Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Island

Alky - symbol rozkošného Islandu.
foto: archív BUBO Pozorovanie veľrýb v cene. Uvidíme vorvaňa? Alebo vráskavca minke?
foto: archív BUBO /uploads/0hlavna-iceland-landmannalaugar-03.jpg Výhľad na prístav z budovy Harpa v Reykjavíku.
foto: archív BUBO Bude Hallgrímskirkja prvý krkolomný názov, ktorý sa naučíme?
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Z ikonickej veže Hallgrímovho kostola sa vám naskytne krásny pohľad na celý Reykjavík.
foto?: Robert Verili by ste, že pivo bolo na Islande až do 1.3.1989 zakázané?
foto?: Robert TARABA — BUBO
https:// Ak ste fanúšikom jahňaciny, na Islande si pochutíte. Odporučíme vám výborné reštaurácie.
foto: archí Spýtajte sa nášho islandkého šoféra, aký snack má najradšej.
foto: archív BUBO Slnečné plavidlo alebo Sun Voyager je jedným z najznámejších symbolov Reykjavíku.
foto?: Robert TARA Na Islande žije 3x toľko oviec čo obyvateľov. Pasú sa voľne a najčastejšie sa zdržiavajú v trojiciac Ako z rozprávky.
foto?: Mirka ZELIZŇÁKOVÁ — BUBO Kontinentálna trhlina v Národnom parku ?ingvellir. Tu vznikol v roku 930 islandský parlament.
foto?: Pohľad na zlatý vodopád Gullfoss.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO
https://bubo.sk/zo-zlateho-trojuholn Prichádzame do geotermálnej oblasti. Síra v ovzduší a stúpajúca para prezrádzajú, že ostrov pod naši Strokkur - najznámejší islandský gejzír - tesne pred úplným vytrysknutím.
foto: archív BUBO Takéto divadlo sa nám naskytá každých 6 až 8 minút, niekedy dokonca dvakrát po sebe.
foto: archív BU Neslávne známa Eyjafjallajökull.
foto?: Robert TARABA — BUBO Impozantný Seljalandsfoss, poza ktorý sa prejdeme.
foto?: Robert TARABA — BUBO Úžasný Skogafoss.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Podmanivá krása Reynisfjary. Len dIvoký Atlantik a čierny sopečný piesok.
foto: archív BUBO Na čiernych plážach južného Islandu.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO
https://bubo.sk/cierny-piesok-a-puff Kľúčová dierka Dyrholaey.
foto?: archív BUBO Perfektné osvieženie na letné dni. Ľadovcový jazyk Mýrdalsjökull. 4. najväčší ľadovec na Islande.
fo Ulovíte s nami adrenalínový zážitok? Zajazdite si po ľadovci na skútroch!
foto?: Robert TARABA — BUB Islandské kone, ktoré sem priviezli Vikingovia.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Rettír je úžasný zážitok. Islanďania na stovkách koní zháňajú z pastvín voľne pasúce sa tisícky ovie Mierime kam iní nie. Len my a mesačná krajina.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Vulkanické jazero Frostastadavatn.
foto: Zuzana Hábeková – BUBO Vstúpili sme do rezervácie Fjallabak v islanských vysočinách. Bez nášho terénneho BUBObusu by to neš Dvojhodinovú túru Dúhovými horami zvládne takmer každý. Výhľady na okolie a samotný terén vás uchvát Fantastické Dúhové hory Landmannalaugar.
foto: archív BUBO Výhľady z hory Bláhnjúkur.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Kúpanie v Modrej lagúne v cene.
foto?: Robert TARABA — BUBO Dokonalý oddych v štýle obyvateľov Islandu.
foto?: Robert TARABA — BUBO
Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1128674
Cena od: 1 800 €
Príplatky od: 339 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.05.2021 6 dní 1 870 € +339 € odlet: Viedeň letecká
11.06.2021 6 dní 1 990 € +339 € odlet: Viedeň letecká
25.06.2021 6 dní 1 990 € +339 € odlet: Viedeň letecká
01.07.2021 6 dní 2 210 € +339 € odlet: Viedeň letecká
09.07.2021 6 dní 1 990 € +339 € odlet: Viedeň letecká
23.07.2021 6 dní 1 990 € +339 € odlet: Viedeň letecká
06.08.2021 6 dní 1 990 € +339 € odlet: Viedeň letecká
20.08.2021 6 dní 1 890 € +339 € odlet: Viedeň letecká
03.09.2021 6 dní 1 800 € +339 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Mesačný ostrov v Atlantickom oceáne so severskou klímou je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov, vybuchujúcich gejzírov a neposlušných elfov, ktorí nepozorovane sledujú každý váš krok. Uvidíte, že aj v Európe sa dajú pestovať banány a v sychravom počasí sa ponoríte do nádherne teplej vody v Modrej lagúne.

1. deň:
Transfer na letisko a odlet na Island. Pristávame na letisku Keflavik, ktoré počas druhej svetovej vojny vybudovali americké vojská. Posledný lacný alkohol v letiskovom duty free. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Ubytovanie v jednom z najpokojnejších hlavných miest Európy. Alebo je piatok a Reykjavík žije? Inak, kto je Jon Gnarr?

2. deň:
Veľké rozšírenie programu bez zvýšenia ceny! Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom smerujeme do vnútrozemia údolím ?jórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Rímsa krátera LJOTIPOLLUR a jazero v kráteri, v ktorom žijú pstruhy. Okolo nás zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru (Laugahraun alebo Blahnukur) v očarujúcom prostredí. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjaviku večer s láskou k Islandu v srdci. ( Tento výlet sa v májovom termíne nekoná z dôvodu neprejazdných ciest a je nahradený iným výletom).

3. deň:
Zlatý islandský trojuholník. Známy zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? REYKJAVÍK: prehliadka hlavného mesta ostrova. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? Povieme si aj príbeh o Máni Stein. Chlapcovi, ktorý nebol. A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

4. deň:
Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey s množstvom hniezdiacich vtákov. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čierne pláže na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí uvidíme. Návrat do Reykjaviku. Pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Reykjavík je malý, no kvalitou reštaurácií patrí medzi európsku špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

5. deň:
Vyrážame na pozorovanie veľrýb a pobrežného vtáctva. Porozprávame si o tradícii lovu veľrýb na Islande a uvidíme aj kolóniu slávnych aliek. Podarí sa nám vidieť veľryby aj teraz? Návrat do prístavu. Kto bude mať chuť, môže hneď po vylodení veľrybie mäso ochutnať. Poobede sa okolo sídla islandského prezidenta BESSASTADIR presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Návrat do Reykjavíku.

6. deň:
Odlet a prílet domov.

Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?