Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Uganda - Rwanda

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128442
Cena od: 4 449 €
Príplatky od: 549 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Expedícia

Výber termínu

12.10.2021 13 dní 4 449 € +549 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Entebbe s prestupom.

2: PRÍLET DO ENTEBBE – LAKE VICTORIA
Po prílete transfer do hotela, voľno na relax. Poobede krátka prechádzka po brehu jazera Victoria. Večera a nocľah v hoteli.

3: ENTEBBE – KAMPALA – MASINDI
Po raňajkách odchod do Kampaly, hlavného mesta Ugandy. Krátka prehliadka mesta, ktorej zlatým klincom je návšteva kráľovských hrobiek Kasubi (UNESCO). Obed. Poobede transfer do Masindi. Večera a nocľah v hoteli.

4: MASINDI – BUDONGO FOREST – TREK ZA ŠIMPANZMI – NP MURCHISON FALLS
Skoré raňajky. Odchod do rezervácie Budongo Forest. Trek pralesom s pozorovaním šimpanzov. Po skončení transfer do blízkeho NP Muchrison Falls so zastávkou v rybárskej dedinke na brehu jazera Albert. Po príchode do Paraa Safari Lodge skorý obed a ubytovanie. Poobede plavba loďou medzi kúpajúcimi sa hrochmi k úžasným vodopádom Murchison a zároveň lodné safari, kde môžete pozorovať divoké zvieratá, ktoré sa k rieke sťahujú. Večera a nocľah v lodge.

5: NP MURCHISON FALLS – GREAT RIFT VALLEY – FORT PORTAL
Za svitania tradičné ranné safari v NP Murchison Falls. Návrat do lodge na raňajky. Odchod do mesta Fort Portal. Cesta ponúka úchvatné pohľady na jazero Albert a veľkú priekopovú prepadlinu Great Rift Valley (UNESCO). Obed formou pikniku. V okolí Fort Portal sa okrem nádhernej zelene a kopcovitej krajiny nachádzajú rozľahlé čajové plantáže. Večera a nocľah v hoteli.

6: FORT PORTAL – NP QUEEN ELIZABETH
Raňajky. Návšteva miestnej tržnice a centra mesta. Odchod do NP Queen Elizabeth so zastávkou na rovníku. Cestou môžete obdivovať nádherné pohorie Ruwenzori (UNESCO) tvoriace hranicu s Kongom. Ubytovanie a obed v Mweya Safari Lodge s vyhliadkou na jazero Edward. Popoludní plavba loďou po kanáli Kazinga, ktorý spája jazerá Edward a George a je miestom s obrovskou koncentráciou hrochov, vodných byvolov, slonov, vodušiek a vodných vtákov. V podvečer krátke safari v okolí lodge. NP Queen Ellizabeth je jedným z najkrajších afrických parkov. Večera a nocľah v lodge.

7: NP QUEEN ELIZABETH (ISHASHA) – NP BWINDI
Po skorých raňajkách cesta naprieč savanou pozdĺž hranice s Kongom do Ishasha, južnej časti parku, kde s trochou šťastia uvidíte „stromové levy“. Tie sa naučili odpočívať v korunách stromov, kde ich neruší dupot slonov, či hmyz. Obed formou pikniku. Po skončení celodenného safari v NP Queen Elizabeth odchod do NP Bwindi. Večera a nocľah v lodge.

8: NP BWINDI (UNESCO) – TREK ZA HORSKÝMI GORILAMI
rangermi. Tí Vás oboznámia s pravidlami treku za horskými gorilami, ktorý Vás dnes čaká. Cesta môže trvať 1 – 4 hodiny a môže byť náročnejšia. Nutná je kvalitná treková obuv a nepremokavé oblečenie. Gorily sa väčšinou pohybujú v kopcoch ukrytých v dažďovom pralese. Počas ich pozorovania panujú prísne pravidlá. Ku každej rodine môže byť pustených maximálne 8 návštevníkov denne. Preto je možné, že budete rozdelení do viacerých skupín. S gorilami je možné stráviť maximálne 1 hodinu. Po skončení treku návrat do lodge na neskorší obed. Poobede voľno na relax s možnosťou návštevy miestnych dedín a poznávanie tradičnej kultúry (fakultatívne). Večera a nocľah.

