Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Keňa - z Nairobi do Mombasy

Destinácia: Keňa
Kód zájazdu: 1130449
Cena od: 2 299 €
Príplatky od: 489 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

01.04.2021 7 dní Last Minute 2 299 € +489 € odlet: Praha letecká
01.07.2021 7 dní 2 879 € +489 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - NAIROBI
Odlet z Prahy (Viedne) do Nairobi s prestupom. Po prílete transfer do hotela Tamarind Tree Hotel 5 *. Nocľah s raňajkami.

2: NAIROBI - REZERVÁCIA MASAI MARA
Skoré raňajky. O 08:00 hod odchod do NP Masai Mara. V cca 14:00 hod príchod do lodge, obed. Popoludňajšie safari v rezervácii, slávnej vďaka každoročnej migrácii pakoňov a zebier. Okrem nich tu stretnete ďalšie druhy zvierat, ako slony, žirafy, ďalšie druhy antilop a tiež veľké mačky. Levy odpočívajú v tieni pod stromami, gepardy hľadajú svoju korisť a v korunách stromov sa ukrývajú leopardy. Večera a nocľah v Mara Sopa lodge.

3: REZERVÁCIA MASAI MARA
Tradičné ranné safari. V túto dennú dobu sú najmä veľké mačky najviac aktívne a pri troche šťastia možno zbadáte loviace levice. Návrat do lodge na neskoré raňajky. Čas na relaxáciu a obed. Popoludní ďalšie safari v rezervácii. Večera a nocľah v Mara Sopa lodge.

4: REZERVÁCIA MASAI MARA - NP LAKE NAKURU
Pred raňajkami ranné safari v Masai Mara. Raňajky v lodge, check out a transfer do NP Lake Nakuru. Obed v lodge. Popoludňajšie safari v NP Lake Nakuru. Alkalické jazero Nakuru je obľúbeným stanovišťom vodných vtákov. Park je ale hlavne domovom nosorožcov, čiernych i bielych. Máte možnosť vidieť tiež žirafy Rotschieldové, ktoré inde na území Kene nežijú. V akáciových lesoch okolo jazera uvidíte tiež opice, rôzne druhy antilop, ale aj veľké mačky. Večera a nocľah v Lake Nakuru Sopa lodge.

5: NP LAKE NAKURU - NAIROBI - NP AMBOSELI
Tradičné ranné safari v NP Lake Nakuru. Návrat do lodge na raňajky. Odchod do Nairobi. Zastávka v slávnej reštaurácii Carnivore na obed. Potom transfer do NP Amboseli. Večera a nocľah v Amboseli Sopa lodge, či Satao Elerai kemp.

6: NP AMBOSELI - NP TSAVO WEST
Skoré raňajky. Dopoludňajšie safari v NP Amboseli, fotogenickom parku ležiacom pri päte najvyššej hory Afriky - Kilimanjara. Uvidíte obrovské stáda slonov, ktorí milujú kúpanie v miestnych močiaroch. Park ponúka dosť potravy aj pre žirafy, zebry a ďalšie druhy antilop. S trochou šťastia tu stretnete i levy. Obed formou balíčku. Popoludní odchod do NP Tsavo West. Večera a nocľah vo Voyager Ziwani kemp, či Severin Safari kemp.

7: NP TSAVO WEST - NP TSAVO EAST
Po skorých raňajkách dopoludňajšie safari v NP Tsavo West s návštevou slávnych prameňov Mzima. V krištáľovo čistej vode sa s obľubou kúpu hrochy, ktoré môžete pozorovať z podvodnej pozorovateľne. V západnej časti NP Tsavo môžete pozorovať tiež byvoly, žirafy, rôzne antilopy a veľké mačky. Po obede prejazd do východnej časti NP Tsavo - Tsavo East. Popoludňajšie safari v NP Tsavo East. Ten je slávny hlavne kvôli červenému zafarbeniu miestnych slonov. Uvidíte aj ďalšie druhy zvierat, vrátane veľkých mačiek. Večera a nocľah v Satao kemp.

8: NP TSAVO EAST - MOMBASA - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Tradičné ranné safari v Tsavo East. Návrat do kempu na neskoré raňajky. Transfer do pobrežnej Mombasy. Odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.

9: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

V automobile na safari môžete byť doplnení ďalšími turistami (max. 7 osôb / 1 auto), privátne programy na vyžiadanie. V cenových kalkuláciách zájazdu sú použité ceny leteniek v najnižších knihovacích triedach. Možnosť predĺženia pobytu na keňskom pobreží či na Zanzibare. Detské ceny na vyžiadanie v CK.


Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Nairobi a Mombasa - Praha 7 x ubytovanie v hoteloch, loddge a kempoch 4 - 5 * podľa programu stravovanie - 1 x raňajky (Nairobi), 6 x plnú penziu (národné parky) vstupy do národných parkov transfery safari minivan s otváracou strechou a garanciou miesta pri okne anglicky hovoriaceho profesionálneho sprievodcu počas safari 1 l vody na osobu a deň počas safari

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 489,- EUR vstupné vízum do Keni (nutné žiadať elektronicky na adrese ) cestovné poistenie ECP 5, EUR/osoba/deň prepitné (odporúčaná výšky 5 - 15, - USD / osoba / 1 deň)

Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,30 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 8,95 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?