Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Ako chutí Dolné Rakúsko

Destinácia: Rakúsko, Dolné Rakúsko
Kód zájazdu: 1039881
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Gastro

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Úvod:
1 - dňový zájazd.

Perex:
Návšteva muštového domu v opátstve Ardageer, makovej dedinky Armschlag a makového múzea, zástavka vo vinárskej dedinke Langelois s ochutnávkou. 

Doprava:
Autokar.

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, z Bratislavy o 7:00 hod. Prvou zastávkou bude Muštový dom " MostBirnHaus ", ktorý sa nachádza v opátstve Ardagger. Pri zaujímavej multimediálnej prehliadke sa dozvieme všetko o tejto kulinárskej špecialite a na záver ju budeme môcť aj ochutnať. Po ochutnávke muštu sa vydáme na sever. Prekročíme Dunaj a dostaneme sa do oblasti Waldviertel. V tejto drsnej krajine lesov, kde sa darí maku a zemiakom, sa nachádza maková dedinka Armschlag, ktorá sa maku nadobro upísala. Majú tu makové múzeum, makové kino, makový náučný chodník a samozrejme aj makové špeciality od výmyslu sveta. Pri prehliadke Múzea maku s premietnutím krátkeho filmu sa dozvieme všetko o tunajšom typickom šedom maku. Ochutnáme makové špeciality (koláč, štrúdľu, olej, destilát) a budeme mať možnosť niektoré typické výrobky aj zakúpiť. Poslednou zastávkou programu bude návšteva vinárskej dedinky Langenlois, kde sa nachádza zážitkový svet vína Loisium, futuristická stavba koncipovaná ako návštevnícke centrum s vinotékou. Prehliadka s ochutnávkou. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko s príchodom do Bratislavy o cca 21:00 hod.

Oblasť Mostviertel, charakterizujú zaoblené kopce posiate ovocnými stromami. Mušt, či skôr kvasenú ovocnú šťavu, tu vyrábali už Kelti, ktorí tu žili niekoľko tisícročí pred našim letopočtom. Výnimočnosť tohto kraja spočíva v tom, že sa na rozdiel od ostatných muštových krajín nevyrába z jabĺk ale z hrušiek. V oblasti Waldviertel má pestovanie maku dlhú tradíciu. Mak sa tu pestoval už v stredoveku a okolo roku 1900 sa s ním dokonca obchodovalo aj na londýnskej burze. Začiatkom júla, ked zakvitnú makové polia, sfarbí sa krajina do nádherných bielych, červených a ružových odtieňov, ktoré sem lákajú turistov a fotografov z celého sveta. Oblasť Weinviertel je so svojimi viac ako 2000 ha vinohradov najväčšou vinárskou oblasťou a je preslávená svojimi malebnými pivničnými uličkami a vynikajúcim vínami.  


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Prehliadka pivníc Loisium (nutné objednať pri kúpe zájazdu), za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. 
Vstupy, prehliadky, cestovné poistenie.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,58 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,40 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?