Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Štokholm letecky

Destinácia: Švédsko
Kód zájazdu: 1164247
Cena od: 609 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

18.08.2021 5 dní 609 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2020! Spoznajte s nami krásy Štokholmu!

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Okolo poludnia odlet z Prahy alebo Viedne (bude upresnené). Prílet do Štokholmu, presun do centra mesta, ubytovanie v hoteli, prvé zoznámenie so švédskou metropolou rozkladajúcej sa na 14 ostrovoch, prechádzka uličkami Starého mesta (Gamla Stan ) so starobylou tehlovou architektúrou, historické Veľké námestie (Stortorget) s radnicou a vystavnými kupeckými domami, katedrála sv. Mikuláša známa ako Storkyrhan, Kráľovský palác, parlament Riksdagshuset. Večer individuálne voľno, nocľah.


2.deň: Po raňajkách pokračovanie pešej prehliadky Štokholmu: Štokholmská radnica, šľachtický palác Riddarhuset, dominantný kostol Riddarholmkyrkan, pohrebisko švédskych panovníkov na ostrove Riddarholmen, fotogenická Nordstedtshuset a ďalšie. Potom výlet parníkom po malebnom jazere Mälaren plnom ostrovčekov, hodinová plavba na ostrov Lovon , patriaci švédskym kráľovnám, kde sa nachádza Drottningholmský palác (UNESCO), rezidencia švédskej kráľovskej rodiny otvorená verejnosti. Návrat do Štokholmu, individuálne voľno, odvážlivci môžu ochutnať severošvédsku špecialitu surstromming (sleď) na záhrade niektorých z miestnych reštaurácií.


3.deň: Po raňajkách pre záujemcov výlet vlakom (zhruba 39 min) do univerzitného mesta Uppsala na rieke Fyris, pešia prehliadka starobylého centra - pôvodne korunovačnej katedrály Domkyrkan s hrobmi mnohých švédskych panovníkov, ďalej Uppsalský hrad, univerzitné múzeum Gustavianum, návrat do Štokholmu, individuálne voľno.


4.deň: Po raňajkách celodenný výlet na ostrov Djurgarden, na ktorom sa kedysi rozkladala kráľovská obora a dnes sa jedná o oddychovú zónu, ktorého hlavným turistickým magnetom je najnavštevovanejšie múzeum v Škandinávií - Múzeum lodí Vasa. Loď , ktorá mala byť najsilnejšia vojnová loď sveta a symbolom námornej prevahy Švédskej ríše, sa potopila po vyplutí v roku 1628 a potom bola vyzdvihnutá z mora a dokonale zrekonštruovaná. Ďalej návšteva múzea Skansen - ide o kombináciu múzea pod šírym nebom a zoologickej záhrady, ktorá sa stala vzorom pre ďalšie skanzeny po celom svete. Možnosť občerstvenia v mnohých reštauráciach a stánkoch, prípadne návštevy ďalších múzeí a zaujímavostí na ostrove - Prírodovedecké múzeum, Severské múzeum , Junibacken inšpirovaný knihami Astrid Lingrenovej , múzeum skupiny ABBA, zábavný park Grona Lund a ďalšie.


5.deň: Po raňajkách individuálne voľno , presun na letisko a odlet späť do Prahy alebo Viedne .

Základná cena zahŕňa:
spiatočnú letenku do Štokholmu z Prahy/Viedne, príručná batožina do 8 kg, cestu z letiska do hotela a späť, 4 x ubytovanie v hoteli , 4 x raňajky, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko vo Viedni/Prahe ani tam ani späť , vstupy, pobytové taxy, MHD, vlakovú a lodnú dopravu, príplatok za batožinu do 20 kg 52,- eur , príplatok za 1/1 izbu 150,- eur, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,11 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?