Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Z Kapského Mesta do Victoria Falls

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1114033
Cena od: 3 409 €
Príplatky od: 379 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

01.09.2021 20 dní 3 699 € +379 € odlet: Praha letecká
17.05.2022 20 dní 3 409 € +379 € odlet: Praha letecká
01.07.2022 20 dní 3 409 € +379 € odlet: Praha letecká
01.09.2022 20 dní 3 409 € +379 € odlet: Praha letecká
07.10.2022 20 dní 3 409 € +379 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Kapského Mesta.

2: KAPSKÉ MESTO
Po prílete (podľa času) čiastočná prehliadka mesta považovaného za jedno z najkrajších na svete.

3 - 4: CAPE TOWN & KRAJINOU VÍNA & CAPE POINT
V Kapskom Meste podnikneme cestu do Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na niektorej zo skvelých viníc a prehliadku mesta s trhoviskom Greenmarket a štvrte Bo-Kaap. Vyjdeme lanovkou na Stolovú horu a nakoniec sa horským pásom Chapman's Peak vydáme k Mysu dobrej nádeje, kde nás takisto čaká plavba v zátoke Hout Bay či zastávka pri kolónii tučniakov (vstupy fakultatívne).

5: NA ŠÁLKU ROOIBOSU
Pozdĺž pohoria Cederberg vyrazíme skoro ráno krajom citrusových plantáži do Clanwilliam na šálku skvelého Rooibosu. Slonia rieka nás krajinou vínnych fariem povedie ďalej k severu do Springbok. Neskôr popoludní a podľa sezóny navštívime neďalekú rezerváciu Goegap, raj kvetín a vtákov a domov antilopy skákavej (Springbok) - ikony Južnej Afriky (vstup fakultatívne).

6: FISH RIVER CANYON: druhý najväčší kaňon sveta
Po raňajkách prekročíme Orange River, rieku "diamantov" a najdlhší tok Južnej Afriky. Chvíľu nato sa ocitneme v divokej krajine rezervácie Ritchveld a na dosah Haďej rieky, ktorá nám čoskoro odhalí produkt svojej tisícročnej práce - totiž Fish River Canyon, druhý najväčší kaňon planéty. So západom slnka opustíme pôsobivé vyhliadky natešený na amarulový koláč v neďalekom Canyon Roadhouse.

7: LUDERITZ & CAPE DIAZ
Zastávka v Aus s nádhernou budovou stanice. Potom sa púšťou Namib vydáme k prímorskému Luderitz, živé pripomienky nemeckého osídlenia z konca 19. storočia. Vedľa prehliadky mesta odkiaľ do sveta prúdia diamanty z oblasti Sperrgebiet sa zastavíme na myse Diaz s kolóniami plameniakov.

8: V KRAJINE DIAMANTOV & TAJOMNÝ KOLMANSKOP
Dopoludnia prehliadka magického mesta duchov Kolmanskop, kde v roku 1908 odštartovala fascinujúca diamantová horúčka. Potom prejazd späť do vnútrozemia do blízkosti Sesriem.

9: SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON - SOLITAIRE
Pred úsvitom sa vydáme do jedného z najpozoruhodnejších miest Namíbie - Sossusvlei & Dead Vlei. Očarujúca biela panva obklopená vekovitými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pastvou pre oči. Tu končí púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných dún a nikdy tak nedosiahne oceánu. Ranné mäkké svetlo a scenérie Sossusvlei patria za zázrak. Cestou do Swakompundu zastávka v Solitaire, potom prekročíme obratník Kozorožca a zastavíme v kaňon Kuiseb Canyon, ktorý ako mohutná prekážka bráni piesočným vlnám v ceste ďalej na sever. Príjazd do prímorského Swakopmund.

10: SWAKOPMUND & PLAVBA
Ráno plavba v zátoke Walvis Bay s pozorovaním tuleňov, delfínov a morských vtákov. V dopoludňajšom slnku si vychutnáme čerstvé ustrice a víno (v cene). Po návrate do Swakopmund prezývané spiace kráska môžete odpočívať, zájsť na trhovisko, "motať" sa pri mori, navštíviť niektorú z reštaurácií či len tak zájsť na pivo a vstrebať atmosféru tohto pôvodne nemeckého koloniálneho mesta.

