Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Škótsko - Lochness a whisky

Hrad Eilean Donan Hory v Škótsku Vodopád-Škótsko Hrad Edinburgh Hrad Dunvegan-Škótsko Clton Hill Jazero Loch Lomond
Destinácia: Veľká Británia
Kód zájazdu: 1105340
Cena od: 1 999 €
Príplatky od: 90 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

29.05.2022 8 dní First Minute 1 999 € +90 € odlet: Bratislava letecká
10.07.2022 8 dní First Minute 1 999 € +90 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd.

Perex:
Čo vás čaká počas objavovania najpôsobivejších častí Škótska? Historický Edinburgh, hrad Stirling, Eilean Donan Castle, drsný a zároveň krásny ostrov Skye, záhadami opradené jazero Loch Ness, Rosslyn Chapel s výminočnou ukážkou umenia kamenárskej výzdoby a množstvo nezabudnuteľných zážitkov ako napríklad ochutnávka whisky v najmenšej tradičnej škótskej pálenici.

Ubytovanie:
7x v 3* hoteloch 

Stravovanie:
7x raňajky, 6x večera

Doprava:
Letecká doprava, autokarová doprava počas pobytu.

1. deň:
Prílet do Edinburghu. Cestu za poznaním škótskej histórie a kultúry začneme v monumentálnej Rosslyn Chapel. Vyznačuje sa množstvom nádherných kamenárskych prác opradených legendami a je dejiskom poslednej kapitoly knihy Dana Browna Da Vinciho kód. Opátstvo Melrose Abbey je ďalšou zastávkou. Jedno z najbohatších škótskych opátstiev ukrývajúce srdce Roberta I. Ubytovanie, fakultatívne škótsky večer.

2. deň:
Raňajky. Stredoveký Edinburgh, všeobecne pokladaný za jedno z najúžasnejších miest na svete. V hlavnom meste Škótska sa  vydáme po dláždenej Royal Mile – Kráľovskej míli okolo katedrály St. Gilese až k palácu  Holyrood, oficiálnej škótskej rezidencii kráľovnej. Edinburghský hrad po stáročia menil svoju funkciu - od pevnosti cez kráľovský palác až po štátnu väznicu. Dnes ukrýva korunovačné kamene, pamiatku na škótskych kráľov, ulúpené a neskôr navrátené Angličanmi. Fakultatívne možnosť návštevy „Camera Obscura“ – fantastickej interaktívnej prezentácie o histórii mesta, alebo „Mary Kings Close“ – svet tajomných podzemných ulíc, kde od 17. storočia zastal čas. Ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:
Raňajky. Pozrieme si Falkirk Wheel, prvý unikátny otáčavý lodný výťah na svete. Spája prieplavy Union a Fort & Clyde tak, aby zabezpečil plynulý prechod medzi Glasgowom a Edinburgom. Návšteva stredovekého mesta a ohromujúceho hradu Stirling, ktorý podľa legendy vytrhol z rúk kráľ Artuš Anglosasom. Cestou na sever sa na brehu najväčšieho škótskeho jazera Loch Lomond zastavíme v rozprávkovej dedinke Luss. Prejazd cez tajuplné močariská Rannoch Moor a horské zelené údolie Glencoe (písali sa tu veľké dejiny Škótska, keď tu v r. 1692 došlo k masakru členov klanu Mac Donaldovcov), pomedzi horské masívy, okolo hlbokých kaňonov. Ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:
Raňajky. Možno sa nám podarí zazrieť odfukujúci vlak na Glenfinnan Viaducte, jednokoľajovom železničnom moste, ktorého unikátnosť využili aj pri natáčaní filmu o Harry Potterovi. Prestávka vo Fort William - vstupnej bráne do Škótskej vysočiny a vyhliadka na najvyššiu horu Veľkej Británie, Ben Nevis (1 344 m n. m.). Údolím Five Sisters sa dostaneme k najfotografovanejšiemu hradu ostrova, Eilean Donan Castle, ktorý je akoby hradnou strážou pred neďalekým ostrovom Skye. Ubytovanie. Fakultatívne večera.

5. deň:
Raňajky. Ostrov Skye, najväčší ostrov Vnútorných Hebridov, je považovaný za najdivokejší, najdrsnejší a zároveň najkrajší zo škótskych ostrovov. Čaká nás bizarná krajina polostrova Trotternish, podivuhodný terén plný kamenných ihiel a veží – Quiraing, 49 m vysoký monolit Old Man of Storr, jedinečné útesy Kilt Rock, hrad Dunvegan Castle, sídlo vodcov klanu Mc Leodovcov a farebný prístav Portree, prístav kráľa. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne večera.

6. deň:
Raňajky. Na brehu jazera Loch Ness sa ocitneme pred zrúcaninami hradu Urquarth, ktorý je najideálnejším miestom na pozorovanie záhadnej príšery Nessie. V mestečku Drumnadrochit sa s Nessie odfotíme a pre “nerozhodných”, či Nessie je, alebo nie je, nám pomôže nájsť odpoveď informačné centrum zasvätené práve Lochnesskej hviezde. Hrad Dunrobin Castle alias škótsky Neuschwanstein je od 13. st. sídlom rodu Sutherlandovcov. Väčšina zo 150 miestností na tomto hrade je sprístupnená verejnosti. Ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň:
Raňajky. Zastávka v malebnom mestečku Pitlochry obklopenom krásnou prírodou. Aké by to bolo Škótsko bez ochutnania pravej whisky? Najmenšia tradičná škótska pálenica Edradour Distillery nás pozýva na exkurziu s degustáciou. Čaká nás St. Andrews, mesto na pobreží Severného mora, s rozvalinami kedysi najväčšej škótskej sakrálnej stavby – Blackfriars Chapel, sídlom najstaršej univerzity Škótska a pravlasť golfového športu. Práve tu v r. 1754 vznikol 1. golfový klub, na ktorého trávnikoch sa hrá dodnes. Ubytovanie a fakultatívne večera.

8. deň:
Skoré raňajky. Transfer na letisko v Edinburghu a odlet.


Poznámka:
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená. 


Celková cena zahŕňa:
Spiatočnú leteckú dopravu do Edinburghu, servisné poplatky, letiskové transfery (v prípade odletu mimo Bratislavy), autokarovú dopravu počas pobytu, 7 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 6 x večeru, ochutnávku whiskey, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Vstupy a cestovné poistenie. Doplatok za 1/1 izbu 398 EUR, resp. 498 EUR počas termínu 16.08. – 23.08., doplatok za škótsky večer 80 EUR.
Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,42 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 15,56 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?