Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Island aktívne - expedícia v stanoch

/uploads/galleries/5041/213_new.jpg Skromné príbytky hrdých severanov Aj takto sa v minulosti žilo na Islande, dnes už väčšina ľudí žije v hlavnom meste Reykjavík. Aktívna oblasť a náš výstup na sopku. Najväčší vodopád Islandu. Prvý, no rozhodne nie posledný. Na trajekte nás čaká príprava na drsné podmienky Islandu a tak si užívame posledné chvíle totálneho Bezprostrednú blízkosť prírody si vychutnáme cez deň, aj v noci. V Husavíku sa vyberieme na pozorovanie veľrýb. Kto zbadá prvú? Bublajúce bahno, sírny zápach a naše prvé sopky. Prejdeme sa po lávovom poli, ale pozor kam stúpate. Pseudokrátery jazera Mývatn, ktoré v preklade znamená komárie jazero. A my sa dozvieme prečo. Vodopád bohov opradený legendou, ktorý patrí k tým najkrajším. Ak ste tu v správnom období, uvidíte bohatý život islandskej flóry. Mladší brat gejzíra Geysir, ktorý dal pomenovanie tomuto prírodnému úkazu. Dnes už je aktívny iba je Impozantné farby Dúhových hôr alebo ak chcete Landmannalaugar Máme dosť času prejsť si tieto krásne hory a vychutnať si hádam najkrajšiu časť Islandu. Zdolávanie okolitých kopcov. Kto prvý zbadá dúhu? Drsnosť okolitej prírody preverí našu výbavu. Po náročnej túre neexistuje lepší oddych ako si oddýchnuť v termálnom prameni a to priamo v našom ke Ak budeme mať šťastie uvidíme dúhu a ukrytého trola. Pozorovanie Mníšov (Puffins) na útesoch južného Islandu. Najkrajší vták Islandu, výborný rybár, no nemotorný letec. Krásne farebné hory v blízkosti ľadovca národného parku Skaftafell. Ľadovcové jazero a naša plavba po ňom. Ochutnáme tisíc rokov starý ľad. Čadičový vodopád NP Skaftafell. A naše posledné chvíle na Islande.
Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1128703
Cena od: 1 750 €
Príplatky od: 675 €
Expedícia

Výber termínu

18.06.2021 21 dní 1 750 € +675 € autobusová

Popis zájazdu

Veľký okruh magickým ostrovom. Island bez kompromisov. Turistika na ďalekom severe. Prechod mesačnou krajinou. Vodopády, gejzíry, vriace bahno obrovské lávové polia. Kúpanie v termálnych prameňoch. Pešia turistika medzi gejzírmi a sopkami. Zoberte si kvalitný spacák a stan a poďte s nami spoznávať ostrov elfov a ság.

1. deň:
Odchod z Bratislavy, prejazd Nemeckom do Dánska.

2. deň:
Nalodenie, plavba cez Atlantický oceán.

3. deň:
Ešte stále sme na mori. Z Dánska na Island cez Atlantik, presne tak ako to robili Vikingovia. Krátka zástavka na FAERSKÝCH OSTROVOCH.

4. deň:
Ranné vylodenie na Islande v prístave SEYDISFJORDUR, prvé kilometre autobusom na sever ostrova, prvé zoznamovanie sa s krajinou, kde na vlastné oči uvidíme, ako vzniká zem. Krátka zastávka v mestečku EGILSSTADIR a potom nás čaká najsilnejší európsky vodopád – ľadovcový DETTIFOSS a jedinečné útesy v ÁSBYRGI.

5. deň:
Národný park JOKULSÁRGLJÚFUR – pešia turistika v mesačnej krajine severného Islandu. Možnosť vybrať si kratší alebo dlhší trek. Neskutočné prírodné útvary KARL OG KERLING, majestátny kaňon rieky Jokulsá á Fjollum, červený hrebeň RAUDHOLAR. Všade čadič a prekvapí Vás aj jeden z mála pôvodných lesov na Islande. Ako vyzerá?

6. deň:
Prejazd cez najsevernejší bod ostrova do mestečka HÚSAVÍK. Fakultatívne pozorovanie veľrýb v zálive na severe ostrova. Popoludní nás čaká pravý Island! Alebo sme na Marse? Vriace bahno a bahenné sopky v oblasti NAMAFJALL. Kemp v Reykjahlíde pri komárom jazere MÝVATN, fakultatívne kúpanie v miestnom termálnom bazéne.

