Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Island pre rodiny

/uploads/covery_2019/island_family_cover.jpg Kúpanie sa v Modrej lagúne máte už v cene. Voda je príjemne teplá aj pre deti. Milučké alky - symbol Islandu Pozorovanie veľrýb máte už v cene Island je ostrov pre všetky generácie. Nebojte sa zimy a dažďa. Deti Island milujú. Islandskí vikingovia na svojich lodiach objavili Ameriku Dostaneme teplé kombinézy a nastupujeme na loď. S BUBO je na Islande zábava Vodopády tú strážia elfovia Najjužnejšia dedinka Islandu - Vik, v tieni najznámejších islandských sopiek Čierne sopečné pláže juhu. Ak odtiaľto pôjdete stále rovno, najbližší kontinent je Antarktída. Veľká zábava s mohutným prílivom na najjužnejších miestach Islandu. Skala ako kľúčová dierka, v pozadí skamenené lode elfov, ktorí sa nestihli ukryť pred rannými slnečn Okúpeme sa tu aj my Domček ako z rozprávky - tu bývajú elfovia Zlaté islandské koníky prišli na ostrov z Nórska pred tisíc rokmi Týchto koníkov sa neboja ani deti Vkusné spomienky na Island aj pre vaše deti A neboja sa ich ani dospelí Ukážte deťom svet z konského chrbta. Budú vás za to ľúbiť ešte viac. Poďakovanie za bezpečnú jazdu Reykjavík je super bezpečné mesto. Jazdí tu viac bicyklov než áut. Preneste sa do severskej rozprávk Keď vás omrzia ryby, dajte si najlepší hotdog na svete. Ukážeme vám kde. Také poloprístupné múzeum pre neplnoletých. Múzeum samčích pohlavných orgánov. Najväčší má vorvaň. Celodenný výlet do Dúhových hôr máte už v cene. Neskutočný svet Landmannalaugar a prechádzky či túra pre každú vekovú kategóriu O gejzíroch sa dozviete všetko. Na zemepise bude jednotka. Islandský Geysir dal pomenovanie všetkým gejzírom sveta Zábava na snežných skútroch. Otec či mama šoférujú, dieťa sa vezie a výska od radosti. Bezpečne na islandských ľadovcoch Sopečná unikátna krajina a my Na Islande sa príroda s ľuďmi nehrá. Aj preto Tu po ostrove jazdia takéto autá. Po tomto týždni vníma celá rodina prírodu celkom inak. Tak čo? Idete?
Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1128561
Cena od: 1 890 €
Príplatky od: 339 €
Poznávacie zájazdy
Pre rodiny s deťmi

Výber termínu

01.07.2021 6 dní 2 210 € +339 € odlet: Viedeň letecká
09.07.2021 6 dní 1 890 € +339 € odlet: Viedeň letecká
23.07.2021 6 dní 2 210 € +339 € odlet: Viedeň letecká
06.08.2021 6 dní 1 890 € +339 € odlet: Viedeň letecká
20.08.2021 6 dní 1 890 € +339 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Mesačný ostrov v Atlantickom oceáne so severskou klímou je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov, vybuchujúcich gejzírov a neposlušných elfov, ktorí nepozorovane sledujú každý váš krok. Uvidíte, že aj v Európe sa dajú pestovať banány a v sychravom počasí sa ponoríte do nádherne teplej vody v Modrej lagúne.

Program:

1. deň:
Odlet na Island. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry, žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. Ubytovanie.

2. deň:
Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom smerujeme do vnútrozemia údolím ?jórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Okolo nás sú zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru (Laugahraun alebo Blahnukur) v očarujúcom prostredí. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjaviku večer s láskou k Islandu v srdci.

3. deň:
Zlatý islandský trojuholník. Mohutný vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? Uvidíme aj kalderu KERID s jej smaragdovozelenou vodou. Vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

4. deň:
Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Dramatické čierne pláže na najjužnejších miestach na Islandu. Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. Večer pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Tu bude chutiť aj vašim deťom.

5. deň:
V prístave nás čaká loď a my vyrážame na pozorovanie veľrýb a pobrežného vtáctva. Porozprávame si o tradícii lovu veľrýb na Islande a pri troche šťastia uvidíme aj kolóniu slávnych aliek. Podarí sa nám vidieť veľryby aj teraz? Návrat do prístavu. Poobede sa presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode.

6. deň:
Transfer na letisko a odlet domov.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,65 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?