Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Veľká expedícia Strednou Áziou

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1093993
Cena od: 3 899 €
Príplatky od: 630 €
Poznávacie zájazdy
Expedícia

Výber termínu

11.07.2020 20 dní 3 899 € +630 € odlet: Viedeň letecká
05.09.2020 20 dní 3 899 € +630 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Neopakovateľná cesta cez najkrajšie štáty Strednej Ázie. Pre skutočných nadšencov spoznávania a vnímania odlišného sveta.

Popis zájazdu
Tento prepracovaný zájazd organizujeme ako jediní na Slovensku – neopakovateľná cesta cez takmer všetky štáty Strednej Ázie.
Kazachstan, Kirgizsko, Tadžikistan, Turkmenistan, Uzbekistan.
Pre skutočných nadšencov spoznávania a vnímania odlišného sveta. Splňte si svoj cestovateľský sen v Stredne Ázii!

Program zájazdu


1.–3.deň:
Odlet z Viedne a prílet do hlavného mesta Kazachstanu Nur-Sultan. Novovybudované mesto v stepi s novým názvom a vstupná brána do nového Kazachstanu. Večerná atmosféra so symbolom mesta, veža Bajterek. Vnútroštátny let do Almaty. Bývalé hlavné mesto Kazachstanu z čias Sovietskeho zväzu. Ortodoxný Chrám Nanebovstúpenia Pána, ktorý sa nachádza v Panfilovom parku a bol dokončený v roku 1907. Južne od Almaty sa vypína Zailysky Alatau. Časť pohoria Tian Shan, ktorého najvyššie vrchy majú až 5 000 m. Na večeru zájdeme do tradičnej kazašskej reštaurácie kde budeme mať možnosť ochutnať typické kazašské jedlá. Noc v Almaty.

4.–5.deň:
Ráno odchádzame do nepoznanej časti juhovýchodného Kazachstanu – kaňon Charyn. Poobedný príchod a nocľah v jurtovom tábore, ktorý sa nachádza priamo v kaňone. Prekračujeme hranicu do Kirgizska a smerujeme k jazeru Issik Kul. Budeme spať na jeho južnej strane, užijeme si množstvo krásnych pohľadov na jazero a na hory za ním, a v tento deň si urobíme nenáročný výlet do rozprávkového kaňonu Skazka. Noc pri jazere.

6.–8.deň:
Presun do Biškeku, prehliadka mesta a odlet do mesta Oš. Otvorený trh, ktorý je stále najväčší v celej strednej Ázii. Hora Sulaiman Too (UNESCO), skvelý obed a dedinka Sary-Taš, v ktorej prespíme v sympatickom guest house. Odchod do Tadžikistanu, do Autonómnej oblasti Horný Badachšan, tzv. GBAO. Cez priesmyk Kizil-Art, ktorý je hranicou, prejdeme do Tadžikistanu. Dramatická zmena okolitej scenérie – po zelenom Kirgizsku nás čaká cesta vyprahnutou oblasťou Pamir Highway. Cez ďalší priesmyk Ak-Bajtal (4 655 m), ktorý je najvyšší na našej ceste, prídeme do mestečka Murgab. Murgab je hlavné administratívne sídlo východného Pamíru ležiace vo výške 3 600 m. Noc v Murgabe.

9.-10.deň:
Pokračujeme po legendárnej a ľudoprázdnej ceste Pamir Highway. V tento deň si do sýtosti vychutnáme pohľad na majestátne hory naokolo. Jednoduchý obed si dáme v dedinke Aličur a v podvečerných hodinách prichádzame do správneho strediska Pamíru – do mesta Chorog, v ktorom prespíme. Pokračujeme našimi džípmi po pamírskej ceste do mestečka Kalajchumb. Afganistan je stále na dosah! Posledná noc na území autonómnej oblasti GBAO.

11.-13.deň:
Našimi džípmi vchádzame do hlavného mesta Tadžikistanu. Prehliadka hlavného mesta a noc v Dušanbe. Presun do Samarkandu. Ponoríme sa do jeho fascinujúceho centra a začneme priamo na námestí Registan. Perla Hodvábnej cesty a podľa miestnych aj najkrajšie mesto sveta. Dáme im za pravdu? Samarkand je mimoriadne významným mestom, ktoré v 14. storočí Timur pretvoril na centrum svojej obrovskej ríše Prezývajú ho aj „Mesto modrých kupol“ a my hneď pochopíme prečo.

14.–16.deň:
Raňajky a opäť Samarkand! Najznámejší obrázok z Uzbekistanu sa opäť objaví pred našimi očami! Tvorí ho Ulugbekova medresa, medresa Šherdor a napokon medresa Tillya Kari. Pozrieme sa do fantasticky vyzdobeného mauzólea Gur Emir, kde je pochovaný obávaný vládca Timur so svojimi synmi. Skvelý obed a čaká nás cesta do ďalšej uzbeckej perly – do Buchary. Mesto, o ktorom sa právom tvrdí, že je najviac nedotknutým mestom Strednej Ázie a jedným z najzaujímavejších miest na svete. Zaprášenými uličkami prejdeme Bucharu skrz -naskrz a objavíme všetky jej poklady. Odchod do mesta Chiva.

17.–18.deň:
Chiva. Starobylé uličky jedného z najkrajších miest strednej Ázie. Mešita Džuma, ikonický, nedokončený minaret Kalta Minor alebo nádherné mauzóleum Pahlavana Mahmúda. Fantastický a pohodový deň! Ranný odchod do Turkmenistanu. Dnes nás čaká dlhší prechod cez hranicu do najuzatvorenejšej krajiny strednej Ázie. Pozrieme si zvyšky starého mesta Konye-Urgenč, najvyšší minaret Kutlug Timur či mauzóleum Turabeg Chanym. Pokračujeme autami na juh, do Darwaza – Brána do Pekla. Unikátny plynový kráter. Po prehliadke a večeri pokračujeme do hlavného mesta Ašchabad. Neskorý nočný príchod do Ašchabadu a nocľah.

19.–20.deň:
Prehliadka mramorového mesta. Mesto, ktoré sa nepodobá na žiadne iné v strednej Ázii, a niektorí cestovatelia ho stavajú aj nad Dubaj. Pýcha púštnej krajiny sa zjavuje ako zázrak – majestátne budovy postavené z mramoru, antikorové semafory, minimálna doprava a dnes už legendárne zlaté sochy Turkmenbašiho. Skorý ranný odchod na letisko. Prílet do Viedne.

Trasa zájazdu
ASTANA – ALMATY – KANON CHARYN – KADJI SAE (JAZERO ISSIK KUL) – BISKEK – OSH – SARY TASH – MURGAB – CHOROG – KALAIKHUMB – DUSANBE – SAMARKAND – BUCHARA – CHIVA – KONYE URGENCH – DARWAZA – ASHABAT

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku na trase Viedeň – Astana, Ašchabad – Viedeň, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch, na pamírskej ceste v jednoduchých ubytovniach typu guest house a v jurtovom kempe, let na trase Biškek – Oš, Astana – Almaty, prenajaté džípy v Tadžikistane, expresný vlak na trase Samarkand – Buchara, všetky pozývacie listy a povolenia nutné na získanie víz, organizačné zabezpečenie víz, poistenie proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

Víza, stravu, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,65 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 7,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?