Kontakt
Tel: +42141500 32 54
Mobil: +421907454341
e-mail: tosmart@tosmart.sk

Národná ulica 3
010 01 ŽILINA

Arménsko – Gruzínsko - Wine & Brandy tour

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 605765
Cena od: 1 339 €
Príplatky od: 289 €
Poznávacie zájazdy
Exotické zájazdy
Gastronomické zájazdy

Výber termínu

22.09.2018 9 dní 1 339 € +289 € odlet: Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Jerevanu.

2. deň JEREVAN - SAGHMOSAVANK - AMBERD
Prílet do Jerevanu na letisko Zvartnots. Transfer do hotela. Dopoludňajší program začnete návštevou vinárstva v oblasti Ashtarak, návšteva je doplnená o degustáciu. Ďalej návšteva stredovekého kláštoru Saghmosavank, ktorý sa nachádza v provincii Aragatsotn. Výlet do pevnosti Amberd z 9. storočia, 6 km od obce Byurakan. Pevnosť je položená v polovici cesty k hore Aragats, vo výške 2300m nad morom, na skalnatom výbežku tvoreného výbežkom medzi riekami Amberd a Arkhashen. Obed formou pikniku s výhľadom na pevnosť Amberd. Pri ceste späť do hotela návšteva historického múzea Matenadaran. Večera. Nocľah v Jerevane.

3. deň JEREVAN - ECHMIADZIN - ZVARNOTS - GARNI - GEGHARD
Návšteva katedrály Sv. Echmiadzin, chrámu Hripsime a zrúcaniny Zvartnots. Prejazd do helénskeho chrámu Garni, ktorý unikol skaze pri príchode kresťanstva. Obed v miestnej tradičnej reštaurácii, kde budete mať príležitosť sledovať pečenie arménskeho národného chleba "Lavas" a grilovanie mäsa v podzemnej peci nazývanej "tonir". Severovýchodne od Garni, nad roklinou rieky Azat, je položený nádherný kláštor Geghard, symbol arménskej stredovekej architektúry, ktorý je zapísaný do zoznamu Svetového dedičstva. Geghard je ďalší neobyčajný starobylý arménsky kláštor, čiastočne vytesaný v hore. Večera v reštaurácii, kde ochutnáte arménske národné jedlo pri počúvaní ľudovej miestnej hudby. Nocľah v Jerevane.

4. deň JEREVAN - KHOR VIRAP – ARÉNI - NORAVANK
Raňajky. Prehliadka slávnej destilérky Ararat Brandy Jerevan, ktorá bola založená v roku 1887. Na medzinárodnej výstave v Paríži v roku 1900, obdržalo brandy víťazné ocenenie Grand-Prix a právom bolo nazývané "koňak", nie "brandy". Návštevníkom je ponúkaná ochutnávka niekoľkých rôzne starých druhov koňakov, ktoré majú mäkkú zamatovú chuť, obdarenú bohatou vôňou vanilky alebo čokolády. Možnosť zakúpenia. Výlet do kláštora Khor Virap zo 4. - 17. storočia, 45 km od Jerevanu. Tento kláštor má veľmi bohatú históriu a význam, a to ako náboženský, tak svetský. Pokračovanie do regiónu Vayots Dzor. Obed, podávaný z čerstvých organických miestnych produktov, Vás bude čakať v Noravank, servírovaný v jaskyni navrhnutej v starovekom arménskom štýle. Prehliadka kláštora Noravank, ktoré je veľké náboženské a kultúrne centrum z 12. storočia. Po ceste späť do Jerevanu návštevou vinárstva Areni. Nocľah v Jerevane.

5. deň JEREVAN - SEVAN - DILIJAN - IJEVAN
Raňajky. Návšteva jazera Sevan. Cesta pokračuje do mesta Ijevan, ktoré je administratívnym centrom regiónu Tavush. Tu tiež navštívime slávne vinárstvo. Deň zakončíte v letovisku Dilijan, kde môžete čas stráviť príjemnou prechádzkou v ulici s keramickými dielňami a ateliérmi rezbárov. Nocľah v Dilijan.

6. deň DILIJAN - GRUZÍNSKO - TELAVI
Raňajky. Návšteva kláštorného komplexu Haghpat a Sanahin, ktorý je jednou z najcennejších pamiatok UNESCO v Zakaukazsku. Je umiestnený vo fantastickej scenérii na vrchole rokliny Debet. Kláštor Haghpat bol jedným z najväčších náboženských, kultúrnych a vzdelávacích centier v stredovekom Arménsku. Cesta pokračuje na gruzínsku hranicu, prejazd do regiónu Kakheti, kde budeme tráviť väčšinu času. Jedná sa o časť Gruzínska, ktorá sa najviac venuje vinárstvu. Po dlhšom presune dorazíte do mesta Sighnaghi, kde Vás čaká tradičná večera v privátnej domácnosti plná gruzínskych národných pokrmov. Prejazd do mesta Telavi. Ubytovanie, nocľah v Telavi.

7. deň TELAVI - TSINANANDALI – DEGUSTÁCIA VÍN - LOPOTA RESORT
Raňajky. Pokračovanie do obce Tsinandali, návšteva vinárstva Shuma Wine, v ktorého malom múzeu sú vystavené predmety aj zo 6. stor. pred n.l., degustácia vína. Návšteva vinárstva Tsinandali spojená s prehliadkou múzeá princa Alexandra Chavchavadzeho, tzv. otca gruzínskeho romantizmu, známeho gruzínskeho básnika, mecenáša, vojaka, ktorý túto továreň na výrobu vína založil. Cesta pokračuje návštevou kostola Gremi zo 16.storočia a katedrály Alaverdi (11.st.), ktoré sú najvýznamnejšími náboženskými a kultúrnymi pamiatkami v Kakheti. Obed pri jazere Lopota. Miestny hotel má zaujímavú vínnu pivnicu s veľkou rozmanitosťou druhov vín. Nocľah v Telavi.

8. deň TELAVI - TBILISI
Po raňajkách odjazd smerom k Tbilisi, do mesta s dlhou a fascinujúcou históriou. Tbilisi bolo založené v 4. storočí kráľom Vachtanga Gorgasali na mieste, kde sa nachádzali teplé minerálne pramene. Krátka prehliadka mesta, nasleduje obed v starom meste. Návšteva Národného múzea, kde je obdivuhodná zbierka zlatých a strieborných artefaktov, šperkov od 5. stor. pred n.l. Návšteva továrne JSC Sarajishvili na výrobu brandy - degustácia a možnosť zakúpenia brandy. Ubytovanie, odpočinok, nocľah v Tbilisi.

9. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Nočný presun na letisko v Tbilisi, odlet do Prahy.

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha – Jerevan - Tbilisi – Praha - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
8 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
všetky transfery na mieste pobytu
polpenziu počas pobytu
miestneho sprievodcu a českého sprievodcu CK

vstupy do pamiatok
návštevy vinných pivníc a destilérií podľa programu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 289,- EUR - vízum do Arménska
bakšišné
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »


Osvedčenie SACKA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,77 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 5,52 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »