Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Hanácke Atény

Destinácia: Česká republika, Zlínsky kraj
Kód zájazdu: 1119675
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Seniorské zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Arcibiskupský zámok v Kroměříži sa zaraďuje medzi najvýznamnejšie kultúrne pamiatky na Morave z obdobia baroka. Po storočia je majetkom olomouckých biskupov a arcibiskupov, ktorým slúžil ako reprezentatívne sídlo a miesto pre významné stretnutia. Zámok spolu s Podzámockou záhradou a Kvetnou záhradou patria medzi popredné moravské pamiatky, zapísané v  Listine svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
Charakter a vzhľad malebného mesta Kroměříž významným spôsobom ovplyvnili biskupovi a arcibiskupi, ktorí si toto mesto vybrali za svoje letné sídlo. Vytvorili z mesta centrum vzdelanosti, pozývali sem významné osobnosti, nazhromaždili tu rôzne umelecké zbierky, ktoré sem dnes lákajú množstvo návštevníkov. V centre tohto historického mesta Vás obklopí jedinečná atmosféra, sú tu sústredné skvosty svetového umenia, architektúry, kultúrne či prírodné pamiatky, preto je toto mesto označované aj ako Hanácke Atény.


PROGRAM:
- odchod v ranných hodinách zo Slovenska (nástupné miesta: BA, TT, PN, NM, TN)
- zastávka v kúpeľnom meste Luhačovice, ktoré je známe najmä Vincentkou, ktorá je slávnym pojmom medzi minerálnymi vodami a liečivými prameňmi.
- príchod do mesta Kroměříž, prehliadka centra mesta, návšteva arcibiskupského zámku s nádhernými záhradami a svetoznámou obrazárňou
- odchod na Slovensko o cca 18:00 hod.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,32 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 8,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?