Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Krajinami Južného Kríža

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1114050
Cena od: 7 169 €
Príplatky od: 569 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

01.11.2021 16 dní 7 169 € +569 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Johannesburgu.

2: JOHANNESBURG
Prílet do Johannesburgu. Voľný program, možnosť fakultatívnej prehliadky mesta s českým sprievodcom. Nocľah v blízkosti letiska.

3: BOTSWANA: DELTA OKAVANGO
Raňajky. Nasleduje letecký transfer do mesta Maun a odtiaľ letecký transfer (lietadlami Cessna) do delty rieky Okavango. Táto oblasť Botswany patrí k tomu najlepšiemu, čo čierny kontinent ponúka. 16 tisíc km2 mokradí, buše, lagún a ostrovčekov ponúka optimálne podmienky k životu stovkám vtáčích druhov, predátorom, či stádu byvolov a slonov. Počas pobytu zažijete strhujúce safari v terénnych vozidlách, člnoch brázdiacich neprehľadné kanály, v tradičných dlabaných kanoe Mokoro, a tiež sa vydáte na unikátnu pešiu výpravu divočinou. Nocľah v luxusných a komorných rezortoch.

4: DELTA OKAVANGO
Pobyt v Delte Okavango s ranným a popoludňajším safari. Pobyt si tu môžete spríjemniť odpočinkom pri bazéne, pešou výpravou do buše s rangerom, či dokonca rybolovom.

5: NP CHOBE
Raňajky. Letecký transfer do Kasane, odkiaľ sa premiestnite do NP Chobe v Botswane, v ktorom žije najväčšie stádo slonov v Afrike, a ktorý vyniká špičkovými podmienkami pre pozorovanie zveri. Ubytovanie v luxusnom hoteli/lodge 4* v divočine, približne 20 km východne od sútoku riek Chobe a Zambezi. Súčasťou pobytu je plná penzia a kombinované safari v otvorených terénnych vozidlách a lodiach.

6: NP CHOBE
Pobyt v NP Chobe s ranným a popoludňajším safari. Čas medzi jednotlivými safari je možné spestriť si pešou prechádzkou do buše s rangerom, či relaxáciou pri hotelovom bazéne.

7: ZIMBABWE: VICTORIA FALLS
Raňajky. Nasleduje transfer do Victoria Falls. Po príchode do Victoria Falls ubytovanie, voľno. Večer odporúčame tradičnú večeru Boma s kulisou domorodých tanečníkov a bubeníkov (fakultatívne, cca o 19:00 hodine, večera formou „all-you-can-eat“ s výnimkou nápojov). Nocľah vo Victoria Falls.

8: VICTORIA FALLS
Raňajky. Nasleduje pešia prehliadka vodopádov, ktoré čo do mohutnosti nemajú vo svete porovnanie a sú právom považované za jeden z najpozoruhodnejších zázrakov čarujúcej prírody vôbec. Popoludnie je možné využiť na čerpanie niektorej z fakultatívnych aktivít (odporúčame prechádzku s levmi alebo let nad vodopádmi). Neskôr popoludní výpravná plavba po rieke Zambezi (snack a pitie vrátane alkoholu v cene). V zlatej farbe zapadajúceho slnka a s drinkom niečoho tvrdšieho v ruke sa plne oddáme pozorovaniu divokej zveri a hrejivej atmosfére početných delt rieky. Nocľah vo Victoria Falls.

9: NAMÍBIA: WINDHOEK
Raňajky. Let do metropoly Namíbie Windhoek. Transfer do hotela, ubytovanie, voľno, nocľah.

10: WINDHOEK – SOSSUSVLEI
Dopoludňajšia prehliadka hlavného mesta Namíbie, ktorému v tieni moderných výškových budov dominuje pestrý zhon ulice a tradičných trhovísk. Skoro popoludní odchod na juhozápad krajiny do Sossusvlei, ubytovanie v tesnej blízkosti Národného parku, nocľah.

11: SOSSUSVLEI – DEADVLEI
Skoro ráno jazda v terénnom aute pozdĺž koryta rieky Tsauchab. Na jeho konci prekonáte posledné kilometre hlbokého piesku a prídete k jednému z najpozoruhodnejších miest (nielen) Namíbie – a to Sossusvlei - čiže magického zhromaždiska vody. Táto očarujúca biela panva obklopená dlhovekými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pravou pastvou pre oči. Tu končí púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných dún, a tak nikdy nedosiahne oceánu. Ranné či popoludňajšie svetlo a scenérie Sossusvlei patria medzi fotografmi k zázrakom. Na spiatočnej ceste zastávka pri malom, zato však nádhernom kaňone Sesriem. Nocľah.

