Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Argentína - Uruguaj - Chile

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1055589
Cena od: 3 479 €
Príplatky od: 529 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.11.2019 15 dní 3 479 € +529 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Buenos Aires.

2: BUENOS AIRES
Prílet do Buenos Aires, transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Čarovným mestom s nenapodobiteľnou atmosférou je svetová metropola tanga, dvanásťmiliónové Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny. Prehliadka Buenos Aires (Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Congreso Nacional, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta). Nocľah v Buenos Aires.

3: PAMPA
Celodenný výlet do pampy, návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - estancie, zoznámenie sa so životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom. obed s grilovaním v estancii. Návrat do Buenos Aires. Večer začnete ochutnávkou vín pod dohľadom skúseného someliéra a zakončíte vyhlásenou Tango Show s večerou.

4: BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO – MONTEVIDEO
Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Buenos Aires. Plavba loďou z Buenos Aires do uruguajského mesta Colonia del Sacramento, ktoré sa pýši zápisom v zozname UNESCO vďaka svojej prekrásnej historickej štvrti, ktorú si prezriete. V meste je množstvo dláždených ulíc, starobylých námestí, lucerien, automobilových veteránov, atď. Uruguajci sú na toto mesto veľmi hrdí. Transfer do Montevideo. Nocľah v Montevideo.

5: PUNTA DEL ESTE - MONTEVIDEO
Raňajky. Celodenný výlet do najznámejšieho uruguajského letoviska Punta del Este, ktoré leží v juhovýchodnej časti Uruguaja. Punta del Este je synonymom pre dobrý vkus, honorácie a bohémsky život. Návrat do Montevideo.

6: MONTEVIDEO
Raňajky. Prehliadka Montevideo (Plaza Independencia, Mausoleo Jose Artigas, Palacio Salvo, Puerta de la Ciudadela, Avenida 18 de Julio, Plaza de Cagancha, Iglesia Nuestra Seňora del Carmen, Palacio Legislativo, Estadio Centenario). Nocľah v Montevideo.

7: MONTEVIDEO - BUENOS AIRES - MENDOZA
Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Montevideo. Plavba loďou z Montevideo do Buenos Aires. Transfer na letisko, prelet do Mendoza. Transfer do hotela. Nocľah v Mendoza.

8: ANDY - ACONCAGUA - PUENTE DEL INCA - MENDOZA
Raňajky. Celodenný výlet do Ánd, kde pôjdete v nadmorskej výške od 2.500 metrov do 3.500 metrov pozdĺž rieky Mendoza, okolo andských vrcholov. Najzaujímavejším momentom výletu pre Vás určite bude pohľad na majestátnu Aconcaguu (6.962 m n.m.), najvyššiu horu Južnej Ameriky. Okrem nej ešte uvidíte napríklad Tupungato (6.800 m n.m.), Cerro El Plata (6.080 m n.m.) a mnoho ďalších veľhôr. Na spiatočnej ceste si pozriete preslávený most Inkov (Puente del Inca). Počas tohto dňa Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky, budete úplne unesení prírodnými scenériami.Návrat do Mendoza. Vyskúšajte miestne bifteky, najchutnejšie mäso na svete majú skutočne v Argentíne. Nocľah v Mendoza.

9: MENDOZA
Raňajky. Prehliadka Mendoza (Cerro de la Gloria, Parque San Martin, Plaza Independencia, Plaza Espaňa). Návšteva troch argentínskych vínnych pivníc (bodegas) v okolí Mendoza spojená s ochutnávkami vína. Domáci nazývajú Mendoza a okolie krajom vína. Nocľah v Mendoza.

10: CACHEUTA
Necelých 40 kilometrov od Mendozy je oáza kľudu a pohody - termálne kúpele Cacheuta, ktoré využívajú horúce pramene rieky Mendoza. Kúpele ležia na starej ceste vedúcej z mesta Mendoza k priesmyku Uspallata. Vychutnajte si celodennú relaxáciu v bazénoch s rôznou teplotou vody pod šírym nebom, nechajte sa hýčkať masážami alebo sa natrite liečivým bahnom a nechajte odpočinúť telo i myseľ. Chuťové poháriky uspokojíte v reštaurácii, kde varia z miestnych ingrediencií vynikajúce jedlá. Návrat do Mendozy.

11: MENDOZA – SANTIAGO DE CHILE
Celodenný prejazd do hlavného mesta Čile tzv. "Andskou cestou". Môžete sa kochať nádhernou malebnou krajinou s drsným pôvabom andských hôr. Cestou bude niekoľko zastávok na fotenie a občerstvenie. Príchod do Santiago de Chile, ubytovanie v hoteli, nocľah.

12: VALPARAÍSO – VIŇA DEL MAR – CASABLANCA VALLEY
Dnešný "vinársky" deň začnete najskôr prehliadkou mesta Valparaíso, ktoré je najväčším čilským prístavom. Farebné domčeky rozosiate po kopcoch, príkre krivolaké uličky a lanovky, ktoré patria na listinu UNESCO, tvoria nezabudnuteľnú atmosféru mesta. Nasleduje návšteva vinárstva Veramonte v malebnom údolí Casablanca a výlet ukončíte v mestečku Viňa del Mar. Návrat do Santiago de Chile.

13: SANTIAGO DE CHILE – MAIPO VALLEY
Dopoludnia prehliadka Santiago de Chile. Na námestí Plaza de Armas sa snúbi moderná architektúra s koloniálnymi stavbami a všetkému dominuje katedrála z 19. storočia. Vyjdete na kopec Cerro Santa Lucia, odkiaľ je nádherný výhľad na mesto obklopené andskými vrcholkami. Popoludní prejazd do údolia Maipo, návšteva vinárstva Perez Cruz spojená s ochutnávkou vína. Návrat do Santiago de Chile, nocľah.

14: SANTIAGO DE CHILE
Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet zo Santiago de Chile.

15: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: Tento zájazd si môžete predĺžiť o výlet na Veľkonočný ostrov.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestne prelety a ich letiskové taxy
12 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
1 x obed
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 529,- EUR
odletové taxy z Argentíny – 40,- $/osoba
fakultatívne výlety a vstupy
prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?