9: NP BWINDI – KIGALI
Po raňajkách odchod do Rwandy. Hranicu prejdete v meste Cyianika. Po príchode do Kigali ubytovanie v hoteli, obed. Poobede prehliadka Kigali, nadčasového architektonicky veľmi zaujímavého moderného mesta. Návšteva pamätníku rwandskej genocídy, kde sa detailne zoznámite s touto smutnou časťou histórie krajiny. Večera a ubytovanie v hoteli.

10: KIGALI – NYANZA – HUYE – PRALES NYUNGWE
Skoré raňajky, odchod do Nyanzy. Prehliadka kráľovského paláca. Obed v reštaurácii. Pokračovanie cesty do Huye (predtým Butare). Návšteva národného múzea Rwandy, kde sa zoznámite s kultúrnym a sociálnym vývojom krajiny. Obed. Pokračovanie cesty do pralesa Nyungwe, kde Vás čaká adrenalínová prechádzka „Canopy walk“ (cca 2 hodiny, možno zameniť za menej náročnú, info f CK), kde okrem poznávania miestnej fauny a flóry zažijete i neskutočný pocit z chôdze po visutých mostoch zavesených 60 m vysoko medzi stromami. Transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.

11: NUYNGWE – KIBUYE
Po raňajkách návšteva továrne na spracovanie čaju. V okolí Nyungwe sa pestuje výborný čaj. Odchod do Kibuye, obed v lodge. Poobede plavba loďou po jazere Kivu, ktorá tvorí hranicu s Kongom. Pohľad na okolitú kopcovitú krajinu Vám učaruje. Návrat do lodge, večera, nocľah.

12: KIBUYE – KIGALI – ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Odchod do Kigali. Fakultatívne možnosť návštevy ďalšieho veľmi autentického pamätníku genocídy – Ntamara Genocide Memorial Centre. Tento pamätník pripomína smrť 5 000 ľudí, ktorí boli v tejto oblasti počas genocídy zavraždení. Pamätník samotný je postavený priamo v kostole, kde došlo k upáleniu bezmála 1 000 Tutsiov, ktorí sa tu schovávali pred násilnosťami. Pokračovanie cesty do Kigali. Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.

13: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka:
deti do 15 rokov sa nemôžu zúčastniť treku na horské gorily, ani treku za šimpanzmi. Deti do 6 rokov sa nemôžu zúčastniť prechádzky "Canopy walk" v pralese Nyungwe. Ide o nariadenie správ parkov, ktoré je potrebné akcpetovať. Jená sa o zájazd expedičného charakteru, v priebehu ktorého môže dôjsť k zmene trasy, dĺžky pobytu a ubytovania. Pre cesty do Ugandy a Rwandy je vyžadované platné očkovanie proti žltej zimnici (nutné už pre vydanie víz).

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
letenku Praha - Entebbe a Kigalli - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) všetky transfery automobilom Toyota Landcruiser 4x4 vstupy do národných parkov a navštívených objektov 10 x nocľah v hoteloch 4* s plnou penziou všetky aktivity podľa programu vstupné povolenie na trekk za šimpanzmi asistenciu českého sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 549,- EUR vstupné víza (východoafrické vízum zahŕňa vstupy do Ugandy, Rwandy a Kene – elektronická žiadosť, vybavenie trvá min. 2 týždne) povolenie na trek za hroskými gorilami 600,- USD/osoba (hradí sa v USD) prepitné miestnym sprievodcom (5 – 15,- USD/osoba/deň) cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,11 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?