7. deň:
Vyrážame k sopke KRAFLA. Sme na mieste stretu dvoch litosférických dosiek, ktoré sú príčinou všetkej sopečnej aktivity. Kráter Víti so smaragdovou vodou, výstup na vrchol okolo geotermálneho vrtu. Ak nás neodfúkne vietor, dáme si vrcholovú fotku. Prejdeme sa cez lávové polia, kde sa stále parí zo zeme a blízkosť magmy si tu uvedomíte viac než inde. Návrat do kempu okolo najväčšej geotermálnej elektrárne Islandu.

8. deň:
Oblasť DIMMUBORGIR, lávových hradov. Pozriete sa do lávovej jaskyne Grjótagljá? Voda tu má okolo 60°C. Pozrieme sa do kaldery sopky Hverfjall, budeme z nej pozorovať pseudokrátery Skútustadir, prenocujeme opäť pri jazere Mývatn, kde sa o večeru podelíme so stovkami neodbytného hmyzu.

9. deň:
Opustíme komárov aj jazero Mývatn, pokocháme sa „božským“ vodopádom GODAFOSS, navštívime botanickú záhradu a doplníme zásoby v najväčšom meste na severe ostrova AKUREYRI. Presun do juhozápadného Islandu. Kempujeme priamo v tektonickej trhline.

10. deň:
Navštívime miesto najstaršieho parlamentu sveta THINGVELLIR, postavíme sa jednou nohou na euroázijskú a jednou nohou na americkú kontinentálnu dosku. Vykúpeme sa v Modrej lagúne a deň plný zážitkov ukončíme prehliadkou nočného hlavného mesta.

11. deň:
Pivo stojí už len 7 €! V hlavnom meste REYKJAVÍKU si nenecháme ujsť prehliadku katedrály, nakúpime suveníry na najfrekventovanejšej Laugarvegur a odfotíme si aj Slnečný voz s výhľadom na vyhasnutú sopku Esja cez záliv Faxafloi.

12. deň:
Vyrážame na západ. Nevynecháme ani otca gejzírov a jeho mladšieho brata na rieke Hvíta, necháme sa očariť krásnym „zlatým“ vodopádom Gullfossom.

13. deň:
Chcete vidieť, kde vzniká dúha? Predsa v DÚHOVÝCH HORÁCH. Zavrieme oči, pomyslíme si nejakú farbu, a keď oči otvoríme, myslenú farbu uvidíme na vlastné oči. Neveríte? Nie je nič jednoduchšie, ako sa o tom presvedčiť.

14. deň:
Výber z trekov v okolí Landmannalaugar podľa počasia a fyzickej kondície.

15. deň:
Smerujeme na juh. Aj v južnej časti ostrova sú neuveriteľné vodopády SELJALANDSFOSS, ktorý ukrýva poklad, SKOGAFOSS s nádhernou scenériou, útesy DYRHOLAEY a pláže s čiernym pieskom. Budeme mať šťastie na kolónie slávnych mníšikov? Večerný príjazd do národného parku Skaftafell.

16. deň:
Výlet v národnom parku SKAFTAFELL, ktorý sa nachádza hneď pod najväčším islandským ľadovcom. Cestou stretneme ešte jeden vodopád, organ pripomínajúci čadičový SVARTIFOSS. Drsné podmienky a skutočné dobrodružstvo.

17. deň:
Jazero JOKULSARLON v tieni ľadovca VATNAJOKULL (najväčší na ISlande), po ktorom plavia aj obrovské ľadové kryhy. Nie nadarmo sa tu natáčali filmy ako Tombraider, bondovka Die Another Day či Batman začína. Tu sa stretáva ľadovec s Atlantickým oceánom. Fakultatívna plavba po lagúne. Okružnú cestu po ostrove zakončíme tam, kde sme ju takmer pred dvomi týždňami začali, v Egilsstadire.

18. deň:
V Seydisfjordure sa nalodíme na už známu loď a večer opustíme Island.

19. deň:
Plavba Island – Dánsko (s technickou zástavkou na Faerských ostrovoch).

20. deň:
Vylodenie v Dánsku a autobusový prejazd Dánskom a Nemeckom.

21. deň:
Príchod na Slovensko.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,65 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?