Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Zájazd do Černobyľu + Kyjev 4 dni

Destinácia: Ukrajina
Kód zájazdu: 1038391
Cena od: 349 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.11.2019 4 dni Last Minute 349 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Mesto Pripjať bolo postavené v roku 1970 pre pracovníkov jadrovej elektrárne , ktorá bola vzdialená len tri kilometre. Pripjať malo luxus moderného mesta s vlakovou stanicou , prístavom , nemocnicou a výstaviskom. Navyše to bolo mladé mesto s priemerným vekom obyvateľov bytia len 25 rokov ; Pripjať má mnoho škôl , detských škôlok a ihrísk . Teraz sú všetky tieto objekty sú súčasťou jedinečného opusteného mesta , ktoré čaká na dobrodruha , aby ho preskúmal. Program zájazdu:

1. deň : Odlet z Bratislavy do Kyjeva, po prílete transfer do hotela, prenocovanie.

2. deň : Ráno stretnutie so sprievodcom pred hlavnou stanicou, minibus spolu so sprievodcom presun do černobyľskej zóny, bezpečnostná inštruktáž, check point (kontrola) pre vstupom do zóny, so slovenským sprievodcom prehliadka samotného mesta Černobyľ, múzea techniky, ktorá likvidovala následky katastrofy, kŕmenie xxl sumcov (podľa sezóny) návšteva opustených alebo zakopaných dedín v okolí Černobyľu, návšteva Prijate. Odchod na ubytovanie, spoločná veľká večera. Večerný program podľa dohody skupiny na mieste.

3. deň : Raňajky, odchod na prehliadku do mesta Pripjať, kde navštívime opustený hotel, kultúrny dom, lunapark, nemocnicu, autobusovú a železničnú stanicu, prístav, futbalové ihrisko, školu, škôlku, plavecký bazén, policajnú a požiarnu stanicu, vojenský závod Jupiter, cestou späť návšteva chladiacich veží nedostavaného 5. a 6. bloku jadrovej elektrárne, fotenie pri nedostavaných reaktoroch a aj pri samotnom sarkofágu vybuchnutého reaktora černobyľskej jadrovej elektrárne, výstupná kontrola radiácie návštevníkov, večer ubytovanie spať v hoteli v Kyjeve. voľný večerný program.

4. deň : Ráno transfer z hotela na letisko. Odlet do Bratislavy.

Poznámky: Eurá je možné zameniť priamo na Ukrajine, podľa potreby. Sprievodca Vám pomôže. Odporúčame vziať si menšie papierové bankovky 5, 10 a 20 euro. V zóne je už možné aj platiť platobnou kartou. Stravu aj nápoje si bez problémov zakúpite na Ukrajine.Je tam pomerne lacno a určite si vezmite pár eur navyše na suveníry.  

V cene zájazdu: doprava minibusom po zóne, 2x ubytovanie v Kyjeve,  1x ubytovanie v Černobyle, 2x obed, 1x večera, 1x raňajky (Plná penzia v zóne), vstup do uzavretej černobyľskej zóny, sprievodcovské služby našich sprievodcov v černobyľskej zóne.  

V cene zájazdu nie je:  letecká doprava z Bratislavy, príručná batožina 10kg, podpalubná batožina, obojsmerný transfer z letiska do hotela, Komplexné cestovné poistenie.  

Bezpečnosť a radiácia dnes: V Černobyľskej zóne stále existujú rádioaktívne miesta, aj keď radiácia je iba zlomkom toho, čo bolo namerané v prvých mesiacoch a rokoch po havárií. Rádioaktívne izotopy sa totiž dostávajú stále hlbšie do zeme. V zóne sa človek stretne najmä s beta radiáciou, ktorá sa po čase z tela človeka vylúči. Iba bezprostredne blízko pri reaktore je aj gama radiácia, ktorá zostáva uložená v orgánoch človeka navždy. Žiarenia v celej zóne nie sú životu ani zdraviu nebezpečné. Za dva dni strávené v zakázanej zóne telo dostane dávku radiácie porovnateľnú s jedným absolvovaním RTG v nemocnici alebo jedným interkontinentálnym letom (radiácia v lietadle).

Časté otázky:
Je pobyt v Černobyľskej zóne nebezpečný?    
Áno, tak isto ako pobyt niekde inde na svete. Radiácia je vysoká iba na určitých miestach, ktorým sa dá vyhnúť. Aj pobyt počas dvoch dní v týchto miestach však dá do tela dávku radiácie porovnateľnú s jednou snímkou RTG alebo niekoľkým hodinám strávených v lietadle.  

Ako sa dá do Černobyľu dostať?    
Jednoducho. Základ je dostať sa do Kyjeva, tam sa už o všetko postará sprievodca. Cesta do Černobyľskej zóny trvá maximálne dve hodiny autobusom. Celá exkurzia prebieha v autobuse, ktorý vozí turistov na najzaujímavejšie miesta a na tých má skupina rozchod.      

Môže sa v Černobyle fotiť?    
Áno, všetko sa môže fotiť. Zákaz fotenia je iba v oblasti elektrárne. Pred sarkofágom 4. reaktora je fotenie aj natáčanie videa povolené.

Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,44 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?