Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Najkrajšie jazerá na pomedzí Talianska a Švajčiarska

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1032616
Cena od: 279 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

30.08.2019 5 dní First Minute 279 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Program:
1. Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko a Taliansko k najväčšiemu talianskemu jazeru LAGO DI GARDA. Návšteva perly jazera, mestečka SIRMIONE, s mohutným vodným hradom Scaligerov a sírnymi kúpeľmi. Plavba loďou okolo polostrova, osobné voľno, odchod na ubytovanie.
2. Po raňajkách pokračovanie v ceste k najhlbšiemu jazeru LAGO DI COMO, ktoré inšpirovalo rímskeho dejepisca Plínia, skladateľa Verdiho aj spisovateľa Manzoniho. Prehliadka priemyselného centra hodvábu, mesta COMO, rodisko Alexandra Voltu, s dómom zo 14. storočia  Ďalšia zastávka bude v Švajčiarsku pri jazere LAGO DI LUGANO s krátkou prestávkou v ticinskom finančnom centre so silným talianskym charakterom LUGANO. Odchod na ubytovanie.
3. Po raňajkách odchod k ďalšiemu alpskému jazeru LAGO D´ORTA,  plavba loďou na OSTROV SAN  GIULIO s románskou bazilikou Sv. Giulia, s kazateľňou z čierneho mramoru. Plavba loďou bude pokračovať do mestečka SAN GIULIO D’ORTA s prestávkou na individuálnu prehliadku námestia s renesančnou radnicou. Po obede bude cesta pokračovať k jazeru LAGO MAGGIORE, plavba loďou na ostrov Bella, ktorý je súčasťou Boromejských ostrovov a je známy honosným Boromejským palácom a terasovitými záhradami, ktoré navštívime. Urobíme si krátku prestávku v mestečku Stresa, návrat na ubytovanie.
4. Raňajky, presun do švajčiarskeho mesta LOCARNO na severnom konci jazera Lago Maggiore s južnou vegetáciou. Možnosť individuálne navštíviť loďou ostrov BRISSAGO s botanickou záhradou alebo lanovkou na kopec s pútnickým kostolom MADONNA DEL SASSO, individuálne voľno v meste, vo večerných hodinách odchod na Slovensko.
5. Návrat na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Cena zahŕňa:

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x kontinentálne raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

Cena nezahŕňa:

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 10 EUR/pobyt, orientačné vstupné: Sirmione - okružná plavba loďkou 7 EUR / Lago di Orta - okružná plavba so zastávkou na ostrove San Giulio a na opačnej strane jazera v mestečku Orta 7 EUR / Boromejské ostrovy - plavba loďkou na ostrov Bella + vstup do paláca + terasovité záhrady  + ostrov Pescatori 20 EUR / Lugano - mestský vláčik 7,50 EUR / Brissago - plavba loďkou na ostrov 24 EUR + vstup do botanickej záhrady 6,50 EUR / Locarno – pozemná lanovka na kopec Madonna del Sasso: 8 CHF (Cardada do výšky 1340 m 28 CHF, Cimetta – do výšky 1670 m 25 EUR)

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 66 EUR

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,55 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Nenašli ste, čo hľadáte?