Hong Pozrieme si stenu mrakodrapov na ostrove Hong Kong a slávnu promenádu hviezd na brehoch voňavého prí foto: Samuel Klč - BUBO Všetko v Hong Kongu ide do výšky - ešte aj električky sú poschodové. foto: Samuel Klč - BUBO Navštívime rôzne trhoviská Hong Kongu - hračky, suveníry, domáce zvieratá, kvety, alebo vtáky, každý V štvrti Shung Wan nájdeme povestné trhy so sušenými morskými plodmi. foto: Samuel Klč - BUBO Toto nie sú bravčové klobásy, ale zmes morských plodov alebo chobotnica. foto: Samuel Klč - BUBO Priamo na ulici v Hong Kongu nájdeme aj smutne známy obchod so žraločími plutvami. foto: Samuel Klč Na trhu s domácimi zvieratami môžeme obdivovať stovky druhov akváriových rybičiek. foto: Samuel Klč V Hong Kongu môžete odbehnúť z kanclárie a vrátiť sa s kvalitnou zeleninou do 5 minút. foto: Samuel Na kvetových trhoch v štvrti Mong Kok nájdeme najkrajšie orchideje mesta. foto: Samuel Klč - BUBO Vstup na trh s domácimi vtákmi umiestnený v štylizovanej čínskej záhrade. foto: Samuel Klč - BUBO Mystickú atmosféru a tradíciu vieme precítiť priamo v srdci moderného Hong Kongu v chráme Man Mo. fo Čínsku tradíciu viete precítiť v chráme Man Mo, kde podobne ako pred sto rokmi aj dnes, veriaci píšu Nočný Hong Kong je mestom neónov a živého ruchu. Mesto žije 24 hodín denne. foto: Adam Záhorský - BU Hong Kong to nie sú len mrakodrapy a obchodné štvrte, ale aj úchvatné obytné štvrte s panelákmi o kt Obrovské bytovky a preplnené sídliská, to je Hong Kong mimo úplného centra. foto: Samuel Klč - BUBO Keď prechádzate ulicami obytných štvrtí tak sa cítite akoby ste boli v plne inom svete. foto: Samuel Koloniálne časy nám dodnes pripomínajú taxíky a šoférovanie po ľavej strane. foto: Samuel Klč - BUBO Ďalším odkazom britskej nadvlády sú poschodvé autobusy.  foto: Samuel Klč - BUBO Mestské hromadná doprava môže mať mnoho podôb - v Hong Kongu k nej patrí aj najdlhšia sieť vonkajšíc Únik z ruchu veľkomesta nám poskytne výlet na Veľkého Buddhu. foto: Samuel Klč - BUBO V priľahlom chráme Po Lin opadá rýchle tempo mesta a cítime viac pokoja a tradícii. 
 foto: Samuel K Keď ste v areáli Veľkého Budhu, a v priľahlom chráme Po Lin, tak máte pocit, že nemôžete byť stále v Zapálite vonné tyčinky a pripojíte sa k miestnym veriacim? foto: Samuel Klč - BUBO Loďou sa prevezieme z Hongkongu do Macaa Macao nám poodkryje svoju tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Je tu viac ka Koloniálna pevnosť a obrovské kasíno, dve tváre Macau na jednej fotografii. foto: Adam Záhorský - BU V Macau nájdeme aj najväčšie kasíno na svete a v jeho útrobách objavíme všeličo. Napríklad miniatúrn Nesmieme ale zabúdať, že kultúrny odkaz Macau je v konečnom dôsledku čínsky a najlepšie ho precítime V bočných uličkách metropoly hazardu sa európsky a čínsky kultúrny vplyv mieša do exotického koktejl Pripomienkou multikulturalizmu mesta je aj protestantský cintorín. foto: Samuel Klč - BUBO Aj keď sú všade okolo nás európske názvy, tak odkaz číny nakoniec viťazí a Macau je kultúrne čínske Vitajte na Filipínach. foto: Archív BUBO Po vystúpení z lietadla ste za necelých 15 minút na vašej vysnenej filipínskej pláži v luxusnom rezo Z Vášho súkromného balkónu si vychutnávajte každý deň romantický pohľad na vychádzajúce a zapadajúce Našli ste tropický raj, nechajte sa ním rozmaznávať. foto: Shangri-La's Mactan Resort & Spa Prechádzajte sa pozdĺž pláže a spoznajte dobrodružný podmorský život s rôznymi pestrofarebnými rybam Chcete si zahrať golf? Žiadny problém! foto: Shangri-La's Mactan Resort & Spa
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1193078
Cena od: 3 140 €
Príplatky od: 695 €
Doprava: letecká
Termín: 07.07.2022 15/14 dní/nocí
Obchodník: 35824859
Kód termínu: 63895679

« Späť na výber termínu a popis zájazdu
Exotika
Pobytovo-poznávacie
Tai Pei Typ ubytovania:
Čína, Taiwan, Taipei (Tchaj-pej) Strava:
Hong Kong
Čína, Hongkong
Macao
Čína, Macao
Letisko:    
Pre zobrazenie komplexného cenníka vyberte zodpovedajúci typ ubytovania.
Cena celkom: N/A

Obsiahnuté údaje sú výlučne informatívne.

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,35 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 15,22 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?