12: SOSSUSVLEI – SWAKOPMUND
Raňajky. Prejazd do mesta Swakompund drsnou, neuchopiteľnou a nesmierne rozmanitou krajinou Namíbijskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis, pôjdeme po okraji Mesačného údolia (Moon Valley) a navštívime kaňon Kuiseb Canyon, ktorý ako mohutná prírodná prekážka bráni rozpínavým piesočným dunám v ceste ďalej na sever. Po príchode do Swakopmund prehliadka pôvabného prímorského mesta obklopeného nekonečnými vlnami piesočných dún, ktoré Vám rýdzo nemeckým duchom pripomenie dobu koloniálnej rozpínavosti, kedy európske mocnosti súperili o vplyv na Africkom kontinente. Ubytovanie, nocľah.

13: SWAKOPMUND – KAPSKÉ MESTO
Raňajky. Pred odletom do Kapského mesta možnosť návštevy pobrežia mestečka Walvis Bay s kŕdľami plameniakov (podľa časových možností). Transfer na letisko vo Walvis Bay a odlet do Kapského Mesta v Juhoafrickej republike. Po prílete transfer na hotel, ubytovanie, voľný program.

14: KAPSKÉ MESTO – MYS DOBREJ NÁDEJE
Raňajky. Celodenný výlet k Mysu Dobrej nádeje, kde sa stretávajú vody Indického a Atlantického oceánu. Navštívime mestečko Simon's Town preslávené kolóniou tučniakov a v Hout Bay budete mať možnosť vydať sa na výpravnú plavbu loďou k ostrovu tuleňov (vstupy fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

15: KAPSKÉ MESTO – STELLENBOSCH
Raňajky. Dopoludnia prehliadka mesta a jazda lanovkou (fakultatívne) na Stolovú horu, s jedinečným výhľadom na Kapské Mesto. Popoludní výlet do mestečka Stellenbosch obklopeného svahmi s vinicami, ktoré produkujú svetovo preslávené vína. Návšteva farmy s ochutnávkou vína. Nocľah v Kapskom Meste.

16: KAPSKÉ MESTO – ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Voľné doobedie môžete stráviť na Victoria & Alfred Waterfront - podmanivej prístavnej promenáde s obchodmi a reštauráciami všetkých štýlov a chutí. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 6 osôb.

Decembrové obdobie nezahŕňa vianočné sviatky.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Johannesburg - Maun - Delta Okavango - Kasane, Victoria Falls - Windhoek, Walvis Bay - Kapské Mesto - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
transfery letisko - hotel - letisko a všetky ostatné transfery v rámci cesty
1 x noc v Johannesburgu v hoteli 3*
Victoria Falls: 2 x nocľah v hoteli kategórie 4* s raňajkami
prehliadku Viktóriiných vodopádov & plavbu po rieke Zambezi pri západe slnka
NP Chobe: 2 x nocľah v rezorte kategórie 4* s plnou penziou + 4 x safari
delta Okavango: 2 x nocľah v rezorte kategórie 4* s plnou penziou a 4 x safari
4 x nocľah v hoteloch 3* a 4* v Namíbii s raňajkami + 2 x večera
celodenný výlet do Sossusvlei, Deadvlei a Sesriem Canyon
3 x nocľah v Kapskom Meste v hoteli 3* s raňajkami
celodenný výlet na Mys Dobrej nádeje
celodenná prehliadka Kapského Mesta a Stellenbosch s ochutnávkou vína
služby anglicky hovoriaceho sprievodcu v Zimbabwe a v Botswane
služby sprievodcu CK v Namíbii (na spätné potvrdenie) a JAR

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 569,- EUR
fakultatívne výlety a vstupy
vízum do Zimbabwe 30,- USD (vybavuje sa na mieste)
vstupné povolenie do Botswany 30,- USD (vybavuje sa na mieste)
vízum do Namíbie cca 100,- EUR (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK)
vízum do JAR 60,- EUR/osoba (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK)
prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,50 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,00 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?