Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Okruh Severnou Kóreou

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1113968
Cena od: 2 559 €
Príplatky od: 452 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

05.09.2021 11 dní 2 559 € +452 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program


1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

2: PRÍLET DO PEKINGU
Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie a individuálne voľno

3: PEKING
Raňajky. Voľný deň, možnosť fakultatívnych prehliadok. Odporúčame prehliadku Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov Čínskej ríši po viac ako 500 rokov. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Popoludní transfer na stanicu, odchod lôžkovým vlakom do Pchjongjangu. Nocľah vo vlaku.

4: TAN-TUNG - PCHJONGJANG
Ranný príchod do Tán-tung, odbavenie na hranici KĽDR. Príchod do Pchjongjangu, transfer do hotela. Večera a nocľah v Pchjongjangu.

5: PCHJONGJANG - KAESONG
Raňajky. Prehliadka mesta s návštevou Kim Ir-senovho námestia s najväčšou knižnicou krajiny - Veľkou študovňou ľudí, v ktorej sa nachádza 30 miliónov kníh a denne ju navštívi 10.000 ľudí. Nasleduje prehliadka prezidentského paláca Kumsusan, kde leží mumifikovaný Kim Ir-sen. Uprostred obrovskej mramorovej budovy uvidíte ďalšie zo sôch tohto vodcu. Ďalej navštívite pahorok Mansu s monumentálnou sochou Veľkého vodcu, Víťazný oblúk (samozrejme vyšší ako ten v Paríži). Zastávka pri veži Čučche. Veža je 170 m vysoká. Bola postavená na počesť 70. narodenín Kim Ir-sena za 35 dní. Výťahom vyjdete do výšky 150 m a prezriete si metropolu z vtáčej perspektívy. Návšteva americkej vojnovej lode USS Pueblo, zajatej v roku 1968 - dodnes jedinej americkej vojnovej lode v cudzích rukách. Odchod do Kaesong, bývalej metropole dynastie Koryo. Mesto počas kórejskej vojny zmenilo tri krát majiteľa. Prehliadka hrobky kráľa Kongmina z dynastie Koryo. Večera a nocľah v Kaesong

6: KAESONG - PCHANMUNDŽOM - PCHJONGJANG - MJOHJANGSAN
Prehliadka demilitarizovanej zóny v Pchanmundžom. Tu bolo v roku 1953 podpísané prímerie, ktoré ukončilo krvavú kórejskú vojnu trvajúcu tri roky. Zahynuli v nej 4 milióny ľudí – podľa odhadov dva milióny kórejských civilistov a 1,5 milióna komunistických vojakov. Dnes podpis prímeria pripomína nenápadná budova ležiaca na spoločnej kórejskej hranici. Návšteva múzea dynastie Koryo. Odchod do Pchjongjangu, návšteva domu pionierov a mládeže s kultúrnym predstavením. Odchod do rekreačného letoviska v pohorí Mjohjangsan, obklopeného panenskou prírodou. Večera a nocľah v Mjohjangsan.

7: MJOHJANGSAN - PCHJONGJANG
Návšteva Výstavy medzinárodného priateľstva s darmi svetových štátnikov Kim Ir-senovi a Drahému vládcovi Kim Čong-ilovi. Dnes je tu vyše 300 tisíc exponátov vrátane napríklad opancierovaného auta od Josipa Stalina, lopty od basketbalistu Michaela Jordana s podpisom, či pancierový vlak od Mao Ce-tunga. Múzeu dominuje vosková socha „Veľkého vodcu“. Prehliadka budhistického chrámu Pohyon. Návrat do Pchjongjangu, večera, nocľah.

8: NAMPO - PCHJONGJANG
Odchod do prímorského mesta Nampo, prehliadka sústavy priehrad. V Pchjongjangu potom prehliadka metra a návšteva rodiska Kim Ir-sena v Mangyongdae. Večera, nocľah.

9: PCHJONGJANG - PEKING
Transfer na letisko, odlet do Pekingu. Voľný deň, možnosť fakultatívnych výletov. Nocľah.

10: PEKING
Voľný deň, možnosť fakultatívnej návštevy Veľkého čínskeho múru v Si Ma Tai. Nocľah v Pekingu.

11: ODLET A PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Peking – Praha s medzipristátiami (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) leteckú dopravu Pchjongjang - Peking
3 x nocľah s raňajkami v Pekingu v hoteli 3*- 4* 5 x nocľah s plnou penziou v Pchjongjangu v hoteli 3*- 4*
1 x nocľah v ležadlovom vlaku
transfery a vstupy podľa itineráru
služby sprievodcu CK počas okruhu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 369,- EUR

vstupné vízum Čína (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK za poplatok 2x 70,- EUR - dva vstupy)

vízum do KĽDR 80,- EUR a odletovú taxu  
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,11 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?