Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Island - ako na dlani

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1074336
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Reykjavík láme rebríčky hitparád najobľúbenejších metropol planéty. Nádherná poloha v zálive pod ochranou majestátneho vulkanického pohoria Esja a najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom. Čarovné vodopády, bublajúce jazierka, termálne kúpaliská, vulkány a lávové polia, farebné hory Landmannalaugar a plavba obojživelníkom po ľadovcovej lagúne Jökulsarlón – najkrajšia scenéria ostrova? To všetko a ešte oveľa viac za 6 dní a fantastickú cenu!

PROGRAM ZÁJAZDU:
1. DEŇ 

Neuveriteľná „exotika“ vzdialená iba 4 hodiny letu! Ostrov ohňa, ľadu a lávy vyzdvihnutý z morského dna iba pred 17 miliónmi rokov.  Vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, povestné prírodné úkazy islandského juhozápadu. Už ste sa niekedy prechádzali poza vodopád? A ako sa žije pod sopkou Eyjafjallajökull? Prejdeme sa aj po magickej pláži Reynisdrangar s čiernym pieskom, monumentálnymi čadičovými stĺpmi a trojicou skamenených trolov. Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie, v letných mesiacoch často aj s roztomilými vtáčími obyvateľmi - alkami. Maják na útesoch získal v hlasovaní Islanďanov 2. miesto v rebríčku krásy :-)

2. DEŇ 

Lávové pole Eldhraun obrastené mäkučkým machom, zelený kaňon Fjadrárgljúfur. Mohutné polia sándurov nás budú sprevádzať až do národného parku Skaftafell, kde podnikneme výlet k vodopádu Svartifoss so zaujímavým pozadím čadičových stĺpov a na vyhliadku k jazyku ľadovca Svínafelljökull, prípadne aj možnosť treku po tomto monumentálnom jazyku najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull s certifikovaným sprievodcom (za doplatok). Zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Pred nami sa otvára veľkolepá, dramatická scenéria lagúny Jökulsarlón. My sa medzi ľadovými blokmi poplavíme na obojživelníku!

3. DEŇ 

Mimoriadny zážitok pri ceste „záhorím“ Fjallabak. Pokračovanie do farebnej oblasti ryolitových hôr Landmannalaugar. Trek medzi nádhernými kopcami s možnosťou výstupu na jeden z vrcholov (Bláhnúkur/Brennisteinsalda) s fantastickým výhľadom na široké okolie alebo možnosť parádneho osvieženia v prírodnej termálnej riečke. Farebné jazero Frostastadavatn, zastávka pri vodopáde a späť na asfaltovú cestu.

4. DEŇ 

Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu. Monujmentálny, dvojstupňový vodopád Gullfoss, nazývaný aj "zlatý". Spoľahlivo striekajúci gejzír Strokkur a najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky (môžete sa ocitnúť "jednou nohou v Európe, druhou v Amerike"). Príchod do Reykjavíku. Prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta: futuristická stavba evanjelického kostola Halgrímskirkja, nákupná ulička Laugarvegur, a Slnečná loď smerujúca k majestátnemu masívu hory Esja. Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986. Budova Perlanu postavená na rezervoároch s horúcou vodou ponúkajúca 360° panoramatický pohľad na mesto. Cenu za architektúru však získala budova Harpy, sídla islandskej filharmónie – moderný dizajn symbolizuje odraz slnečných lúčov v kocke ľadovca.

5.-6. DEŇ 

Prehliadka polostrova Reykjanes. Tu to bublá a vrie - kôra Stredoatlantického chrbáta je veľmi tenká. Najväčšie jazero oblasti Kleiftarvatn a geotermálne územie Krysuvík s bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Veľké útesy a maják na výbežku Reykjanestá perfektne zapadnú do vašej fotografie. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa má ideálnych 38°C. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Viedne.


VSTUPY V CENE   I   FESTIVAL   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI   I   POLÁRNA ŽIARA***

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 13 osôb.

LETOVÉ ČASY (priamy let bez prestupu):
1.deň VIE-KEF 13:20-15:45  

6. deň KEF-VIE 16:30-22:55 (VIE - Viedeň, KEF - medzinárodné letisko Keflavík/Reykjavík)

20.08. - 25.08. 2020**&***

27.08. - 01.09. 2020*** 

24.09. - 29.09. 2020*** 

01.10. - 06.10. 2020***
** Kultúrna noc v Reykjavíku - obrovské množstvo koncertov zdarma (a pre záujemcov aj možnosť maratónu/polmaratónu/behu na 10 km :-)   

*** šanca na pozorovanie polárnej žiary


CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú leteckú dopravu (priame lety z Viedne), vrátane batožiny do podpalubia, transfer BA-letisko-BA, 5x ubytovanie s raňajkami zodpovedajúce 3* kategórii, 1x večera. Doprava autobusom a slovensky hovoriaci sprievodca, vstupné do múzeí podľa programu.

CENA NEZAHŔŇA: 

Vstupné do kúpeľov Blá Lónid (dospelý 70 EUR, deti do 13 rokov v sprievode rodičov zdarma). Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK). Prípadné fakultatívne aktivity (bližšie informácie o možnostiach upresní sprievodca na mieste).

POVINNÉ DOPLATKY:

Letiskové a servisné poplatky 220 EUR.

NÁŠ TIP: 

Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

UPOZORNENIE: 

Poradie navštívených lokalít sa môže meniť.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Dostupné výlety


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,65 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?