Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Kazachstan - Krajina Neobmedzeného Poznávania

Destinácia: Kazachstan
Kód zájazdu: 1105863
Cena od: 1 930,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

23.09.2021 10 dní First Minute 1 930,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
10-dňový letecký zájazd. Kazachstan, krajina neobmedzeného poznávania, divokej prírody, milých a pohostinných ľudí. Poďte s nami objaviť tento nespútaný kus zeme. Pozrieme si mestá, hlboké kaňony i divo žijúce zvieratá.

1. deň:
Odlet z Viedne do hlavného mesta Kazachstanu, Nur-Sultan.

2. deň:
Po prílete v ranných hodinách sa presunieme do hotela a oddýchneme si. Okolo obeda začneme naše poznávanie na ľavom brehu rieky Ishim, prejdeme sa po bulváry Nurzhol, kde sa dá príjemne posedieť a obdivovať okolitú architektúru, zastavíme sa pri symbole mesta, veži Baiterek. Veža, navrhnutá britským architektom Normanom Fosterom, je vysoká 97 metrov a je nazývaná i „strom života“, uchváti nás Prezidentský palác, Palác mieru, kde sa do dnešných čias stretávajú lídri svetových náboženstiev a Hlavná mešita.

3. deň:
V dnešný deň sa vyberieme na pravý breh rieky Ishim, a to do starého mesta. Nájdeme tu staré domy, socialistickú výstavbu, ale i život, ktorý je na míle vzdialený supermodernej časti mesta. Navštívime Múzeum prvého prezidenta s bohatou kolekciou zbraní, modelov a cien. Prejdeme sa Starým námestím. Popoludní navštívime komplex Nur Alem, kde sa v roku 2017 konalo EXPO. Dnes slúži ako múzeum. Večer sa presunieme na vlakovú stanicu a vydáme sa na cestu nočným vlakom do mesta Almaty.

4. deň:
Vlakom dorazíme do Almaty pred obedom. Presunieme sa do hotela, oddýchneme si po ceste. Neskôr popoludní sa vydáme na vrch Kok-Tobe, kde sa týči najvyššie položená televízna veža na svete. Sa vyvezieme na vrchol, odkiaľ sa nám naskytnú nádherné výhľady na celé mesto.

5. deň:
Po raňajkách sa vyberieme do etno-centra Nomad. Dozvieme sa o živote pôvodných obyvateľov, Nomádov, pozrieme si ako vyzerajú jurty a ako sa stavali, zoznámime sa s ich vybavením, naučíme sa piecť tradičnú kazažskú špecialitu „baursak“, chlieb, ktorý sa pripravuje pri špeciálnych príležitostiach, vychutnáme si obed, pozostávajúci z tradičných jedál a doprevádzaný tónmi tradičnej ľudovej hudby. Po obede si vypočujeme prednášku o nomádskych zbraniach z rôznych období. V prípade záujmu bude možnosť zajazdiť si na koňoch. Po programe sa zúčastníme na večeri, ktorá bude sprevádzaná čajovou ceremóniou v jurte.

6. deň:
Nesmieme zabudnúť na samotné mesto Almaty, ktorému venujeme dnešný deň. Začneme v parku Panfilov, kde sa nachádza jedna z najkrajších drevených budov na svete, katedrála Zenkov. Nevynecháme ani Pamätník slávy a večného plameňa, ktorý je venovaný spomienke na padlých bojovníkov v boji za slobodu a nezávislosť krajiny. Atmosféru východných trhov, ich farbu a vôňu, nasajeme na Green bazáre. Dopoludnie zakončíme v Central museum. Popoludní nás čaká cca 16 km dlhá cesta do horskej oblasti, kde sa nachádzajú vrcholy dosahujúce výšku 2 200 m n. m. Vyvezieme sa lanovkou a navštívime lyžiarske stredisko Shymbulak.

7. deň:
Charyn Canyons sa nachádzajú cca 3 hodiny cesty od Almaty. Prejdeme sa týmto nádherným kaňonom, kde si vychutnáme výhľady a urobíme si pekné fotky. Toto miesto je často porovnávané z Grand kaňonom v Colorade. Unikátne prírodné úkazy vytvorené eróziou siahajú do výšky 150 – 300 metrov. Obed si vychutnáme v Eco park.

8. deň:
Horské jazero Issyk sa nachádza vo nadmorskej výške 1 760 metrov. Jazero bolo formované už spred 10 000 rokov, ako výsledok mohutnej skalnej lavíny, ktorá vytvorila prírodnú priehradu s hĺbkou 300 metrov. Vychutnáme si piknik a zrelaxujeme na brehoch jazera uprostred nádhernej prírody. V údolí Turgen sa ubytujeme v trekking klube (ubytovanie v stanoch), čo bude nezabudnuteľným zážitkom.

9. deň:
Zobudenie v horách bude nádherné. Dopoludnia si ešte užijeme voľno a potom sa vyberieme do rokliny Alma-Arasan, kde sa rozprestiera NP Ile Aatau s Bin Almaty Lake. Neskôr navštívime sokoliarsku farmu Sunkar, kde nám predvedú i sokoliarsku šou. Po návrate do Almaty nás čaká rozlúčková večera.

10. deň:
V závislosti od letových časov transfer na letisko, odlet do Viedne.


Ubytovanie:
3* hotely, kemp, vlak.

Stravovanie:
Polpenzia, 2 x obed.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Miestne transfery. Cestu vlakom (lôžkové kupé pre 4 osoby). 7 x ubytovanie v 3* hoteloch, 1 x noc vo vlaku v kupé pre 4 osoby, 1 x noc v horách v kempe. Polpenziu, 2 x obed (reštaurácia, piknik v prírode). Vstupy a výlet podľa programu. Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: povinné prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR (platí sa na mieste sprievodcovi). Ostatné doplatky: stravu a nápoje neuvedené v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 380 EUR, príplatok za kupé pre 2 osoby 120 EUR/osoba a cestovné poistenie.


Doprava:
Letecká.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,03 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?