11: MESAČNÁ KRAJINA & SPITZKOPPE
Dnes si vychutnáme neuchopiteľnú nádheru Namibskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hrane rozorvanej Mesačnej krajiny (Moon Landscape). Potom presun k žulovému vrchu Spitzkoppe, ktorý ako maják v mori piesku ukazuje cestu zblúdilým cestovateľom.

12: BRANDBERG – KRÁSKY KMEŇA HIMBA
Mäkký úsvit nás zastihne v úpätí pohoria Brandberg. Pešo sa vydáme k White Lady Painting - krováckým maľbám starým viac ako 2.000 rokov. Presun do osady kmeňa Himba s preslávenými krásavicami, ktoré skrývajú svoje pôvaby krátkymi koženými sukienkami a "umývajú" sa dymom kadidiel.

13: KRAJINOU PRELUDOV (safari v Etosha NP)
Konečne! Pre domorodcov Miesto preludov či Krajina suchej vody, pre nás NP Etosha. Celodenné safari v jednej z najunikátnejších rezervácií Afriky umocní nesmierne pestrá krajina, nekonečné soľné panvy a početné napájadlá s nosorožcami, žirafami, slonmi, levmi, stádami zebier a mnohými druhmi vtákov.

14: SAFARI V ETOSHA NP
Väčšina dňa safari, tentoraz v západnej časti rezervácie. Popoludní presun do úhľadného Tsumeb.

15: HOBA METEORIT & CAPRIVI STRIP
Dopoludnia návšteva najväčšieho meteoritu sveta Hoba. Váži 60 ton a zavítal k zemi pred 80 tisíc rokmi. Prejazd do Capriviho pruhu - najzelenšej časti krajiny, do oblasti Popa Falls pri rieke Okavango.

16: NP CHOBE: OKĽUČENÍ SLONMI
Skoro ráno presun do Botswany a ďalej potom na safari plavbu v NP Chobe, kde žije najväčšie stádo slonov v Afrike a ktorý vyniká špičkovými podmienkami pre pozorovanie zveri na brehoch rieky Chobe.

17: VICTORIA FALLS: DYM KTORÝ HRMÍ...
Pred úsvitom ďalšie safari v Chobe NP. Tentoraz v terénnom aute sa vydáme za predátormi, pasúcimi sa hrochmi či krokodílmi. Krátky prejazd do Zimbabwe a Victoria Falls, kde je popoludní prichystaná plavba po rieke Zambezi. V zlatej farbe zapadajúceho slnka a s drinkom niečoho tvrdšieho sa oddáte hrejivej atmosfére početných delt rieky.

18: VICTORIA FALLS
Prehliadka vodopádov - jedného z divov sveta. Spomeňme na českého cestovateľa Emila Holuba a jeho vôbec prvú mapu vodopádov. Ráno či poobede možno spestriť množstvom voliteľných aktivít.

19: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Popoludní odlet do Prahy (Viedne) cez Johannesburg.

20: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

POZNÁMKA: safari 4x4 = v otvorenom terénnom aute

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Cape Town / Victoria Falls – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
pozemná preprava klimatizovaným autom
služby českého sprievodcu a zároveň vodiča
ubytovanie v hotelech/lodge 3* & 4* kategórie
17 x raňajky hotel/lodge
2 x večera hotel/lodge
safari: NP Etosha - 2 x celodenné (v otvorenom terénnom 4x4 aute), NP Chobe (1 x safari plavba a 1 x ranné safari 4x4)
vstupy/aktivity: prejazd Chapman’s Peak, Kolmanskop Ghost Town, prevoz 4x4 do Sossusvlei, White Lady Painting, plavba (Walvis Bay), dediny Himba, meteorit Hoba, plavba po Zambezi
vstupy do národných parkov a rezervácií: Cape Point, Goegap Narture Reserve, Fish River Canyon, Namib Naukluft, Etosha, Chobe, Victoria Falls

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 379,- EUR
iné vstupy a výlety, ako sú uvedené v programe
vízum do Namibie (zabezpečí CK)
vízum do Zimbabwe cca 30,- $/vstup (na mieste)
prepitné

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,50 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,00 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?