Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Štokholm - Benátky Severu

Destinácia: Švédsko
Kód zájazdu: 1105915
Cena od: 642,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

12.08.2021 4 dni First Minute 642,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Benátky severu – oprávnený prívlastok hlavného mesta Švédska ležiaceho na 14 ostrovoch. Prehliadka najväčšieho a najzachovalejšieho stredovekého jadra severnej Európy, ostrovy Södermalm a Djugarden, skanzen – najstaršie múzeum pod holým nebom, návšteva súčasného sídla švédskej kráľovskej rodiny – Drottningholm.

Ubytovanie:
3x v hoteli 3* 

Stravovanie:
3x raňajky

Doprava:
Letecká


Program:

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Prílet do Štokholmu, zastávka v meste Uppsala - bývalom sídle arcibiskupa švédskej cirkvi. Svoj význam v krajine má aj vďaka tomu, že je tu aj najstaršia univerzita v Škandinávii založená v roku 1477.  Po príchode do Štokholmu transfer do hotela a ubytovanie. 

2. deň:
Po raňajkách nám úzke uličky, múzeá a impozantné paláce rozpovedia svoju históriu. Dva ostrovy – Gamla Stan (Staré Mesto) a Riddarholmen – tvoria najväčšie a najlepšie zachované stredoveké jadro severnej Európy. Dominantou je Kráľovský palác (návšteva).  Pozrieme si Radnicu, kde sa každoročne koná slávnosť na počesť udeľovania Nobelovej ceny. Pozrieme si aj Štokholmskú katedrálu. Pohľad na staré mesto si vychutnáme z 38-metrovej výšky na vyhliadkovej veži Katarinahissen. To sa už nachádzame na ostrove Södermalm a nenecháme si ujsť príležitosť objaviť aj jeho pôsobivé zákutia. Návrat do hotela. 

3. deň:

Preskúmame ostrov Djurgarden a jeho historické zaujímavosti. Vo Vasa múzeu objavíme v pôvodnej veľkosti zrekonštruovanú vojnovú loď Vasa, ktorá sa v r. 1628 potopila pár minút po vyplávaní. Navštívime Skansen – najstaršie múzeum pod holým nebom, so 160 domami a dvormi, ktoré boli zozbierané z celej krajiny, aby dokumentovali život v minulosti. Čas zostane aj na prechádzky tunajším mestským parkom. Podľa chuti a záujmu možnosť stráviť čas v Tivoli (Gröna Lund) – historickom zábavnom parku, Aquariu – vodnom múzeu, kde zažijete dažďový prales na vlastnej koži, pre milovníkov rozprávok je tu Junibacken – čarovnýň svet autorky detských románov Astrid Lindgrenovej.  Fakultatívne plavba loďou, pri ktorej sa vám naskytne pohľad na mesto z vodnej hladiny. Návrat do hotela.

4. deň:
Raňajky. Vydáme sa do súčasného sídla švédskej kráľovskej rodiny – paláca Drottningholm (UNESCO). Krása zachovalej architektúry 17. storočia priam vyráža dych. V rámci individuálneho voľna bude čas na nákupy alebo návštevu jedného zo 70 múzeí. Transfer na letisko a odlet do Viedne, transfer do Bratislavy. Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Štokholm – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer do hotela vrátane 2 - hodinovej zastávky v Uppsale, transfer hotel - letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 130 EUR. Prepravu počas pobytu v Štokholme, vstupy, plavbu loďou a cestovné poistenie.

Poznámka:
Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Nenašli ste, čo hľadáte?